Головна » Волинський краєзнавчий музей

   27 березня о 14.00 в конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбудеться вечір-портрет Габріелі Запольської «Її душа жила на Волині…» (до 160-ї річниці від дня народження письменниці, драматурга, публіциста, волинянки за походженням).

 

22 березня відійшов у вічність Високопреосвященніший митрополит Ніфонт

   21 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбулася зустріч до Дня українського добровольця «Вони були першими».

   Із дня весняного рівнодення (20 березня) – початку астрономічної весни, відділ природи Волинського краєзнавчого музею розпочав проведення екскурсій-казок «Ой, Весна-красна, що ти нам, Веснонько, принесла?!» із циклу «Чарівні пори року».

   Фонди Волинського краєзнавчого музею поповнилися унікальними експонатами, які стосуються Української революції 1917–1921 рр., національно-визвольного руху періоду Другої світової війни, а також громадсько-політичного життя української діаспори.

   У Парижі (Франція) провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек взяв участь у пам’ятному вечорі, присвяченому 100-річчю від дня народження Олега Штуля (1917–1977) – українського громадсько-політичного діяча, провідника ОУН, головного редактора газети «Українське слово».

   21 березня о 14.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться зустріч до Дня українського добровольця «Вони були першими».

   Портал про переміщені і втрачені історичні та культурні цінності "Забута спадщина" опублікував новий документ ЮНЕСКО: "Військовий посібник з охорони культурної спадщини".

   Міжнародний фонд культурного розмаїття оголосив конкурс проектів на отримання фінансової допомоги. Проекти, які отримують підтримку МФКР, охоплюють широкий спектр діяльності

   16 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Волинь в Українській революції 1917–1921 років», приуроченої до 100-річчя від заснування Центральної Ради та початку революції.

   У Волинському краєзнавчому музеї 14 березня урочисто відзначили День українського добровольця

   14 березня в Україну вперше на державному рівні відзначається День українського добровольця. Саме з цієї нагоди в приміщенні актової зали Волинського краєзнавчого музею було розгорнуто виставку «Вони були першими».

    У Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет української поетеси Людмили Лежанської «Мій доброокий світ…», приурочений до 70-ої річниці від дня її народження.

   В четвер, 16 березня 2017 року, о 12.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки «Волинь в Українській революції 1917–1921 років», приуроченій до 100-річчя від заснування Центральної Ради та початку революції.

Шановні колеги!

Якщо ви бажаєте взяти участь в Українському Музейному Форумі, що відбудеться у м.Переяслав-Хмельницький 3-5 липня 2017 р., але ще не встигли зареєструватися на сайті http://museum-forum.info, просимо зробити це не зволікаючи.

 

Шановні краяни,
запрошуємо вас прийняти участь в обласному конкурсі
на кращу писанку Волині

   В музеї Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася передача для українських вояків на Сході видання Волинського краєзнавчого музею – книги поезій Лесі Українки „Слово, моя ти єдиная зброє...”.

   9 березня о 13.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться вечір-портрет волинської поетеси Людмили Лежанської «Мій доброокий світ…», приурочений до 70-ої річниці від дня народження. Акція відбудеться в рамках музейного проекту «Відомі жінки Волині».

   У Волинському краєзнавчому музеї, в рамках Року Тадеуша Костюшко, відбувся тематичний вечір „Про Костюшко… словом і співом”, організований спільними зусиллями Товариства польської культури імені Тадеуша Костюшка та працівників відділу давньої історії музею.

    Запрошуємо вас на мистецьке свято «Нас гуртують думи Кобзаря», присвячене 203-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, що відбудеться 9 березня о 12 годині біля пам’ятника Шевченкові в Луцьку.

   7 березня о 12 год. в меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі» Волинського краєзнавчого музеї відбудеться історична година «Поет живе в серцях свого народу», присвячена 203-ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка

   Весняними барвами порадувала відвідувачів виставка творів пейзажного живопису «Моя Волинь, мої Карпати» художника Ореста Хмельовського, яка відкрилася 2 березня у Волинському краєзнавчому музеї. На виставці представлений творчий доробок художника останніх п'яти років.

   2 березня в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася презентація нових видань Лесі Українки та книг, присвячених родині Косачів і видатним волинянам. На зустріч зі студентами та викладачами завітали директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк і головний хранитель музею Наталія Пушкар, які представили музейні наукові та літературно-художні твори про видатну землячку, її оточення та доробки Лесі Українки.

   Волинський краєзнавчий музей має нове надходження – колекцію писанок від майстрині Ірини Михалевич з м. Олександрії.

   2 березня о 14.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки пейзажів Ореста Хмельовського «Моя Волинь, мої Карпати».

   Рік тому у Волинському обласному краєзнавчому музеї представили «захалявну» – малого формату – книжечку поезій Лесі Українки «Слово, моя ти єдиная зброє...». Вона була відправлена у підрозділи нашої армії у зоні неоголошеної війни на сході. Декілька екземплярів передали до музею. Про це нині написала газета «День».

 

Шановні вчителі та учні!
До 203-ої річниці від дня народження

Тараса Шевченка
Волинський краєзнавчий музей пропонує...

   У Волинському краєзнавчому музеї відбувся тематичний вечір «На шлях я вийшла ранньою весною», який є продовженням циклу заходів, присвячених 146-ій річниці від дня народження Лесі Українки.

   21 лютого у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбувся черговий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений роті особливого призначення «Світязь», яка у період 27–30 січня 2015 року героїчно билась в оточенні, обороняючи м. Вуглегірськ Донецької області.

   На обласних урочистостях з нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в Палаці мистецтв м. Луцька експонувалась пересувна фотодокументальна виставка «Герої не вмирають!», присвячена подіям Революції Гідності 2013-2014 рр. та загиблими Героям Небесної Сотні, створена науковими співробітниками Волинського краєзнавчого музею

   У Волинському краєзнавчому музеї 22 лютого о 14.00 год. відбудеться тематичний вечір «На шлях я вийшла ранньою весною», який є продовженням циклу заходів, присвячених 146-ій річниці від дня народження Лесі Українки – патріотки української незалежної країни.

 

На знак скорботи, 22 лютого
усі розважальні заходи
у Волинському краєзнавчому музеї
та його відділах
ВІДМІНЯЮТЬСЯ

   Відзначення 146-ї річниці від дня народження Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї розпочалося літературно-мистецькою годиною під назвою «Казка Лесі Українки «Біда навчить» у творчості українських художників».

   До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у конференц-залі Волинського краєзнавчого музею відбулася зустріч «Ми пам’ятаємо…».

1 2 3 ... 35 36 »