Головна » Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей

У Камінь-Каширському районному народному краєзнавчому музеї відбулася історична година «Революція Гідності: очікування, реалії, перспективи». Окрім представників районної та міської влади, у цьому дійстві взяли участь духовенство, представники молодого покоління та активісти Революції Гідності, котрі ділилися своїми спогадами з присутніми.

У кінці жовтня на базі Національного художнього музею України, за підтримки Міністерства культури України, відбувся дводенний семінар «Проблематика використання авторських прав у діяльності музеїв». У семінарі взяли участь й волинські музейники.

З нагоди Дня захисника України у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї був проведений урок мужності «Віддані Україні». У тематичному заході взяли участь учні та викладачі Камінь-Каширського вищого професійного-технічного училища.

У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї спілкувались із цікавими відвідувачами: уродженцем міста, а нині жителем м.Васильків на Київщині Романом Пугачем і волонтером «Корпусу миру США в Україні» Гріфіном Боуенсом.

У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї був проведений науково-освітній захід «Вишиванка: експонат, традиція, модний тренд». На основі музейної колекції його учасники мали можливість оглянути жіночі і чоловічі сорочки кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.

З нагоди Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня, у Камінь-Каширському народному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід.

У Камінь-Каширському районному краєзнавчому музеї спільно із міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» було організовано змагання зі швидкубингу серед шкільної молоді міста.

Нині у Камінь-Каширському районному краєзнавчому музеї проходять майстер-класи з писанкарства.

На тематичному заході з нагоди 204-ї річниці від дня народження Кобзаря учні Камінь-Каширської ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназії №2 ознайомились із фактами життя та творчості Тараса Шевченка, дослідженнями лауреатів Шевченківської премії, зокрема – вченого-шевченкознавця Євгена Шабліовського, декламували Шевченкові твори, слухали музичні композиції на його вірші.

У Камінь-Каширському районі проживає 27 дітей із родин переселенців зі східних областей України. Напередодні дня народження Тараса Шевченка група школярів молодшого й середнього шкільного віку побувала у Камінь-Каширського районному краєзнавчому музеї.

У Камені-Каширському активно тривають роботи по реконструкції приміщення колишнього кондитерського цеху під облаштування районного краєзнавчого музею.

До 95-річчя від дня народження Василя Кмецинського у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї пройшли тематичні години з школярами різних вікових категорій.

У Камені-Каширському відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині», приурочена до 70-річчя депортації волинян у 1947 р. і 75-річчя знищення єврейського населення у 1942 р. на Волині.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині», приурочена до 70-річчя масової депортації волинян в 1947 р. і 75-річчя знищення єврейського населення у 1942 р. на Волині, розпочала роботу

6 грудня 2017 року відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині», приурочена до 70-річчя масової депортації волинян в 1947 р. і 75-річчя знищення єврейського населення у 1942 р. на Волині.

П Р О Г Р А М А

Запрошують на науково-практичну конференцію «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині», яка відбудеться 6 грудня в м. Камені-Каширському.

Днями учні та вчителі Грудківської школи разом з волонтеркою із Бангладешу Тахміною Джесмін, яка приїхала на Камінь-Каширщину з освітньою місією в межах проекту GoCamp, побували в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї.

У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї презентували відреставровані сакральні музейні пам’ятки: ікону невідомого майстра «Святий Миколай» ХІХ ст., єпитрахиль ХІХ ст. і двосторонній лист невідомої особи 1870-1890 років.

З нагоди Великодніх свят у Камінь-Каширському народному краєзнавчому музеї традиційно проходять уроки писанкарства.

До Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції „Птахи прилетіли!” в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї було проведено „Свято зустрічі весняних птахів”.

Цими днями у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї проходять літературні години з нагоди дня народження Лесі Українки.

Експозиція про Євромайдан «Ті, що тримають небо» була першою виставкою в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї про надважливі події в історії України.

Провели консервацію двох експонатів Камінь-Каширського краєзнавчого музею – зубів мамонта. Вони є одними з найцінніших пам’яток, які перебувають у фондах районного музею.

До Дня захисника України в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї  відбулась історична година «Воїн. Воля крізь віки».

З нагоди дня Захисника України нагороди від побратимів отримав боєць батальйону «Донбас» і волонтер Богдан Пташник.

Днями музейники презентували довідкове видання «Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей. Путівник», яке знайомить з експозицією музею та найцікавішими пам’ятками його фондової збірки.

«Діти бавляться» – виставка під такою назвою експонується в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї. На ній представлено серію графічних робіт Ірини Сардак-Бондарук і дерев’яні іграшки Андрія Бондарука. Загалом, це 19 картин і 31 іграшка.

У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї відбулась презентація нового видання «Косачі і Запруддя», в якому розповідається про запруддівський період у життєписі видатної української родини Косачів – Тесленків-Приходьків. Видання присвячене 145-й річниці від дня народження Лесі Українки.

Бійці батальйону «Донбас» не забувають своїх побратимів. Нещодавно вони приїздили до Каменя-Каширського, щоб побачитись із Богданом Пташником і відвідати могилу Івана Сотника. Відбулася і зустріч у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї.

Минулого тижня у Камінь-каширському народному краєзнавчому музеї відбулася зустріч із демобілізованим учасником АТО, легендарним «чорним прапорщиком» Василем Гупаликом.

Нещодавно група музейників із Західної України побувала в місті Красностав, повітовому центрі Люблінського воєводства Польщі. У складі групи перебували й директори волинських музеїв Петро Хомич, Лариса Куль, Наталя Пась та викладачі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Світлана Чибирак і Тетяна Трофімук-Кирилова.

Завершено дослідження на місці будівництва (відновлення) церкви Святого Іллі у місті Камені-Каширському. Храм був побудований у 1700 році, неподалік від давньоруського городища і окольного міста середньовічного Каменя.

Кургани – унікальні пам’ятки різних часів – від доби бронзи до перших століть християнства – стають все більш рідкіснішими. Вони бережуть значну пізнавальну, наукову цінність, є свідченням споконвічної присутності наших предків на цій чудовій землі. Мусимо їх оберігати.

1 2 »