Головна » 2020 » July » 19 » Зі збірки Торчинського музею: рубль та качалка
Зі збірки Торчинського музею: рубль та качалка

Як думаєте, чи існує зв’язок між рублем і качалкою? Згадуєте про радянські гроші і розкачування тіста? І не можете їх пов’язати? А наші предки називали так дещо інші речі та застосовували їх у повсякденній праці інакше.

Рубль (або рубель, врубель) – це вузька дерев'яна дошка приблизно 70 см довжиною. На ній зроблені поперечні зарубки. І використовувати її треба було разом із качалкою.

Качалка – добре виструганий з тоненького дерева і гладко зашліфований валок.

Що ними робили? Колись ними прасували одяг і розкачували білизну. Для цього полотняну річ потрібно було намотати на качалку, покласти на стіл і качати її рублем.

Незвично, правда?! А колись це була звичайна процедура.

Так що качалка це не тільки на кухні, а рубль – не тільки колишні «совіцькі» гроші.

Олександр Мельник,
директор Торчинського народного
історичного музею імені Григорія Гуртового

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 275 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0