Головна » Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового

25 листопада на базі Торчинського історичного музею імені Г. О. Гуртового буде проводитись освітній семінар «Простір спадщини: єврейський цвинтар і міська історія».

У Торчинському історичному музеї діє розділ експозиції про події Революції Гідності, оповідають про її хід починаючи від студентського Євромайдану і закінчуючи розстрілом активістів.

Про історію, культуру та пам’ятки Торчина розповів директор Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового Олександр Мельник у відеопроєкті «Фронтери».

З нагоди Дня Незалежності України Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового презентував онлайн-виставку про вихідців з Луччини і Торчина у боротьбі за незалежну Українську Державу.

Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового вітає з Днем Державного прапора України й прийдешнім святом Незалежності та презентує виставку малюнків.

У Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбулися благодійні майстер-класи Ольги Будько з виготовлення глиняної рибки.

Як думаєте, чи існує зв’язок між рублем і качалкою? Згадуєте про радянські гроші і розкачування тіста? І не можете їх пов’язати? А наші предки називали так дещо інші речі...

У колекції Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового є досить оригінальна річ – сокирка-амулет Х–ХІІ ст. періоду Київської Русі, вона відтворює в мініатюрі зразок справжньої бойової сокири.

Колекція Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового поповнилася печаткою збирача податків Торчинської сільської общини ХІХ ст.

У колекції Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового є 9-сантиметровий бомбомет (міномет) Г-Р зразка 1915 року.

З якими грошима ходили на ринок у Європі в ХVІІ столітті? Про це розкаже експонат зі збірки Торчинського народного історичного музею імені Г.О.Гуртового.

У Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового діє виставка художніх робіт внучки Миколи Куделі – Ніни Фесенко, під назвою «Шляхами Тарасової долі».

Під такою назвою відбувся захід в Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового, присвячений Міжнародному дню рідної мови та 149-й річниці від дня народження Лесі Українки.

Відбувся круглий стіл «Григорій Гуртовий – відомий волинський педагог, музейник, краєзнавець», організований Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти на базі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва за участі Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового та Волинської обласної організації НСКУ.

Народний музей Григорія Гуртового, що в Торчині Луцького району, потребує фінансової підтримки для подальшого функціонування та примноження експонатів. Про це йшлося 6 лютого під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради.

Про події Української революції 1917–1921 років мали можливість дізнатись учні шкіл Торчинської ОТГ під час тематичних екскурсій у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового.

Історичний народний музей у Торчині успішно функціонує з 1957 року. Та після створення Торчинської ОТГ, коли громаді передали на утримання заклади культури, освіти і соціальної сфери, існування згаданого музею опинилося під знаком питання.

Що чекає на Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового? Чи зупинила децентралізація роботу музею? Яким шляхом розвитку музейної справи піде його колектив? Про це говорили у «Темі дня» на телеканалі UA: Волинь з директором Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового Олександром Мельником.

Нещодавно Торчиський народний історичний музей імені Г. О. Гуртового долучився до проведення години-реквієму «Великий голод – вічний гріх», яка відбулась с. Буяни.

Уже не вперше фінські туристи бувають у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового. Завжди вони детально оглядають той відділ експозиції, де розповідається про період Першої світової війни.

У Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбулась година-спогад світлої пам’яті Святослава Івановича Бородуліна – відомого волинського письменника та журналіста. Саме в цей день рік тому відійшов у засвіти наш знаний краянин.

Що ж спонукало знаменитого Тоні Палмера відвідати Торчинський історичний музей?

Під такою назвою у Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового відбувся вечір-спогад, присвячений 75-річчю від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини.

У Торчинському народному історичному музею імені Г.О.Гуртового демонструється масштабна виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917 – 1921 рр.».

До Дня Конституції України у Торчинському народному історичному музеї була проведена інтелектуально-пізнавальна гра.

Хто стане господарем народного історичного музею імені Григорія Гуртового: районна рада, обласний бюджет Волині чи місцева ОТГ?

Виготовити  ляльку-мотанку «Великодній зайчик» мали можливість учні Усичівської та Буянівської шкіл Торчинської ОТГ. Для них в Торчинському народному історичному музеї імені Г. О. Гуртового був організований майстер-клас.

Сьогодні на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму розглядалося звернення обласної державної адміністрації та Луцької районної державної адміністрації щодо можливості прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міст області Торчинського народного історичного музею імені Г.О.Гуртового.

На виставці у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового експонуються вишиті картини, рушники, серветки з образом та рядками з поезій Тараса Шевченка, книги, які зберігаються в українських сім’ях та передаються як спадок дітям та онукам.

На пошанування героїв Крут написано багато віршів, оповідань, знято фільми. Демонстрація одного з таких фільмів під назвою «Герої України. Крути. Перша Незалежність» відбулася в Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового.

Щоб поглибити знання учнів про народні вірування, традиції, пов’язані з новорічно-різдвяними святами, у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового провели вікторину «Зима іде – свята веде». Участь у ній взяли вихованці 3-А класу школи нашого містечка.

Нещодавно у Торчинському народному історичному музеї імені Г.О.Гуртового відбулося відкриття художньо-меморіальної виставки картин «Митець і місто. Відкриваємо імена», присвяченої 75-річчю від дня народження української художниці і педагога Лесі Каспрук.

30 листопада у Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового відбудеться відкриття художньо-меморіальної виставки «Митець і місто. Відкриваємо імена: Леся Каспрук». Початок о 12.00 год. Виставка присвячена 75-річчю від дня народження української художниці і педагога Лесі Павлівни Каспрук.

Голодомор 1932–1933 років – одна з найтрагічніших подій в історію нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Щороку в останню суботу листопада українці вшановують пам’ять невинних жертв цих років. До таких заходів долучився колектив Торчинського народного історичного музею, який спільно з ГО Союз українок смт Торчин та працівниками бібліотек містечка підготував та провів вечір-реквієм «Свіча пам’яті», присвячений 85-й річниці Голодомору.

Під такою назвою працівниками Торчинського народного історичного музею імені Г.О.Гуртового було проведено інтелектуально-пізнавальна гра до Дня української писемності та мови. Проходила вона в ЗОШ І-ІІ ступенів с. Буяни.

1 2 3 4 5 »