Музей сучасного українського мистецтва Корсаків

Музей Корсаків створений з метою розвитку духовності нації, пропагування українського мистецтва у світі шляхом презентації яскравих творчих здобутків художньої культури XX століття, знайомства відвідувачів з сучасним мистецтвом через авторські проекти, інсталяції, перформанси.
Фундатором та натхненником створення першого в Україні світового рівня музею сучасного українського мистецтва стала родина Корсаків.

Загальна площа першої черги музейного комплексу становить близько 5000 кв. м і містить низку виставкових залів. Площа постійної експозиції займає 3000 кв. м.

У музеї представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 800 арт-об’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відео-арт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ– ХХІ століть.

Ідейним початком створення приватного музею стала Галерея сучасного мистецтва «Арт-кафедра», яка відкрилась у квітні 2014 року і за час своєї роботи провела десятки виставок, культурно-мистецьких суаре, творчих конкурсів. У 2016 році Галерея виступила організатором мистецького форуму “WestArt Forum UA” та співорганізатором фестивалю сучасного урбаністичного мистецтва “ПоліхромА”.

У липні 2018 року відкрито Художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського, який став структурним підрозділом Музею.

Широка програма виставкової, освітньої, наукової-дослідницької та видавничої діяльності, яку проводить Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, відображає актуальні процеси в українській культурі та відкриває можливості для публічного діалогу і створення нових творів.

Місія МСУМК:
Ми будуємо музейну інституцію найвищого рівня, яка змінює минуле,  рефлексує теперішнє та творить майбутнє, що сприятиме розвитку духовності нації та пропагуватиме українське мистецтво у світі.

МАНІФЕСТ МСУМК:
1. Ми досліджуватимемо ґенезу  сучасного українського мистецтва та показуватимемо джерела виникнення його напрямків.
2.Ми змінюватимемо минуле через повернення незаслужено замовчуваних імен та актуалізацію важливих явищ в історії українського мистецтва.
3. Ми знімемо ореол ортодоксальності з академічного мистецтва та популяризуватимемо авангард завжди і в усьому, без жодних обмежень.
4. Ми зробимо так, щоб наш Музей став не просто збіркою експонатів, а живим організмом із безперервним потоком культурницьких та навчальних заходів.
5. Ми хочемо розширити обізнаність відвідувачів, поглибити їхні знання, змінити їхні погляди на мистец­тво, культуру, життя.
6. Ми відмовляємося від традиційного амплуа храму мистецтва, готового дати відповіді на всі запитання, ми місце тотального плюралізму та інтелектуального відпочинку.
7. Ми будемо заохочувати відвідувачів ставати митцями, творити, приносити мистецтво й культуру до свого життя.
8. Ми за фундаменталізм у мистецтві: за прямі взаємини між глядачем та митцем.
9. Ми зробимо так, щоб Музей став каталізатором змін та залучав молодь до розв'язання питань і проблем сучасності, ми проти нав'язування нашому майбутньому готових ідей.
10. Ми хочемо дати нашим відвідувачам можливість отримувати унікальний,  захопливий естетичний досвід, щоб вони «вирвалися із рамок буденності  у простір, де життя тимчасово не існує».

ЦІЛІ МСУМК:
1. Формування ґрунтовної колекції творів провідних українських митців та забезпечення постійного її поповнення.
2. Провадження ефективної виставкової діяльності з метою представлення творчих здобутків вітчизняних художників в Україні та за кордоном.
3. Організація науково-дослідницької роботи з метою пошуку нових, виявлення незнаних та повернення забутих імен українських художників до історії мистецтва.
4. Сприяння творчій діяльності українських митців та розвитку молодої генерації художників.
5. Створення простору для рефлексії, дискусій та пошуку істини, де відвідувачі будуть переживати унікальний естетичний досвід, здобувати натхнення та пізнавати.

Адреса: вул. Карбишева, 1, м. Луцьк, Волинська обл., 43000. КРЦ «Адреналін Сіті»
Тел.: +38 066 142 51 18.
E-mail: [email protected]
Сайт: https://msumk.com/
Час роботи: у будні – 12:00-20:00; у вихідні – 11:00-20:00.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 20,00 грн., для дорослих – 40,00 грн.
Екскурсійне обслуговування: учні та студенти (група до 30 чол.) – 100,00 грн., дорослі (група до 20 чол.) – 200,00 грн.