Головна » Маневицький краєзнавчий музей

   У Маневицькому краєзнавчому музеї для сімей та дітей учасників російсько-української війни було проведено майстер-клас з арт-терапією «Під крилом Берегині».

   9 березня у Маневицькому краєзнавчому музеї, до 203-ї річниці від дня народження великого сина українського народу – поета, художника, філософа Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861), відкрито виставку «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

   5 листопада Маневицькому краєзнавчому музеї виповнюється 50 років. З нагоди ювілею протягом 2017 року музей буде працювати над п’ятьма проектами. Один з них – «Маневицький краєзнавчий музей – 50 років діяльності», що передбачає, зокрема, анкетування «Забуті постаті Маневиччини».

   У приміщенні Маневицького краєзнавчого музею відбулася презентація виставки Володимира Ящука «Мініатюрні моделі вітрильників в пляшках». У відкритті виставки взяли участь учні Серхівської школи та жителі Маневич.

   Сьогодні відзначається День Героїв Небесної Сотні. У Маневицькому краєзнавчому музеї – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Євромайдану, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, запалено свічки Пам’яті.

   Фотовиставка це спільний проект відділу інформаційної політики облдержадміністрації та заслуженого журналіста України Валерія Мельника.

   У Маневицькому краєзнавчому музеї до 28-ї річниці виведення військ з Афганістану було проведено тематичний урок «Дороги пам’яті – дороги Афганістану».

   У Маневицькому краєзнавчому музеї до 28-ї річниці виведення військ з Афганістану відкрилася виставка «Їх покликав Афган».

   Поціновувачам образотворчого мистецтва цікавою буде виставка робіт мисткині, жительки смт. Колки Тамари Антонівни Ковальчук «Малює людські душі», яка відкрилася в Маневицькому краєзнавчому музеї.

   Уже рік волинські науковці досліджують дванадцятиметровий човен-довбанку, аналого якому немає ніде в Європі. Звітуючи про свої дослідження, науковці розповіли про нові факти. Засідання робочої групи щодо підйому «маневицького човна» відбулося в приміщенні історичного факультету СНУ імені Лесі Українки

   6 грудня о 14.00 в ауд. 204 історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбудеться презентація звіту групи науковців, що впродовж останнього року займалась дослідженням давнього човна, знайденого у с. Старосілля Маневицького району Волинської області.

   У Маневицькому краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Анатолія Снітка «Він став героєм у бою» про загиблого бійця добровольчого батальйону «Азов» Андрія Снітка.

   Аби ознайомитися з історією до Маневицького краєзнавчого музею завітали учні 6 класу Маневицької ЗОШ №1 ім. Андрія Снітка. З великим інтересом оглянули фотовиставку «Герої нашого часу». Вони поспілкувалися з військовослужбовцем Романом Семенюком та отцем Олександром (Лановим) із Оконська, який їздить в зону бойових дій з волонтерською місією.

   Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України і Маневицький краєзнавчий музей запрошують до участі у роботі Міжнародної наукової конференції «Перша світова війна на Волині та Волинському Поліссі», яка проходитиме в Маневичах 5-6 липня 2016 року. Тел. для погодження: 0968465967 (Петро Хомич).

П Р О Г Р А М А

   Маневицька районна рада відповідно до рішення від 16.06.2016 №9/14, статей 211- 215 Закону України «Про культуру», статті 26 Закону України «Про музеї та музейну справу» оголошує конкурс на заміщення посади директора Маневицького краєзнавчого музею.

   5-6 липня на базі Маневицького краєзнавчого музею та Центру діалогу «Костюхнівка» відбудеться Міжнародна наукова конференція «Перша світова війна на Волині». В рамках конференції - вшанування воїнів Першої світової війни на нещодавно віднайденому похованні (шість братських могил, де поховано близько тисячі воїнів різних національностей).

Порядок роботи

   Ділянку з шістьма братськими могилами періоду Першої світової війни знайшли та розчистили на Камінь-Каширщині.

   Близько 100 тисяч євро пропонували приватні колекціонери за унікальний човен-довбанку, який знайшли минулого літа в Маневицькому районі Волинської області. Про це йшлося під час прес-туру для журналістів до Маневицького краєзнавчого музею

   19–20 травня 2016 року на базі Маневицького краєзнавчого музею Історичний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, управління культури Волинської облдержадміністрації, Волинський краєзнавчий музей проводять міжнародну науково-практичну конференцію «Маневицький човен: перспективи дослідження, збереження, музеєфікації» за участі науковців Литви, Польщі та України.

   Маневицький краєзнавчий музей за участі Управління культури Волинської облдержадміністрації, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Волинського краєзнавчого музею, Державного архіву Волинської області, ряду наукових інституцій Польщі, організовує Міжнародну наукову конференцію «Перша світова війна на Волині та Волинському Поліссі», проведення якої перенесено на 5-6 липня 2016 року. Тези та матеріали до друку приймаються до 1 червня.

   Помістивши знайдений на Волині човен-довбанку ХІІІ століття під скляний саркофаг у Луцьку, можна не лише забезпечити йому кращі умови зберігання, але й суттєво покращити туристичний потенціал регіону. Що ж, у Луцьк може «припливти» унікальна річ, до якої сходитимуться усі небайдужі до історії. Таку думку висловив голова Волинської облради Ігор Палиця.

   Виставу «Пригоди Петра Колобка та його човна» показали у Луцьку. Праобразом човна став унікальний човен-довбанка з Маневицького району, який потребує проведення термінових рятівних робіт по консервації, реставрації та музеєфікації.

   Пропозицію виділити кошти на збереження унікального човна-довбанки, знайденого на Волині, врахували у Волинській облраді. Таке рішення постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради.

   Члени клубу «Золотий вік» взяли активну участь у зустрічі з місцевими композиторами та поетами, яка відбулася у Маневицькому краєзнавчому музеї. Зустріч була присвячена Всесвітньому дню поезії.

   У Маневицькому краєзнавчому музеї відкрито виставку робіт вишивальниці із Малої Ведмежки Галини Карпович «Розмаїття барв на полотні». Її картини та ікони, вишиті сорочки надихають, приваблюють і зачаровують. На полотнах – неповторні пейзажі, релігійна тематика, портрети.

   Чи часто вам доводилось знайомитись із духовними святинями України? «Немає часу», – скажете ви. Але ж вони зовсім поруч, – пише читачка маневицької газети «Нова Доба», маючи на увазі експонати Маневицького краєзнавчого музею, серед яких відоме Пересопницьке Євангеліє – визначна пам’ятка староукраїнської мови та мистецтва України XVI століття, що є еталоном волинської рукописної школи.

   29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. 95 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. В честь цієї пам’ятної дати у Маневицькому краєзнавчому музеї відбувся захід, який був організований Людмилою Піддубною для учнів 8-Б класу школи №1 ім. А.Снітка.

   Напередодні Різдвяних свят у Маневицькому краєзнавчому музеї організатор екскурсій Людмила Піддубна провела майстер-клас з виготовлення свічок з медової вощини «З вогником у душі».

   У Маневицькому краєзнавчому музеї відбулося засідання круглого столу «Концепція музеєфікації Поліського моносхилу». Директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич ознайомив учасників круглого столу із основними проблемами, заради вирішення яких і зібралися науковці.

ТЕРМІНОВО!

Рятівні роботи по консервації, реставрації та музеєфікації пам’ятки підводної археології «Човна - довбанки» Маневицького краєзнавчого музею потрібно проводити

НЕГАЙНО!

   У Маневицькому районному краєзнавчому музеї проходить показ робіт майстрині художньої вишивки Ірини Стравінської.

   Директор Маневицького краєзнавчого музею П.М.Хомич поділився враженнями про участь у Четвертому Всеукраїнському музейному фестивалі „Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї”, що проходив на базі Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького 15-21 вересня 2015 року.

   Науковців, краєзнавців, всіх небайдужих волинян, а особливо полісян, запрошують 1 жовтня до Маневицького краєзнавчого музею на засідання круглого столу «Подальшого збереження та консервування човна-довбанки, та шляхи подолання негативних проявів». Попередня програма додається.

1 2 »