Головна » Колодяжненський музей Лесі Українки

У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки руйнується будинок, де жила Леся Українка. Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла Волинському телебаченню, що реконструкцію обох будиночків родини Косачів, ймовірно, розпочнуть за пів року.

11 листопада у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася персональна виставка української художниці Ярослави Галькун.

11 листопада на території Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки висадили молоді дерева із щепів старої груші, яку всі знають як Ізидорину, бо саме молодша сестра Лесі Українки більше століття назад посадила плодове дерево у батьківському садку.

5 жовтня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки для дітей проведено науково-освітній захід «Зливається зі своїм рідним», присвячений пам’яті Олени Пчілки.

У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулася зустріч у рамках Української міжрегіональної літературно-мистецької акції під назвою «Наша сучасність і майбутність до Лесі прямує», що присвячується 150-ій річниці від дня народження Лесі Українки.

Прийняли регіональну програму відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Проте, вже тепер зрозуміло, що ніякого ремонту «Білий» та «Сірий» будиночки Косачів у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки цього року не дочекаються, – про це пише газета «Волинь-нова».

На Волині з робочим візитом побували заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк та перший заступник голови Державного агентства розвитку туризму Кирило Домбровський. В рамках візиту відбулася нарада щодо стану справ на Волині у сфері культури та туризму, перспективи їхнього розвитку та нагальних потреб.

Обласна рада 10 вересня, під час 31 позачергової сесії, підтримала проєкт «Про затвердження Регіональної програми з відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки».

Заплановано проведення реставрації «Будинку Косачів» у Луцьку, а також капітального ремонту «білого» та «сірого» меморіальних будиночків Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

У музеї Лесі Українки, що в селі Колодяжне Ковельського району, мають багато планів. Хочуть повернути цьому місцю такого ж вигляду, яким він був в кінці 19-го – на початку 20-го століття, коли тут жила Леся Українка. Проте зараз змушені зосередитись на більш буденних завданнях...

Наступного року відбудеться ряд урочистих заходів з нагоди славетного ювілею – 150-річчя від дня народження Лесі Українки, яке відзначатиметься 25 лютого 2021 року на загальнодержавному рівні. Тому реставрація Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, як ніколи, на часі.

Уже цього тижня голова обласної ради Ірина Вахович ініціює робочий візит у Колодяжне за участі депутатів, проектантів та експертів, щоб визначити першочергові етапи відновлення меморіальних будиночків Косачів.

Унікальний човен-довбанка з дна річки Турія експонується у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.

Але твори цього самобутнього художника давно повинні бути в окремому музеї...

1 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося відкриття виставки «Життя художника, як доля Батьківщини», приурочене 150-річчю від дня народження Андроника Григоровича Лазарчука та 107-им роковинам пам’яті Лесі Українки.

За участі науковців Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та Музею «Лісової пісні» в урочищі Нечимне відбувся ІІ Етнофестиваль «На гостини до Лесі».

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки організував флешмоб до Дня її пам’яті.

В рамках року Андроника Лазарчука на Волині, у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки 1 серпня о 12.00 відбудеться відкриття виставки «Життя художника, як доля Батьківщини», присвяченої 150-річчю від дня народження українського художника, педагога та культурного діяча.

У селі Колодяжне, що у Ковельському районі, руйнується будинок, в якому жила Леся Українка, – розповіла Суспільному телебаченню завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко.

Якщо не відремонтують меморіальні будиночки в садибі-музеї Лесі Українки, то про гідне вшанування видатної письменниці і громадської діячки не варто буде говорити...

Ремонт Білого та Сірого будиночків Косачів у Колодяжному під питанням, – про це пише журналіст Сергій Наумук.

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки є важливим об’єктом музейно-туристичної інфраструктури регіону, одним із провідних літературних музеїв України, візитною карткою і гордістю Волині.

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки запрошує взяти участь у флешмобі до Дня її пам’яті!

З нагоди дня народження Олени Пчілки пропонуємо до перегляду телефільм Волинського телебачення про її життя і творчість, створений за участі волинських музейників у 2014 році.

26 червня ВІППО та Волинська обласна організація НСКУ проводять V Всеукраїнські Косачівські педагогічні читання «Освіта та виховання в родині Косачів», приурочені до 150-річчя Андроника Лазарчука, відомого українського художника і педагога-організатора художньої освіти на Волині і в Україні, та 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

 

Колектив Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки вітає усіх з Міжнародним днем музеїв!

Великдень – одне з найголовніших православних свят і одне з найулюбленіших. Цей день хочеться провести радісно, світло, душевно і по-домашньому. Саме по-домашньому відзначали Великдень Косачі. До нього готувалися по-особливому. В господі прибиралось, пекли паски, розписували писанки…

Напередодні дня народження Тараса Григоровича Шевченка у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки були проведені літературні читання творів Кобзаря за участю дітей місцевої школи.

25 лютого у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулася важлива подія – презентація вишитої Оленою Медведєвою книги «Лісової пісні» Лесі Українки.

10 січня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відзначали Різдво Христове.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України ухвалив рішення в частині підготовки до відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки.

Про це йшлося під час другого дня виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики 29 листопада у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.

До Дня української писемності та мови учні 5-го класу Скулинської ЗОШ писали диктант за твором Олени Пчілки «Сосонка». Організаторами заходу стали завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко та вчителька української мови та літератури Скулинської школи Галина Литвин.

Про це повідомила газета «Волинь-нова»

На теренах Колодяжненської об’єднаної територіальної громади, за участі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, відбувся обласний семінар керівників гуртків фольклорних колективів «Тенденції розвитку фольклорного мистецтва на сучасному етапі».

1 2 3 ... 8 9 »