Колодяжненський літературно меморіальний музей Лесі Українки – філіал Волинського краєзнавчого музею

   Музей української поетеси Лесі Українки у с.Колодяжному Ковельського району відкритий 10 липня 1949 року в садибі, придбаній її батьком П.А.Косачем у 1868 році. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка. У Колодяжному вона написала багато поетичних творів, які увійшли до скарбниці української та світової літератури.

   З 1963 року музей став філіалом Волинського краєзнавчого музею. Нині площа музею становить: загальна – 830 кв.м., експозиційна – 471 кв.м., прилеглої території – садиба 1,2 га, лісопарк – 6,5 га.
 
  
 
У музеї діє повноцінна, науково-обгрунтована експозиція, яка розкриває життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Експозиція музею складається з двох частин – меморіальної і літературної, і розміщена у трьох приміщеннях. Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: Лесиному будиночку – „Білому”, побудованому у 1890 році для старших дітей як літературне шале-флігель, і батьківському будинку – „Сірому”, спорудженому Петром Косачем, батьком поетеси у 1896 році. Меморіальні будинки є пам’ятками історії, в них відтворено обстановку, яка була при житті Лесі Українки. Літературна експозиція розміщена в спеціальному приміщенні, побудованому у 1980 році. У літературному музеї в чотирьох експозиційних залах зібрані документальні матеріали та експонати, які розповідають про життя і творчість Лесі Українки.
В 2004 році відкрито сектор музею – монографічну експозицію „Музей „Лісової пісні” в урочищі Нечімному біля с.Скулин в 17 км. від с. Колодяжне.
   Колекція музею нараховує понад 5,9 тис. музейних предметів основного фонду, у тому числі – меморіальні, що є безцінними для історії та культури українського народу.
На території садиби в глибині саду встановлено бронзове погруддя Лесі Українки (скульптор В.Сколоздра). За садибою – лісопарк, посаджений на честь 100-річчя від дня народження письменниці, та криниця – Лесин кадуб. Працівники літературно-меморіального музею проводять значну пошукову, науково-дослідницьку, збиральницьку та науково-освітню роботу. Підтримують тісні зв’язки з українською діаспорою у Канаді та США.

Адреса: 45061, Волинська обл., Ковельський р-н, с. Колодяжне, вул. Лесі Українки, 53.
Тел./факс: (03352) 9-02-24.
Е-mail: klmmlu@ukr.net

 

Офіційний сайт: www.kololesi.at.ua

Музей працює з 10:00 до 18:00. Вихідні - понеділок, вівторок.

Два об’єкти: меморіальна частина та літературна експозиція оплачуються окремо.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 5,00 грн., для дорослих – 10,00 грн.

Екскурсійне обслуговування (група до 30 чол., 45 хв.): учні та студенти – 25,00 грн., дорослі – 50,00 грн.

Повна екскурсія 2 години.


Завідувач музею: Бойко Ольга Петрівна.