Головна » Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк”

Відвідайте оновлену виставку «Слідами лицарських орденів», що знаходиться у Стировій вежі Луцького замку.

У Луцьку завершилось вивчення нововідкритих підземель Башти князів Чарторийських та Колегіуму єзуїтів. Це – черговий етап комплексного архітектурно-археологічного дослідження у Луцькому заповіднику

Два дні у Луцьку тривав Кубок України із середньовічного бою «Середньовічний Лучеськ. Доблесть віків». Бої відбуваються в замку чотири роки поспіль.

Відбулося відкриття галереї, що сполучає між собою нововідкриті підземні приміщення Башти Чорторийських та єзуїтського колегіуму у Луцьку.

Експозиція підземель Кафедрального костелу Святих Апостолів Петра і Павла поповнилась археологічною колекцією з розкопок західного подвір'я храму 2019 року.

Зимовий храм кафедрального собору Петра і Павла притягує до себе туристів з різних куточків планети, дивує переказами та легендами. Тут панує особлива аура, і подейкують, що цими тунелями навіть гуляють примари.

Луцький замок, як і Волинський краєзнавчий музей та його відділи – Музей волинської ікони, Художній музей та Музей історії Луцького братства, закрили для відвідувачів через оголошення в місті «червоної» епідеміологічної зони.

У 2021 році, в рамках національного проекту „Велике будівництво”, заплановано відновлення 100 історико-культурних об’єктів по всій Україні.

Зброя, як жодне з інших людських проявів, наочно відображає всю історію розвитку людства. Можна по-різному ставитися до неї, але незмінною залишається постійна цікавість людей до зброї.

У мережі виклали перший віртуальним тур луцькими підземеллями.

У Луцьку триває робота над реалізацією унікального проєкту «Нове життя Старого міста», який передбачає ремонт підвалів, фасаду монастиря єзуїтів, башти Чарторийських з оборонним муром, а також благоустрій прилеглих територій.

У Стировій вежі Луцького замку презентували нову експозицію – «Слідами лицарських орденів».

30 метрів окольної стіни Луцького замку розчистили археологи разом із групою студентів-істориків Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Щодня о 12 годині дня з В’їзної вежі Луцького замку можна почути одну із найвідоміших мелодій волинського краю – «Волинь моя».

Студенти факультету історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вже поєднують теоретичне навчання з роботою за спеціальністю.

Луцький замок та підземелля кафедрального костелу Петра і Павла 3 червня вперше відкрили свої двері для відвідувачів після послаблення карантину.

Охоронна археологічна служба України Інституту археології НАНУ, спільно із Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника та Східноєвропейським Національним університетом, за участі Волинського відділення Спілки археологів України завершила попередні дослідження Башти князів Чарторийських у Луцьку.

Вже можна відвідати підземелля Кафедрального костелу Св. апостолів Петра і Павла. Вас з радістю чекають!

Від сьогодні, 3 червня, можна буде відвідати Луцький замок.

В рамках проекту реставрації Вежі Чарторийських та підземель кляштору виявлено невідомі підземелля вежі та навколишніх приміщень.

Роботу над проєктом Музею історії залізниці у Луцьку припиняють, оскільки він не знайшов підтримки ні з боку «Укрзалізниці», ні в самому Луцьку.

16 травня, з нагоди 590-ї річниці з’їзду європейських монархів у Луцьку і Міжнародного дня музеїв, студенти-музейники 4 курсу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки провели екскурсію-квест на території історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

18 квітня, з нагоди свята, в приміщенні Художнього музею у замку Любарта відбулися урочистості, присвячені 590-річчю з’їзду європейських монархів у Луцьку.

Унікальна експозиція середньовічної волинської кахлі представлена у виставковому залі Адміністрації державного історико-культурного заповідника в Луцьку.

Волинський краєзнавчий музей разом з Рівненським обласним краєзнавчим музеєм, Кременецьким краєзнавчим музеєм, Державними історико-культурними заповідниками Луцька, Острога, Дубна та Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником запрошує на виставку «Кахлі Волині ХV-ХVІІІ ст.».

За кошти Європейського Союзу у місті Луцьку планують відновити вежу Чарторийських та підземелля монастиря єзуїтів. У ньому хочуть відкрити музей лицарства.

У ніч з 8 на 9 вересня, в рамках заходів з відзначення 933-ї річниці міста Луцьк, вдесяте відбудеться феєричне дійство – арт-шоу «Ніч у Луцькому замку».

У Стировій вежі Луцького замку, яка нині відкрита для відвідувачів, представили унікальний артефакт – старовинний меч, знайдений на Волині.

У приміщенні Адміністрації державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку пройшла щорічна наукова конференція «Любартівські читання», присвячена 100-річчю від дня народження дослідниці Луцького замку М.В.Малевської.

25 травня у приміщенні Адміністрації державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку із 10.00 буде проходити щорічна наукова конференція «Любартівські читання», присвячена 100-річчю від дня народження дослідниці Луцького замку М.В. Малевської.

У державному історико-культурному заповіднику міста Луцька відбулась презентація стародавнього меча.

У приміщенні Адміністрації державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку відбулася урочиста академія з нагоди Дня пам’яток історії та культури України і Міжнародного дня пам’яток і визначних місць.

У суботу, 17 лютого, у Луцькому замку відбудеться святково-обрядове дійство «Збирайся, родочку, на колодочку!» в рамках фольклорно-мистецького проекту «Масляна в Луцькому замку».

У Луцьку можуть відкрити музей залізниці. Ініціативні краєзнавці вважають, що для цього найкраще підійде приміщення колишнього вокзалу, що на вулиці Стрілецькій.

1 2 3 4 5 »