Головна » Волинський краєзнавчий музей

27 вересня о 14.00 у Волинському краєзнавчому музеї, в рамках проекту «Відомі жінки Волині», відбудеться творчий вечір волинської поетеси, композитора та співачки Любові Мілевич «Трилогія щастя».

Проект Тані Срібної та Волинського краєзнавчого музею – «Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач» у новому сучасному виданні, будуть представлені на Форумі видавців у Львові 23 вересня о 15.00 год.

Національний музей історії України пропонує цікавий спосіб презентації своїх музеїв для широкого загалу.

12 вересня Волинський краєзнавчий музей поповнився цінним експонатом. Родина Сергушків, що проживає в Луцьку, подарувала музею старовинне австрійське піаніно Gebrüder Stingl, виготовлене в 1909–1910 роках у Відні, та фірмовий стілець до нього.

У Києві відбулися урочистості з нагоди 80-річчя Національного науково-дослідного реставраційного центру України та XI Міжнародна науково-практична конференція „Наукова реставрація. Історія, сучасність, шляхи модернізації”.

У 2019 році Волинському краєзнавчому музею виповнюється 90 років. В процесі підготовки до ювілейної дати музей знайомить відвідувачів із раритетами з фондових колекцій. Нещодавно експозиція обласного краєзнавчого музею поповнилася унікальним для волинської історії документом...

У Білорусії вийшло з друку наукове дослідження доктора мистецтвознавства, доцента, професора кафедри етнології та фольклору Білоруського державного університету культури і мистецтв Ольги Лобачевської «Мистецтво заради слави Божої: солом’яні іконостасні врата і церковно-культові предмети».

6 вересня у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Євгенії Лещук «Волинь у душі, як пісня» (до 90-річчя від дня народження) із циклу «Відомі жінки Волині».

З 7 вересня у Волинському краєзнавчому музеї експонуватиметься фотодокументальна виставка «Я просто жила цим життям…» (до 120-ої річниці від дня народження Наталії Ужвій).

6 вересня о 14.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться вечір-портрет Євгенії Лещук «Волинь у душі, як пісня» (до 90-річчя від дня народження) із циклу «Відомі жінки Волині».

1 вересня в експозиційних залах Волинського краєзнавчого музею було велелюдно. Багато учнів шкіл міста Луцька у День знань завітали до обласного музею.

Волинський краєзнавчий музей запрошує 1 вересня з 10.00 до 15.00 год. на День відкритих дверей з нагоди Дня знань. В програмі оглядові та тематичні екскурсії, квести, майстер-класи тощо.

29 серпня, у День пам’яті загиблих учасників АТО, Волинський краєзнавчий музей відвідали бійці легендарної роти волинської поліції особливого призначення «Світязь».

22 серпня у Волинському краєзнавчому музеї, напередодні Дня незалежності України, урочисто відкрилася виставка робіт художника, студента Львівської національної Академії мистецтв Олега Дробоцького «АЕРОПОРТ» (м. Львів), присвячена подвигу українців у Донецькому аеропорту.

З нагоди свята у фойє Волинського краєзнавчого музею відкрилась виставка філокартії «З Днем Незалежності України!». До уваги відвідувачів пропонуємо частину колекції вітальних листівок, які були випущені в перші роки Незалежності нашої країни і зібрані впродовж усього часу до сьогодення.

22 серпня 2018 р. о 14:00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки робіт художника, студента Львівської національної Академії мистецтв Олега Дробоцького «АЕРОПОРТ», присвяченої подвигу українців у Донецькому аеропорту.

У Волинському краєзнавчому музеї розгорнуто виставку «Прапори незалежної України». Приурочена вона до Дня Державного Прапора України та 27-ій річниці проголошення Незалежності України.

Волинським краєзнавчим музеєм, спільно з Обласним науково-методичним центром культури, підготовлено і видано науковий збірник: Народна творчість українців у просторі та часі. Наук. зб. / упр-ня культури, з питань релігії та національностей Волин. ОДА; Волин. краєзн. музей; Обл. наук.-метод. центр культури; Вол. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України. Упоряд. А. Силюк. Наук. ред. В. Зубович. – Луцьк, 2018.

Бібліотека Волинського краєзнавчого музею поповнилась черговими номерами військової газети «Волинський щит», яка є прес-виданням легендарної 14-ї окремої механізованої бригади народженої та загартованої в боях.

10–11 серпня у Волинському краєзнавчому музеї, в рамках Восьмого Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня», відбулася Міжнародна наукова конференція «Народна творчість українців у просторі та часі».

Організатори виставки «Археологічні знахідки Палацу Великих Князів Литовських. Повсякденність Вільнюського двору», яка 9 серпня відкрилася у Львівському історичному музеї, на чолі із директором Національного Музею – Палацу Великих Князів Литовських Відасом Долінскасом, відвідали та оглянули експозиції Волинського краєзнавчого музею, його відділу – Художнього музею, та Луцького замку.

На найпотужнішому медіа-історичному ресурсі України «Історична правда», вийшла у співавторстві стаття двох наших музейників – провідних наукових співробітників Волинського краєзнавчого музею Богдана Зека та Сергія Лиса, про непросту долю вояка Армії УНР Митрофана Швидуна, чия доля була тісно пов’язана з Волинню.

У Волинському краєзнавчому музеї експонується виставка «З Україною в серці».

Волинський краєзнавчий музей презентує першу власну віртуальну виставку, присвячену таємничому скарбу, що був знайдений у селі Рованці.

Під час Восьмого Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня», у Волинському краєзнавчому музеї 10–11 серпня відбудеться Міжнародна наукова конференція «Народна творчість українців у просторі та часі».

П Р О Г Р А М А

З 9 по 13 серпня на Волині відбудеться Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня».

П Р О Г Р А М А

Фонди Волинського краєзнавчого музею поповнились рідкісною колекцією грамплатівок XX ст. – 320 грамплатівок передав зі своєї особистої колекції лучанин Олександр Юрченко.

19 жовтня 1975 року близько 20 тисяч українців з Торонто та інших осередків українського поселення в Канаді маніфестували свою любов і пошану до Лесі Українки з нагоди відкриття і посвячення в Гай-парку пам’ятника, автором якого був Михайло Черешньовський з Нью-Йорка, найкращий скульптор української діаспори в США.

Портрет Лесі Українки пензля львівської художниці Генрієти Левицької призначений для першого залу літературного музею Лесі Українки в с. Колодяжне. За задумом авторів експозиції ця робота відкриває експозиційний огляд.

Ця поштова листівка має дуже цікаву історію. На її звороті вказана номінальна вартість і мета благородного заходу: "На розбудову Луцької Української гімназії ім. Лесі Українки". Листівку називали "цеґелка": так цеглинка до цеглинки збиралися кошти на добудову гімназії.

1929 року на основі акварельної роботи художника Івана Іванова "Портрет Лесі Українки" була видана листівка "Леся Українка в юнацькому віці".

У Волинському краєзнавчому музеї відбувся науково-методичний семінар «Наші історії неповні одна без одної» в рамках проекту міжнародної організації «Українсько-єврейська зустріч» (Канада).

Останнє фото Лесі Українки використали для видання поштової листівки, яка вийшла 1917 року у Відні у 1-й серії "Українські письменники". Наступного року повторили наклад, який відрізнявся від попереднього зворотнім боком. Обидві поштівки експонуються на виставці "Я буду вічно жити!" у Волинському краєзнавчому музеї.

Перша поштова листівка з портретним зображенням Лесі Українки вийшла ще за її життя. Нині такою листівкою може похвалитися не кожна музейна збірка, а ви можете її побачити на виставці "Я буду вічно жити!" у Волинському краєзнавчому музеї.

1 2 3 ... 48 49 »