Музей фауни Шацького лісового коледжу

Музей фауни Шацького лісового коледжу імені В.В.Сулька організовано в 1978 році. Ідея створення музею належить засновнику коледжу заслуженому лісоводу України В.В.Сульку. Незначна частина експонатів для музею була закуплена в свій час в Бєловежській Пущі (Білорусія), це зокрема зубр, лось, кабани, олені. А всі решта експонатів виготовлені викладачами таксидермії і студентами.
В даний час в музеї нараховується більше 400 видів звірів і птахів, які проживають на території України або зустрічаються осінню і весною під час міграції. В музеї нараховується 34 види звірів і птахів які занесені до Червоної Книги України і Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи.
Найпершим експонатом музею є  зубр, який занесений до Міжнародної Червоної книги  і Червоної Книги України. Полювання на нього заборонено.
В експозиції представлений предок свійських свиней – дикий кабан (вепр). Ці стадні всеїдні тварини живуть у лісах Євразії. Завдяки екологічній пластичності, багатоплідності і всеїдності кабан дуже цінний і перспективний мисливський вид. При правильній орієнтації на кабана мисливське господарство може дуже швидко стати рентабельним. Полювання дозволяється за ліцензіями, що видають користувачі мисливських угідь.
Є в експозиції і чучела великих травоїдних – благородного оленя, лося, сценки з життя лісових косуль, сімейство диких кабанів. Представлені хижаки, вовк та єнотовидна собака. Серед птахів виділяється своїм розміром, своєю потужністю – беркут. Розмах його крил два метри, це вражає. В музеї також показано багатьох лісових рідкісних звірів.
Загалом в музеї є на що подивитись. Музей є відомим в Україні і за її межами. Відвідувачами музею фауни є прості та відомі люди. На екскурсію до музею приїздять школярі та студенти з різних міст, посадовці, міністри, зарубіжні делегації.
 
Адреса: 44000, Волинська обл., смт Шацьк вул. 50 років Перемоги, 20.
Тел.: (03355) 2-04-60.
Музей працює щоденно з 8.30 до 17.30.
Вихідні дні - субота, неділя.
Сторінка на сайті Шацького лісового коледжу імені В.В.Сулька тут.
 
Керівник музею: Люшук Борис Олександрович.