Головна » Музей волинської ікони

   На страсному тижні, коли згадується Тайна Вечеря, страждання, розп'яття і поховання Ісуса Христа, Музей волинської ікони презентував ікону «Христос у потирі» 1737 року.

   11 квітня о 14 годині у Музеї волинської ікони відбудеться презентація ікони «Христос у потирі» 1737 року, що на днях повернулася після реставрації у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України.

   У Музеї волинської ікони відкрили виставку „Пасхальний сувенір від Анатолія Бойка”.

   6 квітня о 14 годині у Музеї волинської ікони відбудеться презентація виставки «Пасхальний сувенір від Анатолія Бойка». На виставці представлені майже сотня творчих робіт майстра.

   Цьогоріч відзначаємо 350-літній ювілей відомого іконописця. У Музеї волинської ікони ще можна придбати унікальне видання – календар на 2017 рік із ілюстраціями творів знаного майстра, який виданий невеликим накладом.

Поспішайте!
Залишилася обмежена кількість екземплярів!

 

Шановні музейники Волині!

Підтримаємо львівського колегу – Василя Отковича, у діяльності якого Волинь займала особливе місце

    У Музеї волинської ікони відбулися «Різдвяні зустрічі», цьогорічними гостями яких став хор священиків Колківського благочиння УПЦ.

   17 січня 2017 року о 16.00 год. у Музеї волинської ікони відбудуться «Різдвяні зустрічі». Духовні піснеспіви, колядки і щедрівки подарує слухачам місіонерський хор священиків Колківського благочиння УПЦ

   20 грудня у Музеї волинської ікони в Луцьку відбулася презентація наукового видання – книги «Повернута із небуття» про найдавнішу збережену в Україні ікону – образ Холмської Богородиці, присвяченої 250-літтю коронування ікони.

   У Музеї волинської ікони відбулася творча зустріч з Володимиром Жупанюком – відомим українським художником, графіком, акварелістом, живописцем-пейзажистом, автором серії іконописних робіт.

   20 грудня о 12 год. у Музеї волинської ікони в Луцьку відбудеться презентація наукового збірника «Повернута із небуття. Ікона Холмської Богородиці» (до 250-ліття коронування ікони) за редакцією Анджея Ґіля, о. Мірослава Каліновського та Ігоря Скочиляса, опублікованого видавництвом Люблінського Католицького Університету в рамках публічного проекту «Соборна Україна та Київська традиція».

   У Музеї волинської ікони відбулася передача до фондів Волинського краєзнавчого музею сакральних картин, виконаних воїнами АТО в рамках проекту «Арт-постріл».

   10 листопада у Музеї волинської ікони відбулася презентація календарного видання, присвяченого творчості українського іконописця Йова Кондзелевича та майстрів його кола.

   Музей волинської ікони запрошує шанувальників волинського іконопису на презентацію календарного видання, присвяченого творчості славетного українського іконописця Йова Кондзелевича та майстрів його кола.

   У телепередачі „Тема дня” (ефір від 23.10.16 р.) Волинської РДНТКУ розповіли про діяльність одного із найбільш значимих духовних осередків Волині – Музею волинської ікони.

   19-20 жовтня Волинський краєзнавчий музей на базі свого відділу – Музею волинської ікони, провів ХХІІІ міжнародну наукову конференцію «Волинська ікона: дослідження та реставрація».

   У Музеї волинської ікони відкрили виставку «Скарби землі Волинської. Пам’ятки сакрального мистецтва Волині XVII – XVIII ст. з колекції Національного художнього музею України» (м. Київ).

   ХХІІІ міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація» відбудеться 19-20 жовтня 2016 року на базі Музею волинської ікони, відділу Волинського краєзнавчого музею, у м. Луцьку Волинської області.

   В день Різдва Пресвятої Богородиці, відбулося паломництво вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом до Холмської чудотворної ікони Богородиці у Музей волинської ікони.

   У день відзначення Усікновення чесної глави Іоана Хрестителя, з благословення Митрополита Волинського і Луцького Ніфонта відбувся традиційний хресний хід вірних Волинської єпархії Української Православної Церкви до Холмської Чудотворної ікони Богородиці у Музей волинської ікони.

   Сьогодні, 30 серпня, син заслужених артистів України Валерія та Антоніни Маренич Богодар передав до Музею волинської ікони родинні реліквії – ікони "Священномученик Антип Пергамський" 1827 р. та "Христос Вседержитель" поч. ХХ ст.

   З нагоди 25-ї річниці проголошення незалежності України Волинська регіональна дирекція Національної телекомпанії України розпочала спеціальний проект, у якому журналісти розповідатимуть про успішних людей різних професій, які будують нашу державу, завдяки яким Україна розвивається. І розпочали із теми духовності, з Музею волинської ікони.

   Відбулася проща духовенства і вірних Луцького екзархату УГКЦ до Холмської Чудотворної ікони Богородиці, яка була виставлена біля Музею волинської ікони. Проща була приурочена до Ювілейного Року Божого Милосердя.

   У Музеї волинської ікони відкрили виставку «Я врятував свій світ». 80 сакральних картин волинських ветеранів АТО, душевні рани яких лікували мистецтвом у рамках проекту «Арт-постріл».

   26 травня о 15 год. у Музеї волинської ікони відкривається виставка «Я захищав свій світ», яка презентує сакральні картини на склі та дереві, виконані воїнами АТО.

   Напередодні Міжнародного дня музеїв Музей волинської ікони презентував відреставровані пам'ятки сакрального мистецтва Волині. На виставці представлені твори, відреставровані у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

   Напередодні дня пошанування Св.Георгія у Музеї книги і друкарства м. Острога відкрилася виставка "Образи святих воїнів-заступників на волинських іконах XVII–XVIII ст.", де поряд з іконами з колекції Острозького історико-культурного заповідника експонуються образи з фондів Музею волинської ікони.

   Тільки до 21 квітня у Музеї волинської ікони ви зможете побачити писанку «Пасхальне коливо», яку луцька художниця і директорка арт-студії «П’ятерня» Тетяна Мялковська створила для участі у Всеукраїнському фестивалі-перформансі.

   У Музеї волинської ікони відкрилася виставка "Образ священний". На виставці представлені 37 ікон XVIІІ-ХІХ ст., які були передані Волинському краєзнавчому музею управлінням СБУ у Волинській області у 2016 році.

   З березня 2016 року о 14 год. Музей волинської ікони запрошує поціновувачів сакрального мистецтва на відкриття виставки „Образ священний”, де будуть представлені ікони XVIII-XIX ст.

   На відзначення 135-ї річниці від дня народження відомого українського архітектора Сергія Прокоповича Тимошенка відбулося урочисте відкриття інформаційної дошки на будинку, збудованому за його проектом і у якому він проживав упродовж 1934-1939 років. Нині будинок переданий на баланс Волинського краєзнавчого музею. Після проведення ремонту у ньому будуть розміщені фонди Музею волинської ікони.

   Сенсаційне відкриття зробила старший викладач кафедри документознавства та музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Тетяна Яцечко-Блаженко, коли вивчала історію рідного села своєї бабусі. У процесі вивчення дослідниця віднайшла чимало інформації про ікону із зображенням Ісуса Христа і тридцяти трьох хрестів. Один зі списків цієї ікони зараз зберігається у Музеї волинської ікони і має назву «Христос Боремельський». Це ще один привід навідатися до Музею волинської ікони.

   15 січня у Музеї волинської ікони з успіхом пройшли традиційні «Різдвяні зустрічі». Перед гостями виступив камерний хор «Eleos» храму Св. Василія Великого УГКЦ.

   Музей волинської ікони 15 січня о 16 год. запрошує на концерт духовної музики у виконанні камерного хору «Eleos» храму Св. Василія Великого УГКЦ.

   Музей волинської ікони є найбільш відвідуваним туристичним і культурним об’єктом Волині, у цьому йому поступається навіть середньовічний луцький замок. Можливо тому, що замки є і в інших місцях, а ось такої ексклюзивної колекції, як у цьому музеї, більше нема ніде.

1 2 3 4 5 »