Головна » Колодяжненський музей Лесі Українки

У планах з відзначення ювілею Лесі Українки у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї були не лише наукова конференція, виставки та ін., а й видання двох подарункових путівників – для дорослих і дітей. Але…

З нагоди відзначення 150-ої річниці від дня народження Лесі Українки у Луцьку встановили галерею просто неба ілюстрацій художниці Софії Караффи-Корбут до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», які нині зберігаються у фондах Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

З нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч із заслуженою працівницею культури України, багаторічною завідувачкою Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Вірою Комзюк.

Про це під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура» повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

У Колодяжненському літературно-меморіального музею Лесі Українки 25 лютого відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури», присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

25 лютого у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, філіалі Волинського краєзнавчого музею, в офлайн/онлайн режимі відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури», присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Про це говорили в ефірі 12 каналу у ток-шоу «Позиція», присвяченому проблемам збереження пам’яток Волинь.

Будинок у селі Колодяжне Ковельського району, де жила Леся Українка, потребує негайного ремонту. Цей проєкт у 2021 році включили до переліку об’єктів, які будуть будуватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Проте досі невідомо, чи цей перелік затвердить Мінрегіон.

Святий Миколай приніс гарний подарунок Волинському краєзнавчому музею та його філії – Колодяжненському літературно-меморіальному музею Лесі Українки.

На другому засіданні постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ Волинської облради розглянули заходи, які мають бути здійснені у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки в зимовий період.

Над цим питанням міркували члени постійної комісії Волинської обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства на своєму засіданні.

У лютому 2021 року на базі Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, філіалу Волинського краєзнавчого музею, відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури», присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки руйнується будинок, де жила Леся Українка. Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла Волинському телебаченню, що реконструкцію обох будиночків родини Косачів, ймовірно, розпочнуть за пів року.

11 листопада у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відкрилася персональна виставка української художниці Ярослави Галькун.

11 листопада на території Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки висадили молоді дерева із щепів старої груші, яку всі знають як Ізидорину, бо саме молодша сестра Лесі Українки більше століття назад посадила плодове дерево у батьківському садку.

5 жовтня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки для дітей проведено науково-освітній захід «Зливається зі своїм рідним», присвячений пам’яті Олени Пчілки.

У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулася зустріч у рамках Української міжрегіональної літературно-мистецької акції під назвою «Наша сучасність і майбутність до Лесі прямує», що присвячується 150-ій річниці від дня народження Лесі Українки.

Прийняли регіональну програму відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Проте, вже тепер зрозуміло, що ніякого ремонту «Білий» та «Сірий» будиночки Косачів у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки цього року не дочекаються, – про це пише газета «Волинь-нова».

На Волині з робочим візитом побували заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк та перший заступник голови Державного агентства розвитку туризму Кирило Домбровський. В рамках візиту відбулася нарада щодо стану справ на Волині у сфері культури та туризму, перспективи їхнього розвитку та нагальних потреб.

Обласна рада 10 вересня, під час 31 позачергової сесії, підтримала проєкт «Про затвердження Регіональної програми з відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки».

Заплановано проведення реставрації «Будинку Косачів» у Луцьку, а також капітального ремонту «білого» та «сірого» меморіальних будиночків Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

У музеї Лесі Українки, що в селі Колодяжне Ковельського району, мають багато планів. Хочуть повернути цьому місцю такого ж вигляду, яким він був в кінці 19-го – на початку 20-го століття, коли тут жила Леся Українка. Проте зараз змушені зосередитись на більш буденних завданнях...

Наступного року відбудеться ряд урочистих заходів з нагоди славетного ювілею – 150-річчя від дня народження Лесі Українки, яке відзначатиметься 25 лютого 2021 року на загальнодержавному рівні. Тому реставрація Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки, як ніколи, на часі.

Уже цього тижня голова обласної ради Ірина Вахович ініціює робочий візит у Колодяжне за участі депутатів, проектантів та експертів, щоб визначити першочергові етапи відновлення меморіальних будиночків Косачів.

Унікальний човен-довбанка з дна річки Турія експонується у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.

Але твори цього самобутнього художника давно повинні бути в окремому музеї...

1 серпня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося відкриття виставки «Життя художника, як доля Батьківщини», приурочене 150-річчю від дня народження Андроника Григоровича Лазарчука та 107-им роковинам пам’яті Лесі Українки.

За участі науковців Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки та Музею «Лісової пісні» в урочищі Нечимне відбувся ІІ Етнофестиваль «На гостини до Лесі».

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки організував флешмоб до Дня її пам’яті.

В рамках року Андроника Лазарчука на Волині, у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки 1 серпня о 12.00 відбудеться відкриття виставки «Життя художника, як доля Батьківщини», присвяченої 150-річчю від дня народження українського художника, педагога та культурного діяча.

У селі Колодяжне, що у Ковельському районі, руйнується будинок, в якому жила Леся Українка, – розповіла Суспільному телебаченню завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко.

Якщо не відремонтують меморіальні будиночки в садибі-музеї Лесі Українки, то про гідне вшанування видатної письменниці і громадської діячки не варто буде говорити...

Ремонт Білого та Сірого будиночків Косачів у Колодяжному під питанням, – про це пише журналіст Сергій Наумук.

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки є важливим об’єктом музейно-туристичної інфраструктури регіону, одним із провідних літературних музеїв України, візитною карткою і гордістю Волині.

Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки запрошує взяти участь у флешмобі до Дня її пам’яті!

1 2 3 ... 8 9 »