Горохівськи народний історичний музей

   Горохівський музей Революційної бойової і трудової слави було відкрито у 1967 році. Звання „Народний” присвоєно у 1968 році. Музей відкрито завдяки ініціативі ветерана Другої світової війни, першого директора на громадських засадах Максименка Андрія Івановича. Він знаходився на Пагорбі Слави у напівпідвальному приміщенні, яке у 80-х роках було втрачене.

   У 2000 році Горохівський музей Революційної бойової і трудової слави був перепрофільований в Горохівський районний народний історичний музей. За сприяння начальника відділу культури Д.Колесник отримав відремонтоване приміщення і був урочисто відкритий 24 серпня у день святкування 9-ї річниці Незалежності України. Перебудова експозиції здійснювалась директором музею І.Шешко і В.Музичуком. Значну допомогу надав тодішній голова Горохівської міської ради В.Собуцький. Нині у фондах Горохівського районного історичного народного музею понад 1500 експонатів.

   Музей розповідає про історію нашого древнього краю. Його експозиція розміщена у 9 залах. Археологічні знахідки давньоруського періоду, пам’ятки епохи бронзи та черняхівської культури свідчать про давнє життя мешканців краю.

   Горохів – одне з найстаріших поселень Волині. Перша писемна згадка зустрічається в Іпатіївському літописі у 1240 році. Світлини старого міста та документальні матеріали розповідають про древні витоки Горохова, який є південними воротами області. Тут знайдені залишки городища часів Київської Русі.

   У другій половині XIV століття Волинь переходить до складу Литовської держави. Правителями міста стають роди Сангушків-Кошерських, які 26 липня 1600 року надали Горохову Магдебурзьке право.

   Цей край протягом багатьох століть був ареною бойових дій. Тут відбувалися національно-визвольні козацькі битви, проходила Перша світова та незагойні рани залишила Друга світова війна, події якої відображені у розділі експозиції „В століттях будуть пам'ятати їхні славні імена”. Цікавими є світлини героїв-ветеранів, оригінальні експонати, карти-схеми, які розповідають про оборону і визволення нашого краю.

   Інша розділ експозиції ознайомлює відвідувачів із створенням та боротьбою УПА на території Волині, святкуванням ювілеїв Української Повстанської Армії.

   Окрема сторінка експозиції присвячена репресованим горохівчанам і має назву „Реабілітовані історією”. Розділі експозиції „Кращі сини і дочки нашого краю” розповідає про видатних людей Горохівщини.

   Про побут, звичаї та культуру горохівчан ознайомлює колекція етнографічних матеріалів. Зокрема, кімната українського побуту відтворює інтер’єр селянської хати кінця XIX – початку ХХ століття. Тут можна побачити зразки ткацтва і вишивки, плетіння з соломки та лози, гончарні вироби, писанки, старовинні ікони, речі побуту, колишні меблі. Окрасою музею є колекція рушників, яким більше 150 років, зразки українського одягу XIX століття.

   У музеї постійно експонуються виставки з музейних колекцій, твори народних майстрів, роботи місцевих художників.

   Горохівський районний народний музей щиро запрошує всіх, хто хоче пізнати історію краю, торкнутись святинь минулого, довідатись про сьогодення.

Фото із сайту "Горохів - моє місто"

Адреса: 45700, м.Горохів, вул. Незалежності, 2а.
Тел. для довідок відділу культури: (03379) 2-15-08.

Музей працює з 9.00 до 18.00 год., перерва з 13.00 до 14.00 год.
Вихідні дні - субота, неділя.

Вхідна плата: для учнів та студентів – 3,00 грн., для дорослих – 5,00 грн.

Екскурсійне обслуговування: 30,00 грн.

Пішохідна екскурсія по місту: 20,00 грн.

Директор: Шешко Ігор Євгенович.