Головна » 2021 » August » 23 » До Дня Державного Прапора України: «І мрії ткались золото-блакитні…»
До Дня Державного Прапора України: «І мрії ткались золото-блакитні…»

Ці слова взяті з «Лісової пісні» Лесі Українки. І це не просто красиве поєднання кольорів, а передбачення долі України, у якої ще буде все – і мирне блакитне небо, і багатство золотого колосся. Недаремно ці кольори поєдналися у Державному Прапорі України, ніби продовження мрії Великої Українки про вільну, незалежну, багату Україну. Адже вона бачила далеко наперед!

Про те, що уми справжніх українців мріяли бачити ці кольори символами України, свідчить те, що у фондах Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки є оригінал прижиттєвої третьої збірки Лесі Українки «Відгуки». Правий верхній кут обкладинки прикрашають дві смужки синьо-жовтого кольору.

У радянські часи їх, очевидно, хтось хотів знищити, але Роман Батіг, головний художник-оформлювач експозиції музею, побачив затерті смужки кольорів стягу і відновив. Збірка побачила світ у Чернівцях 1902 року.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 305 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0