Музей етнографії Волині та Полісся при Східноєвропейському національному університеті

Збір перших етнографічних експонатів музею розпочався з 1995 р. А в липні наступного 1996 р., за ініціативою завідувача кафедри археології та джерелознавства Михайла Михайловича Кучинка, Аллою Адамівною Дмитренко було оформлено першу експозицію Кабінету етнографії Волині та Полісся. Саме з цього часу веде відлік історія Музею етнографії Волині та Полісся.
Наказ про створення Музею етнографії Волині та Полісся при Волинському (нині - Східноєвропейському) національному університеті імені Лесі Українки виданий 18 листопада 2008 р. Вже наприкінці грудня цього ж року була організована перша етнографічна виставка під символічною назвою „На ниточці родоводу”, приурочена до Дня історичного факультету. У грудні 2009 року проведена друга велика виставка, названа „На ниточці родоводу-2”, приурочена до 70-річчя утворення Волинської області. Безперечно, що вся робота, пов’язана з підготовкою і оформленням виставки, була проведена студентами спеціальності „Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури” і завідувачем музею на громадських засадах – Аллою Адамівною Дмитренко.
Управлінням освіти та науки Волинської обласної державної адміністрації Музей етнографії Волині та Полісся зареєстровано 3 грудня 2010 р.
У квітні 2011 р. була проведена виставка за результатами музейно-виробничої практики студентів 5 курсу спеціальності „Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури”, яка приурочувалася до Великодніх свят і складалася з таких тематичних блоків: „Одяг Волині та Західного Полісся” Тетяна Боровицька, „Гончарні осередки Волині” Максим Червінський, „Ткацтво Волині та Західного Полісся” Ольга Шевчик та фотовиставки „Етнографічне літо 2010 р.”. У квітні проведена часткова реекспозиція Музею етнографії Волині та Полісся, в якій представлено п’ять тематичних блоків дерево, кераміка, плетіння, одяг, декоративні тканини. А 12–19 травня 2011 р. музей провів четверту етнографічна виставку „На ниточці родоводу”, яка включала тематичні напрями: „Пізнай горнятко по голосу”, „Живе дерево”, „Вишию сорочку кольору кохання”, присвячена Міжнародному дню музею і 15-річчю створення Музею етнографії Волині та Полісся. Її відкриття відбулося в рамках Фестивалю науки ВНУ імені Лесі Українки.
Музей етнографії Волині та Полісся знаходиться у корпусі історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
 
Адреса: м. Луцьк, вул. Шопена, 24; корпус № 4, ауд. 303. 
Музей також має етнографічну лабораторію, яка знаходиться в ауд. 405.
Е-mail – sanro@ukr.net
Музей працює з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00, у п’ятницю з 9.00 до 17.00. Обідня перерва з 13.00 до 14.00.
Вихідні дні – субота, неділя.
 
Завідувачка музею: Чибирак Світлана Вікторівна.