Музей Волинської державної телерадіокомпанії

Музеї історії Волинської ОДТРК, відкритий в 2011 році, присвячений темам радіо і телебачення й їх становленню на Волині.
Уперше на радіо слова „Говорить Луцьк” пролунали ще у 1940 році, щоправда, інформація тоді доходила до громадян через гучномовці, які висіли на стовпах. Звук тоді писали на кілометрові стрічки. Нині все записується уже на цифрові носії.
У музеї багато цікавих експонатів, які протягом багатьох літ зібрав великий сподвижник радійної справи Іван Миколайович Базилюк. Так, тут представлено радіоприймач „Родіна”, який йшов у комплекті із термогенератором, що виробляв електричний струм. З його допомогою у найвіддаленіших селах могли слухати радіо. Радіо слухали і через дротові „брехунці”. А ось тодішнім журналістам було не солодко. Магнітофон для запису „в полі” важив 8 кілограмів і це ще без акумуляторів. Він називався „Репортер-2” і ним записували репортажі на жнивах чи на будівництві.
Щодо телебачення, то звук і відео спочатку записували окремо. Процес виробництва „картинки” був надзвичайно складним та цікавим. Найбільші телецентри існували у Києві, Львові, Запоріжжі, Криму та Донецьку. Перша телевізійна передача уже у незалежній Україні від ВОДТРК відбулася 1 січня 1992 року. У музеї експонується різне телевізійне устаткування. Зокрема, тут є телевізійне обладнання, яке працювало на Московській олімпіаді у 1980 році, багато іншої телевізійної техніки.
Екскурсії до музею, аналогів якому немає в Україні, викликають захоплення у волинян.
 
Тел.: (0332) 72-24-65, 72-30-70
Режим роботи: по замовленню.
 
Директор: Пирожко Святослав Костянтинович.