Головна » Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей

З нагоди Міжнародного дня музеїв, який відзначається 18 травня, у Камінь-Каширському народному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід.

У Камінь-Каширському районному краєзнавчому музеї спільно із міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» було організовано змагання зі швидкубингу серед шкільної молоді міста.

Нині у Камінь-Каширському районному краєзнавчому музеї проходять майстер-класи з писанкарства.

На тематичному заході з нагоди 204-ї річниці від дня народження Кобзаря учні Камінь-Каширської ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназії №2 ознайомились із фактами життя та творчості Тараса Шевченка, дослідженнями лауреатів Шевченківської премії, зокрема – вченого-шевченкознавця Євгена Шабліовського, декламували Шевченкові твори, слухали музичні композиції на його вірші.

У Камінь-Каширському районі проживає 27 дітей із родин переселенців зі східних областей України. Напередодні дня народження Тараса Шевченка група школярів молодшого й середнього шкільного віку побувала у Камінь-Каширського районному краєзнавчому музеї.

У Камені-Каширському активно тривають роботи по реконструкції приміщення колишнього кондитерського цеху під облаштування районного краєзнавчого музею.

До 95-річчя від дня народження Василя Кмецинського у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї пройшли тематичні години з школярами різних вікових категорій.

У Камені-Каширському відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині», приурочена до 70-річчя депортації волинян у 1947 р. і 75-річчя знищення єврейського населення у 1942 р. на Волині.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині», приурочена до 70-річчя масової депортації волинян в 1947 р. і 75-річчя знищення єврейського населення у 1942 р. на Волині, розпочала роботу

6 грудня 2017 року відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині», приурочена до 70-річчя масової депортації волинян в 1947 р. і 75-річчя знищення єврейського населення у 1942 р. на Волині.

П Р О Г Р А М А

Запрошують на науково-практичну конференцію «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині», яка відбудеться 6 грудня в м. Камені-Каширському.

  Днями учні та вчителі Грудківської школи разом з волонтеркою із Бангладешу Тахміною Джесмін, яка приїхала на Камінь-Каширщину з освітньою місією в межах проекту GoCamp, побували в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї.

   У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї презентували відреставровані сакральні музейні пам’ятки: ікону невідомого майстра «Святий Миколай» ХІХ ст., єпитрахиль ХІХ ст. і двосторонній лист невідомої особи 1870-1890 років.

   З нагоди Великодніх свят у Камінь-Каширському народному краєзнавчому музеї традиційно проходять уроки писанкарства.

   До Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції „Птахи прилетіли!” в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї було проведено „Свято зустрічі весняних птахів”.

   Цими днями у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї проходять літературні години з нагоди дня народження Лесі Українки.

   Експозиція про Євромайдан «Ті, що тримають небо» була першою виставкою в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї про надважливі події в історії України.

   Провели консервацію двох експонатів Камінь-Каширського краєзнавчого музею – зубів мамонта. Вони є одними з найцінніших пам’яток, які перебувають у фондах районного музею.

   До Дня захисника України в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї  відбулась історична година «Воїн. Воля крізь віки».

   З нагоди дня Захисника України нагороди від побратимів отримав боєць батальйону «Донбас» і волонтер Богдан Пташник.

   Днями музейники презентували довідкове видання «Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей. Путівник», яке знайомить з експозицією музею та найцікавішими пам’ятками його фондової збірки.

   «Діти бавляться» – виставка під такою назвою експонується в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї. На ній представлено серію графічних робіт Ірини Сардак-Бондарук і дерев’яні іграшки Андрія Бондарука. Загалом, це 19 картин і 31 іграшка.

   У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї відбулась презентація нового видання «Косачі і Запруддя», в якому розповідається про запруддівський період у життєписі видатної української родини Косачів – Тесленків-Приходьків. Видання присвячене 145-й річниці від дня народження Лесі Українки.

   Бійці батальйону «Донбас» не забувають своїх побратимів. Нещодавно вони приїздили до Каменя-Каширського, щоб побачитись із Богданом Пташником і відвідати могилу Івана Сотника. Відбулася і зустріч у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї.

   Минулого тижня у Камінь-каширському народному краєзнавчому музеї відбулася зустріч із демобілізованим учасником АТО, легендарним «чорним прапорщиком» Василем Гупаликом.

   Нещодавно група музейників із Західної України побувала в місті Красностав, повітовому центрі Люблінського воєводства Польщі. У складі групи перебували й директори волинських музеїв Петро Хомич, Лариса Куль, Наталя Пась та викладачі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Світлана Чибирак і Тетяна Трофімук-Кирилова.

   Завершено дослідження на місці будівництва (відновлення) церкви Святого Іллі у місті Камені-Каширському. Храм був побудований у 1700 році, неподалік від давньоруського городища і окольного міста середньовічного Каменя.

   Кургани – унікальні пам’ятки різних часів – від доби бронзи до перших століть християнства – стають все більш рідкіснішими. Вони бережуть значну пізнавальну, наукову цінність, є свідченням споконвічної присутності наших предків на цій чудовій землі. Мусимо їх оберігати.

   Нині у збірці Камінь-Каширського народного краєзнавчого музею понад три тисячі експонатів, які розміщені у п’яти залах. Нещодавно тут почали опановувати новий напрямок – сакральне мистецтво. У музеї представлені – ікони, елементи вівтарів, церковний одяг. Окремі експонати потребують реставрації. А першим київські реставратори оновлять образ Миколая Чудотворця із церкви села Запруддя Камінь-Каширського району.

   Виставка в Камінь-Каширському краєзнавчому музеї про події на сході країни, воїнів-захисників, наших земляків, які відвойовують цілісність і суверенітет держави, про місцевих волонтерів постійно доповнюється новими експонатами.

   Розповідь директора Камінь-Каширського краєзнавчого музею Наталії Пась про зустріч з бійцем ЗСУ Романом Ковальчуком із Качина.

   Олександр Нікітчук із Брониці Камінь-Каширського району не просто колекціонує старожитності, а щоб їх змогли побачити люди, збудував із дерев'яних брусів окреме приміщення, де обладнав музей.

   Дослідниця народної творчості, відомий волинський фольклорист та етнограф, автор багатьох книг Олександра Павлівна Кондратович, яка багато років плідно співпрацює з музеями Волині, стала лауреатом першої премії імені Василя Кмецинського за краще історико-краєзнавче дослідження.

В І Т А Є М О !

1 2 »