Головна » Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк”

   Сьогодні у приміщенні дирекції Державного історико-культурного заповідника відбулось урочисте відкриття Х ювілейної конференції «Любартівські читання», присвяченої 585-й річниці з’їзду європейських монархів у місті Луцьку.

   22 – 23 травня у Луцькому державному історико-культурному заповіднику відбудеться чергова Десята (ювілейна) наукова конференція «Любартівські читання», яка впродовж років збирає фахівців з історії міста Луцька. Цьогоріч форум присвячений непересічній події далекого 1429 року – з’їзду в Луцьку європейських монархів. В рамках першого дня конференції, о 15-00, у Луцькому державному історико-культурному заповіднику відбудеться відкриття виставки «Старожитності Луцького замку». Підготовлена вона двома науковими інституціями – Державним історико-культурним заповідником в м.Луцьку та Волинським краєзнавчим музеєм.

   22-23 травня 2014 року в приміщенні дирекції Державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку відбудеться  Х ювілейна конференція «Любартівські читання», присвячена 585-й річниці з’їзду Європейських монархів у місті Луцьку.

   Всеукраїнська акція з розгортання найбільшого державного прапора України відбулася 13-го травня на Замковій площі міста Луцька. Під час заходу український стяг «надули» на три метри у висоту й під ним співали Гімн.

   Україна відзначатиме визначний ювілей – 200 років з дня народження Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. З цієї нагоди у дирекції Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку відбувся тематичний вечір.
   Вечір, присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка відбудеться в приміщенні дирекції Державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку (вул. Драгоманова, 23) 4 березня 2014 р. о 12 год.
Програма вечора:
   Колектив Державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку разом із закладами культури і мистецтв області глибоко сумує за українськими Героями, що віддали свої життя за волю та незалежність України.
   У фонди Луцького державного історико-культурного заповідника працівниками ДП "Волинські старожитності" передано два скарби середини ХХ ст., виявлені під час археологічних досліджень на ділянці по вулиці Кафедральна, 13 у 2012-2013 роках.
   У вівторок, 24 грудня, в приміщенні будинку Косачів відбулося урочисте вручення ректором духовної семінарії отцем Рустиком у подарунок Державному історико-культурному заповіднику унікальної книги - рукописного Луцького Псалтиря 1384 р. факсимільного типу.
   У Луцьку відбулися заходи, присвячені вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На базі виставки-музею пожежно-рятувальної служби відбулася тематична зустріч «Чорнобиль залишиться у нашій пам’яті», з ліквідаторами зустрілися працівники У ДСНС України у Волинській області та вихованці гуртків Луцького палацу учнівської молоді.
   21 листопада у приміщенні дирекції Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку відбулось засідання Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини. У роботі засідання прийняли участь спеціалісти управління культури Волинської облдержадміністрації, Луцької міської ради, археологи, екологи, представники проектних організацій.
   Заміну дерев’яних конструкцій галерей на мурах Луцького замку планують зробити у 2014-ому році. Про це розповів директор Луцького історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький.
   Державний історико–культурний заповідник в обласному центрі розпочав акцію „Урок-екскурсія у Луцькому замку”.
   У Луцькому замку вперше відбувся фестиваль «Стародавній Луцьк «Епоха доблесті». Помірятися силами на турнір до Луцька приїхали лицарі з Києва, Львова, Кам’янця-Подільського, Стрия, Вишневого, Черкас, Сум та Севастополя.
   11 жовтня Волинська облрада підтримала запит Олександра Пирожика щодо виконання рішення обласної ради про створення в Луцьку Музею жертв тоталітарних режимів. Відповідний запит скерували голові обласної ради Володимиру Войтовичу та директору Волинського технікуму Національного університету харчових технологій Ігорю Корчуку.
   24 серпня Державний історико-культурний заповідник у м.Луцьку, Волинський краєзнавчий музей та його відділ – Художній музей, Козацьке стрілецьке братство провели акцію „Мистецький простір у Луцькому замку”, присвячену Дню незалежності України.
   24 серпня з 11.00 год. управління культури Волинської облдержадміністрації, Державний історико-культурний заповідник у м.Луцьку, Волинський краєзнавчий музей та його відділ – Художній музей, Козацьке стрілецьке братство проводять акцію „Мистецький простір у Луцькому замку”, присвячену Дню незалежності України.
   Громадська організація «Відродження національних традицій» хоче відкрити в Луцьку музей вишиванок. Про це йшлося 21 серпня під час засідання виконавчого комітету.
   7 липня в Луцькому замку, за підтримки благодійного фонду Бориса Клімчука «Рідна Волинь»,  відбувся перший міжнародний фестиваль «Волинська княжна». Його мета — популяризація історичної спадщини обласного центру.
   Сьомий фестиваль «Ніч у Луцькому замку» відбувся у ніч з 29 на 30 червня.
   Про те, що у перспективі у ФК «Волинь» буде свій музей, під час екскурсії стадіоном «Авангард» 15 червня розповів прес-секретар клубу Юрій Конкевич.
   23 травня у церкві Іоанна Богослова на території Замку Любарта у Луцьку відбулася презентація проекту «Волинь туристична». Він єднає туристичні маршрути Рівненської, Волинської, Тернопільської, Житомирської та Хмельницької областей. Участь у презентації взяли голови Волинської та Рівненської адміністрації Борис Клімчук та Василь Берташ та радник Президента України, очільник благодійного фонду «Схід-Захід: разом» Володимир Зубанов.
   У день святого Миколая, патрона міста Луцька, розпочала роботу наукова конференція «Любартівські читання», у якій беруть участь науковці з усієї України. Захід відбувається під патронатом Волинської ОДА та Волинського краєзнавчого музею.
   Передача Волинського телебачення „Один день та ніч у музеях” про відзначення Міжнародного дня музеїв у Луцьку.
   24 квітня на території Луцького замку розпочався І-ий Учнівський турнір ерудитів. Метою цього заходу є популяризація культурно-історичних цінностей міста Луцька серед учнівської молоді. Турнір призначений для учнів 9-11 класів.
   У Луцькій музичній школі №1 імені Фридерика Шопена відбувся вечір пам’яті фундатора цимбальної школи Волині Романа  Яковича Скіри, якому цими днями виповнилося б 80. У класі, де багато років працював відомий музикант, відкрили кімнату-музей.
   Туристичні марки вперше з’явилися в Чехії у 1998 році й відтоді набули популярності у сотень тисяч колекціонерів Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини, Австрії – загалом п’ятнадцяти країн Європи. З 2007 року в цьому туристично-колекціонерному проекті бере участь і Україна. У 2013 році до всеукраїнської системи туристично-маркових місць був включений і Луцький замок.
   На створення Музею жертв тоталітарного режиму у Луцьку на базі Волинського технікуму Національного університету харчових технологій потрібно мінімум сто тисяч гривень. Про це депутатам розповів директор навчального закладу Ігор Корчук 28 березня 2013 року під час засідання комісії Волинської облради з питань духовності, релігій, освіти і науки, культури, ЗМІ.
   В ході 17 сесії Волинської облради депутат Вячеслав Рубльов озвучував запит щодо створення музею „Луцька Голгофа”. У відповідь на нього в ОДА повідомляють про те, що рішенням Волинської обласної ради від 13.05.11 № 4/40 виділено приміщення для організації музею «Жертв тоталітарних режимів» по вул.Кафедральній,12 в місті Луцьку, яке знаходиться у користуванні Волинського технікуму Національного університету харчових технологій.
   Українська співачка і композитор Тетяна Ціхоцька та учні музичних шкіл міста відзначили День народження Лесі Українки концертом. Захід відбувся 25 лютого у приміщенні дирекції історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».
   Голова обласної організації Національної спілки письменників України Олег Потурай поінформував, що цього року спілка письменників працюватиме над створенням у Луцьку літературного музею.
   До Дня захисника Вітчизни у Музеї ветеранів м.Луцька відбулася зустріч учнів загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 19 з учасником бойових дій, Почесним ветераном України Михайлом Тимофійовичем Єрліним.
   Про це стало відомо під час засідання постійної комісії  Волинської обласної ради з питань освіти і науки, духовності, культури, релігій, засобів масової інформації
   6 лютого у приміщенні виставки-музею цивільного захисту ТУ МНС України у Волинській області відбулось підбиття підсумків та нагородження подарунками кращих художніх робіт з безпеки життєдіяльності, авторами яких стали учні загальноосвітніх закладів Луцька.
   Відтепер всі бажаючі можуть віртуально пройтися до музеїв Луцька на Яндекс. Картах. Тут з’явилась функція – панорами вулиць Луцька. Про це повідомляє прес-служба компанії „Яндекс.Україна”. Завдяки новій функції майбутні гості обласного центру мають змогу попередньо оглянути найголовніші пам’ятки Луцька, його вулиці та створити враження про місто.
« 1 2 3 4 »