Головна » Рокинівський музей історії c/г Волині-скансен

   Рішенням сесії Волинської обласної ради від 02.02.2017 року Музей історії сільського господарства Волині був позбавлений фінансової підтримки на 2017 рік

   Нещодавно завершилась етнографічна експедиція Музею історії сільського господарства Волині-скансену, яка тривала протягом двох тижнів у Любомльському районі.

   Звернення ветерана національно-визвольних змагань, члена Волинського братства ОУН-УПА імені полковника Клима Савури, заслуженого працівника культури України Ростислав Кушнірука щодо долі Рокинівського музею історії сільського господарства Волині-скансену

   На базі експозиції просто неба «Козацький зимівник» Музею історії сільського господарства Волині-скансен у неділю, 19 березня буде відтворено давнє обрядодійство - «Весна іде – мир несе!».

   Науковці Музею історії сільського господарства Волині-скансену спільно з бібліотекарем селищної бібліотеки провели годину «Квіти у полі, там де Крути».

   Нова книга вийшла друком в місті Києві у видавництві „ФОП Стебеляк” з оригінальною назвою „Козак Мамай – український Спаситель. Характерники Байда і Сірко”.

   Цей віршик знають ще з дитинства. Зимою цьому унікальному явищу природи радіють старі і малі. Раді йому і в Музеї-скансені, що в селищі Рокині Луцького району.

   Постійна комісія з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму Волинської обласної ради у зв’язку із завершенням терміну дії контракт з директором Музею історії сільського господарства Волині-скансену пропонує провести конкурс на заміщення вакантної посади.

   25 вересня у Музеї історії сільського господарства Волині-скансені, що в селищі Рокині Луцького району, відбудеться свято СВІТОВИДА.

   На базі обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки в м. Луцьку 17 вересня 2016 року буде проведено Регіональний одноденний семінар-практикум на тему: «Актуальні проблеми захисту інтелектуальної власності працівників культури, науки, музеїв, мистецтв та гуманітарної сфери».

   У музеї історії сільського господарства Волині-скансені, що у селищі Рокині Луцького району, нещодавно зустрічали день літнього сонцестояння. Його відзначали наші предки сотні років тому, як свято Купала.

   Депутати Волинської обласної ради на своїй черговій шостій сесії не надали фінансової дотації Музею історії сільського господарства Волині-скансену, що в селищі Рокині Луцького району. Як це було і чому так сталося, в хронологічному порядку розповідає у своїй «сповіді» директор і засновник музею-скансену, автор експозиції Олександр Середюк.

   Цьогоріч Рокинівський музей-скансен не отримав дотації з обласного бюджету. На 2016 рік це мала бути сума в розмірі півмільйона гривень. Для того, аби обласна рада продовжила дотувати заклад, депутати хочуть побачити бізнес-план розвитку

   Не дивлячись на те, що обласна рада своїм рішенням від 19 травня цього року зняла повністю фінансову дотацію Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району, на території експозиції просто неба «Козацький зимівник» розпочаті реставраціно-відновлювальні роботи по спорудженнію ще одного унікального архітектурного об’єкта середини ХІХ століття – «Хати з двірцем»

   У селищі Рокині, що за 12 кілометрів від Луцька, діє Музей історії сільського господарства Волині-скансен. Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів і цінової політики вирішила, що заклад позбавляють бюджетного фінансування, – повідомляють у новинах Волинської РДНТКУ

Відкритий лист керівникам і депутатам обласної ради від директора і автора експозиції Музею історії сільського господарства Волині-скансен

   Директор Рокинівського музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександр Середюк взяв участь у Другій міжнародній зброєзнавча конференції, яка проходила на базі Національного військово-історичного музею України та Національного музею історії України, та поділився своїми враженнями.

   Про творчу і літературну діяльність Олександра Середюка, письменника і публіциста, історика і краєзнавця, козака і громадського діяча - відкрита виставка у виставочному залі Музею історії сільського господарства Волині-скансені, що в селищі Рокині Луцького району.

   Напередодні Дня пам’яті та примирення, присвоєні пам’яті жертв Другої світової війни в одному із залів Музею історії сільського господарства Волині-скансен науковці музею організували виставку під назвою «Ми вистояли, ми витримали, ми – переможемо!».

   Під такою назвою вийшла в світ 25 років тому невелика за розміром, але потужна за фактами, брошура відомого на Волині і в Україні письменника і публіциста, історика і краєзнавця, директора Музею історії сільського господарства Волині-скансен Олександра Середюка.

   У сучасних умовах, коли Україна відстоює свободу і територіальну цілісність, важливим є патріотичне виховання дітей та молоді. Учасники Спілки воїнів АТО організували для учнів луцької гімназії №4 та школи с.Прилуцьке військово-патріотичне свято у Музеї історії сільського господарства Волині, що у Рокинях.

   Волинь показала, що є справжнім козацьким краєм. На конференцію «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні» в м. Києві на базі Центру пам’яткознавства НАНУ було подано аж три наукових роботи волинських музейників, автори яких і презентували їх учасникам конференції.

   Під такою назвою минулої неділі проходило свято весняного рівнодення в експозиції просто неба «Козацький зимівник» Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району.

   Голова тимчасової комісії обласної ради з питань проведення перевірки діяльності підприємств, установ та організацій, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області Вячеслав Рубльов побував у Музеї сільського господарства Волині-скансен та обговорив перспективи розвитку закладу з його директором Олександром Середюком.

   На базі експозиції просто неба «Козацький зимівник» Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району (за 12 км. від Луцька), у суботу, 19 березня буде відтворено давнє обрядодійство – «Весна іде – мир несе!».

   Нещодавно виповнилось 85 років П.С.Теслюку – керівнику і вченому, якого по праву називають Академікам української картоплі. Напередодні ювілейної дати в залі історії дослідної станції науковці Музею історії сільського господарства Волині-скансену облаштували і відкрили виставку, присвячену Петру Сергійовичу Теслюку.

   Вищий адміністративний суд України зупинив трьохрічну боротьбу луцьких фіскалів із Музеєм історії сільського господарства Волині-скансеном. З музею хотіли стягнути штраф за нібито переліміт каси, який склався у другому кварталі 2011 році. Про це повідомив директор-засновник Музею, автор експозиції Олександр Середюк.

   Директор Музею історії сільського господарства Волині-скансену Олександр Середюк поділився своїми враженнями після відвідання Канади, зокрема, про музей-скансен «Black Creek Pioneer Village», що розташований на околиці Торонто в Онтаріо.

   Днями на Волині відбулися чергові заходи в межах проекту «Схід і Захід: єдність шляхом культурної інтеграції», який реалізовує ініціативна група лучан «Активні громадяни» за сприяння Британської Ради в Україні.

  На запрошення дирекції Музею історії сільського господарства Волині-скансену, що в селищі Рокині Луцького району, екс-народний депутат, голова Української Республіканської партії, багатолітній політв’язень радянських концтаборів, Герой України Левко Лук’яненко відвідав і етно-музей.

   У Музеї історії сільського господарства Волині-скансені, що в селищі Рокині Луцького району відбулося святкування Купала. Це була «Ніч на Купала» в музеї-скансені.

   21 червня у Музеї історії сільського господарства Волині-скансені відбудеться традиційне фольклорно-етнографічне інтерактивне обрядодійство«В ніч на Купала».

   На базі Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району відбулася ІІ-а обласна молодіжна науково-практична краєзнавча конференція «Минуле і сучасне сільського господарства мого краю».

   Під такою назвою напередодні Міжнародного дня музеїв було урочисто відкрито постійно діючу виставку в одному із залів Музею історії сільського господарства Волині-скансен, що в селищі Рокині Луцького району.         

1 2 »