Головна » Старовижівський народний краєзнавчий музей

У Старовижівському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Творчі шляхи письменника, заслуженого діяча мистецтв України, Василя Гея на Старовижівщині».

У селищі Стара Вижівка було представлено унікальний 25-метровий вишиваний рушник – символ річниці Незалежності України, до створення якого долучилися працівники Старовижівського народного краєзнавчого музею.

У селі Сереховичі Старовижівського району на Волині відкрито самобутній пам’ятник, як дарунок землякам-односельчанам від уродженця села, народного депутат України І скликання, одного із засновника держави, Почесного громадянина Волині, Луцька, письменника та журналіста, музейника та краєзнавця Андрія Бондарчука.

Облаштувати музей старожитностей у власному магазині Ярослава БАЩУКА зі Старої Вижівки спонукало телебачення. Саме із телеекрана довідався про те, як щирі українці створюють приватні осередки українського побуту і традицій.

Солдати під Дебальцевим отримали зворушливе послання від учениці 6-А класу з смт. Стара Вижівка і прийняли рішення подарунок дівчинки та її теплий лист передати у Старовижівський краєзнавчий музей. Ці речі неодмінно стануть експонатами нової експозиції, присвяченої антитерористичній операції на Сході України.

У Старовижівському районному краєзнавчому музеї відкрилась перша персональна виставка робіт відомої майстрині соломоплетіння Валентини Якимович/

Музейна епопея у Сереховичах тривала майже п'ять років. Недавно депутати Старовижівської районної ради нарешті поставили в ній приємну крапку. Переважною більшістю депутатських голосів приміщення колишньої аптеки в центрі села, яке тривалий час стояло пусткою і руйнувалось, передано під краєзнавчий музей.
   У Старовижівському районному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки робіт майстрині із с.Смідин Людмили Трифонівни Козачук під назвою „Душа, залюблена у рідний край”.
   25 жовтня 2012 року відбулись урочистості з нагоди відкриття офісу-музею Старовижівської районної спілки ветеранів Афганістану. Відтепер воїни-афганці матимуть окреме приміщення для своєї діяльності.
Про це стало відомо 4 травня під час сесії Волинської обласної ради.
Депутат ради Ігор Гузь («Фронт Змін») виступив із депутатським запитом, у якому розповів, що ініціатором створення музею є екс-депутат, виходець із села, директор музею історії Луцького Хрестовоздвиженського братства Андрій Бондарчук.
     Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, Старовижівським народним краєзнавчим музеєм підготовлено і 27 березня 2012 року проведено в смт. Стара Вижівка сорокову  Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Старовижівщина та її населені пункти в історії України та Волині”.