Головна » 2016 » February » 19 » У Луцьку в синагозі хочуть створити музей єврейської історії
У Луцьку в синагозі хочуть створити музей єврейської історії

Окрім ремонту фасаду і даху будівлі синагоги, там планують створити музей єврейської історії. Про це розповіла депутат міськради Наталія Бунда на засіданні постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту у п’ятницю, 19 лютого, – повідомляє Район.Луцьк.

Депутат зауважила, що місцева синагога є унікальною, адже до неї ще й прибудована оборонна башта. «Питання болюче і назріло уже давно. Колізія полягає в тому, що це пам’ятка національного значення, тому ми не маємо право фінансувати з міського бюджету», – зазначила Наталія Бунда.

На ремонт фасаду і даху, за розрахунками 2011 року, необхідно витратити 2 мільйони 164 тисячі гривень. Депутати вирішили подати звернення до нардепів, адже утримувати пам’ятки національного значення – прямий обов’язок держави.

Зробити це планують найближчим часом, бо будівля знаходиться в аварійному стані.

Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 791 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1