Головна » Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового

Усі ми з нетерпінням чекаємо новорічно-різдвяних свят, намагаємось поринути у атмосферу загадковості, чарівності, піднесеності. Саме з такими думками у Торчинському народного історичного музеї імені Г. О. Гуртового була створена тематична виставка «Різдвяне диво».

До новорічно-різдвяних свят у Торчинському історичному музеї імені Г. О. Гуртового виготовляли обереги-ангелочки, які через волонтерів Василя Пристайчука та Віталія Лісецького уже передали нашим військовослужбовцям у прифронтову зону Донбасу.

Нещодавно у Торчинському історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбулася цікава зустріч з волонтерами, організована спільно з працівниками Бібліотеки-філії для дорослих смт. Торчин і місцевим осередком «Союзу українок».

Щорічно у четверту суботу листопада усіх небайдужих до нашого історичного минулого українців об’єднує день скорботи та пам’яті невинно убієнних страждальників від Голодоморів 1921 – 1923, 1932 – 1933 та 1946 – 1947 рр. Цього разу з ініціативи працівників історичного музею ім. Г.Гуртового віче-реквієм вдруге відбулося у селищі Торчин.

У Торчині відбулися заходи до Дня захисника України, Дня українського козацтва та 75-річчя від символічної дати утворення УПА, учасники яких побували у музеї імені Г.О.Гуртового, де оглядали виставку до 75-річчя УПА, до якої були залучені матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею.

Першого вересня минає п’ять років Світлої Пам’яті Григорія Олександровича Гуртового. Ім’я цієї людини знане та шановане не лише на Волині, а заслуги у розвитку культури нашого краю важко переоцінити.

Нещодавно у Торчинському історичному музеї імені Григорія Гуртового відбулося відкриття виставки картин «Кожен образ – це іскра великого сяйва», автором яких є співробітниця музею, талановита художниця Ніна Фесенко.

До кінця вересня у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового на виставці майстрині з смт Вишково Хустського району Закарпатської області Ганни Дикун можна побачити цікаві вироби з обгорток кукурудзяних качанів.

Нещодавно у Торчинському історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбувся цікавий пізнавальний захід – інтелектуальна гра «Іван Мазепа – людина і державний діяч», присвячена 330-річчю від початку його гетьманування.

   Для пошанування всіх представників славетного лицарського роду, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах пульсує гаряча кров і дух героїчних патріотів рідної неньки – України, у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбувся захід під назвою «Воїни українського духу».

   У Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового відбулась урочиста академія з нагоди 60-річчя від часу його створення.

   Під такою назвою відбувся тематичний захід у Торчинському історичному музеї імені Г.О.Гуртового. Для участі у ньому були запрошені учні школи с.Білосток Луцького району.

   Торчинський історичний музей імені Григорія Гуртового проводить акції з нагоди свого ювілею!

   9 та 10 березня для українців є особливими, адже пов’язані з іменем великого Українця, геніального Поета, Пророка і Мислителя Тараса Шевченка. Піднесено один із цих днів минув у Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового. Тут відбувся захід, який не залишив байдужим жодного з його учасників.

   Працівники Торчинського народного історичного музею імені Г.О. Гуртового спільно з учнями ЗОШ с. Буяни провели тематичний захід, присвячений Героям Небесної Сотні.

   Доглядач Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового, талановита художниця Ніна Анатоліївна Фесенко уже неодноразово представляла свої роботи у різних культурно-освітніх установах області. У січні нинішнього року серія її картин під назвою «Духовне небо благословенної Волині» була відкрита у Нововолинському міському історичному музеї.

   Історичний музей імені Григорія Гуртового пропонує пройтися стежками українського державотворення 1918-1921-го років.

   У Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового відбувся захід „Від Різдва Христового до Йордана”.

   На другий день зими у селищі Торчин відбулася цікава і непересічна подія – допрем’єрний показ фільму закарпатського режисера В’ячеслава Бігуна «Серце мами Гонгадзе».

   Торчинський народний історичний музей імені Г.О.Гуртового спільно з Громадською організацією «Союзу українок» Торчина та місцевою бібліотекою для дорослих провів захід з вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні.

   Українські народні ляльки, які є символами жіночої мудрості, споконвіку оберігають родини і тримають зв’язок між поколіннями. Свідченням цього є створення численних розмаїтих ляльок-мотанок багатьма майстринями як в різних куточках України, так і нашого краю. Переконатись в цьому можна, оглянувши виставку, яка діє у Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового.

   Так називався тематичний захід, який за участі працівників Торчинського історичного музею відбувся у стінах Білостоцької загальноосвітньої школи Луцького району і був присвячений уродженцю села Білосток, борцеві за незалежність України, краєзнавцю, поету Антону Коновалюку

   Тиждень, який минув, у Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового був присвячений Дню української писемності та мови. Протягом трьох днів у музеї побували учні навчальних закладів району.

   У селищі Торчин відбулися Другі Всеукраїнські краєзнавчі читання пам’яті Григорія Гуртового. Вони проходили на базі народного історичного музею, названого на честь краєзнавця і музейника.

   У Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового був проведений тематичний захід «Михайло Грушевський – апостол української ідеї». Відбувався він у формі інтелектуальної гри, учасниками якої були учні 10-11 класів місцевої школи.

   Волинський краєзнавчий музей спільно з Волинською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України і Торчинським народним історичним музеєм імені Г.Гуртового проводять Другі Всеукраїнські краєзнавчі читання, присвячені пам’яті Григорія Гуртового, які відбудуться 29 вересня 2016 року на базі Торчинського історичного музею.

П Р О Г Р А М А

   Виставка картин під такою назвою була презентована у Торчинському історичному музеї імені Григорія Гуртового. Її автор – співробітниця музею Ніна Фесенко, присвятила виставку важливій державній даті – 25-й річниці Незалежності України.

   Сьогодні минає чотири роки відколи не стало Григорія Олександровича Гуртового – видатного краєзнавця Волині, педагога, ентузіаста музейної справи, засновника Торчинського історичного музею.

   У Торчинському історичному музеї імені Г. О. Гуртового діє виставка «Чарівний світ бісеру», на ній представлені вироби жительки Луцького району Неоніли Степанової.

   У Торчинському історичному музеї імені Г.Гуртового до 160-річчя Івана Франка було підготовлено тематичну виставку, а також проведено інтелектуальну гру «Каменяр українського духу (1856–1916 рр.)».

   У Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового відбувся захід – історичний калейдоскоп «Берестечко: наша пам'ять, наша слава».

   За участі Торчинського народного історичного музею у приміщенні бібліотеки с. Буяни було проведено історичну годину на тему «Євген Коновалець – Герой, який віддав життя за Україну».

   Під такою назвою 23 травня відбувся захід у Торчинському народному історичному музеї ім. Г. О. Гуртового. В цей день гостями, разом з тим і учасниками його стали вихованці Садівської козацької республіки.

1 2 3 4 »