Головна » Музей освіти Волині при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти

З нагоди Міжнародного дня музеїв запрошуємо до перегляду матеріалів про музеї закладів освіти області. Очолюють шкільні музеї Педагоги з великої літери, які разом з вихованцями збирають, досліджують, зберігають і популяризують безцінні музейні скарби.

У Музеї історії освіти Волині експонується виставка „Григорій Гуртовий – відомий волинський педагог, музейник, краєзнавець”, організована за участі Волинського краєзнавчого музею, Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового та Волинської обласної організації НСКУ.

У Музеї історії освіти Волині в рамках урочистостей та з нагоди 75-річчя Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України відкрито стаціонарну фотодокументальну виставку «Профспілка освітян Волині: 75 років на захисті прав вчителів».

Рішенням комісії Міністерства освіти і науки України Музею історії села Доросині, що у Рожищенському районі, присвоєно почесне звання «Зразковий музей».

Чому в Деревку на Волині для унікальних експонатів не знайшлося іншого місця, ніж «шпаківня»?

   У Піддубцівській загальноосвітній школі створили музей. Вчителі, за допомогою батьків та учнів, які наколядували грошей, виготовили сучасні стенди, кожен з них – окрема сторінка в історії села

   У музичній школі №1 імені Фридерика Шопена відкрили клас-музей відомого волинського музиканта і педагога Феофана Щегельського

   У Будинку вчителя в Луцьку створили символічну кімнату-музей, де розміщено стенд з фотографіями загиблих Героїв.

   Сорок найкращих шкіл Волині отримають комплекти постерів про історію українського війська. Плакати із зображенням воїнів у різні періоди історії опубліковано завдяки проекту Українського інституту національної пам’яті «Воїни. Історія українського війська».

   Уламки стріл та списів, ядра для катапульт, зразки амуніції та обмундирування, пробиті кулями каски, стрілецька зброя, унікальні документи, фотографії, портрети Героїв – все це протягом довгих років збирав і продовжує збирати вчитель історії колишньої Луцької загальноосвітньої школи № 8, а нині Луцького навчально-реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами, Віктор Гуляницький.

   У школах міста планують створити музейні кімнати чи стенди про випускників цих шкіл, які загинули в ході війни на сході України. Про це йшлося 20 серпня під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради.

   Газета „Шацький край” розповіла про Зразковий краєзнавчий музей Світязької ЗОШ І-ІІІ ступенів Шацького району. У ньому є матеріали про історію сіл Світязь, Підманове та Омельне, про спортивні досягнення світязян, культурний розвиток села Світязь. Сьогодні в шкільному музеї налічується більше тисячі експонатів.