Головна » Кортеліський історичний музей

«І пам’ять болем відгукнулась» – таку назву мала зустріч членів клубу «Подвиг» і воїнів-афганців, яка була проведена у Кортеліському історичному музеї. Зустріч підготували працівники культури села та учні 10 класу місцевої школи.

У Кортеліському історичному музеї відзначено День Соборності України.

У Кортеліському історичному музеї відбулася презентація трьох нових стендів експозиції. Це стало результатом участі музею у міжнародному проекті «Захистимо пам’ять», який уже декілька років поспіль організовує за підтримки уряду ФРН Український центр вивчення історії Голокосту.

У Кортеліському історичному музеї відбулася зустріч з учасниками АТО «Бережи ти, сину, рідну Україну», присвячена Дню захисника України, яку організували працівники музею, Будинку культури та сільської бібліотеки.

Відбувся вечір пам’яті колишнього завідувача Кортеліського історичного музею, народного депутата України Василя Мироновича Корнелюка «Його називали Президентом».

Без вступних слів чиновників пройшло вшанування і на меморіалі «Жертвам фашизму» у с. Кортеліси, де 9 травня в пам’ять про закатованих у роки Другої Світової війни та полеглих в боях за перемогу над нацизмом були покладені символічні квіти. Директор Кортеліського історичного музею Микола Михалевич провів для гостей екскурсію музеєм.

У Кортеліському історичному музеї відкрито виставку „УПА на Ратнівщині”, яка приурочена до Дня захисника України та річниці створення Української Повстанської Армії.

Майже три тисячі розстріляних людей і спалене вщент село - цими днями на Волині вшановували жертв кортеліської трагедії. Сімдесят один рік тому під час каральної операції німецькі окупанти помстилися волинянам за допомогу партизанам. Про це телеканалу „Перший національний” розповіла директор Кортеліського історичного музею Марія Ярошук та жителі села.
   Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, Кортеліським історичним музеєм, ДП „Волинські старожитності” та Ратнівськими райдержадміністрацією і райрадою  проведено XLII Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ратнівщина в історії України і Волині”, приурочену 70-річчю Кортеліської трагедії 1942 року.
   Волинський краєзнавчий музей спільно з Волинською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України та Кортеліським історичним музеєм запрошують до участі у Всеукраїнській науковій конференції „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ратнівщина в історії України і Волині”, присвяченій 70-річчю Кортеліської трагедії 1942 року.