Головна » 2021 » December » 6 » Семінар-практикум «Музейна педагогіка в практиці сучасного закладу освіти»
Семінар-практикум «Музейна педагогіка в практиці сучасного закладу освіти»

Відповідно до плану роботи Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти 29-30 листопада 2021 року відбувся семінар-практикум для педагогів, керівників шкільних музеїв «Музейна педагогіка в практиці сучасного закладу освіти» (онлайн).

У сучасних умовах реформування освітньої системи важливе місце у реалізації гуманістичного підходу в освіті відіграє музейна педагогіка. Значення музейної педагогіки як наукової дисципліни визначається тим, що вона дає той методологічний інструментарій, який дозволяє осмислити всі види музейної діяльності в педагогічному аспекті.

Готовність педагогів до використання елементів музейної педагогіки в освітньому процесі є важливою умовою формування нового змісту освітньо-виховної діяльності музеїв при закладах освіти відповідно до ідей Нової української школи та регіональних традицій.

Мета заходу: підвищення професійної компетентності педагогів, керівників музеїв при закладах освіти щодо інноваційних аспектів розвитку музейної педагогіки, новітніх технологій музейно-педагогічної діяльності, використання освітніх та виховних можливостей музеїв у професійній діяльності.

Валентина Камінська, методист відділу освітніх інновацій ВІППО, зосередила увагу на розвитку музейно-педагогічної компетентності педагогів, основних напрямах досліджень у сфері музейної педагогіки, інноваційних аспектах її розвитку, соціологічному дослідженню з теми, узагальненню матеріалів та популяризації музейно-педагогічної діяльності. Мар’яна Миць, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО, висвітлила питання музейної педагогіки в творчій спадщині Софії Русової. Любов Грабинська, методист Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді, схарактеризувала мережу музеїв при закладах освіти Волинської області, досвід і перспективи їх розвитку, проаналізувала нормативно-правову базу музейної діяльності, основні вимоги до проведення конкурсу екскурсовода. Алла Янковенко, завідувач музею ВІППО, розкрила питання використання потенціалу Музею історії освіти Волині під час курсової перепідготовки педагогів. Тарас Верба, завідувач науково-експозиційного відділу давньої, середньовічної та нової історії Волинського краєзнавчого музею, презентував досвід використання інноваційних методів роботи у Волинському краєзнавчому музеї.

Формування основних компетентностей на уроках природознавства та географії засобами шкільного геологічного музею висвітлила Любомира Теребейко, учитель географії, керівник геологічного музею Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 3 Луцької міської ради Волинської області». Розвиток особистості засобами музейної педагогіки розкрила Інна Юрист, вчитель-методист, заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17 Луцької міської ради».

Учасники заходу на основі отриманих знань, практичних напрацювань освітян щодо використання музейної педагогіки в освітньому процесі удосконалили свою музейно-педагогічну компетентність, висловили вдячність за корисну інформацію, озвучені нові практичні ідеї щодо музейно-педагогічної діяльності.

За результатами роботи семінару-практикуму учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації (8 год).

В. В. Камінська,
методист відділу освітніх інновацій ВІППО

Джерело: ВІППО

Категорія: Музей освіти Волині при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти | Переглядів: 1600 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2