Головна » Волинський краєзнавчий музей

   У приміщенні Волинського краєзнавчого музею експонується фотодокументальна виставка «Конституція України: з історії боротьби за демократичні цінності».

    Директори Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк та Володимир-Волинського історичного музею імені О. Дверницького Володимир Стемковський стали переможцями відбору до участі у науково-практичному семінарі „Ізраїльська музеологія та кращі практики презентації історії єврейського народу в музеях світу”, який 10-12 липня проведуть Київський офіс Інституту Кеннана, благодійний фонд “НАДАВ” (Ізраїль) та Львівський історичний музей.

   Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки та Волинський краєзнавчий музей видали Збірник матеріалів наукової конференції, присвяченої 135-й річниці від дня народження В.Липинського / за ред. В.І.Бортнікова, В.В.Бусленка, А.Г.Шваба. – Луцьк : Вежа-Друк, 2017. – 192 с.

   З 19 по 25 червня 2017 року пройде чергова міжнародна музейна акція - Музейний тиждень у Твіттері, завданням якої є вустами (літерами і фото) музейників розказати про найбільші принади кожного музею. А читачі музейних твітерів, відтак, зможуть побувати одночасно у багатьох музеях світу

   У дні шкільних канікул відділ природи Волинського краєзнавчого музею презентував нову розважальну екскурсію – зоологічний квест «Слідами звірів». Мета заходу – замінити традиційну форму знайомства дітей з експозицією відділу природи на веселе інтерактивне дійство.

   76 років після розстрілу Волинський краєзнавчий музей отримав сімейні реліквії загиблого у Луцькій тюрмі волинянина. Внучка розстріляного у червні 1941 року Степана Коханського передала до Волинського краєзнавчого музею фото і листи, написані під час ув’язнення

   У прес-центрі Волинської обласної ради презентували проект «Відновлення нагород ОУН і УПА». Його здійснюють Світовий ювілейний комітет із відзначення 75-ої річниці Української Повстанської Армії та Координаційна рада з вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН і УПА.

   До Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся екологічний урок «Малятам про малят – звірят і пташенят».

   На базі Одеського муніципального музею особистих колекцій ім. О.В.Блещунова і Державного Архіву Одеської області відбудуться міжнародні науково-практичні заходи з питань оцифровки історичного, культурного та наукового надбання, що зберігається в архівах, музеях, бібліотеках та приватних зібраннях.

   До Міжнародного дня захисту дітей у Волинському краєзнавчому музеї відкрилась мила, весела і цікава виставка – «Дитячий світ на поштовій листівці початку ХХ століття».

   Напередодні Зелених свят у Волинському краєзнавчому музеї було проведено навчальну екскурсію «Ой водили ми Куста від хати до хати…». Розробили та творчо і креативно провели захід у рамках вивчення екскурсійної методики студенти 3 курсу спеціальності «Музейна справа та охорона пам’яток історії та культури» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та викладачі кафедри документознавства і музейної справи

   У рамках святкування Міжнародного дня захисту дітей у Волинському краєзнавчому музеї пройшли цікаві заходи.

 

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей
Волинський краєзнавчий музей
запрошує

на День відкритих дверей
1 червня

   У Волинському краєзнавчого музеї відбулась лекція-дискусія "Генрик Юзевський – спроба примирення польських і українських національних прагнень", з якою виступив польський аналітик, коментатор і історик, працівник Польського Інституту Міжнародних Справ Лукаш Ясіна.

   30 травня о 16.00 у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбудеться презентація ікони Унівської Богородиці.

   Нещодавно в селі Пульмо Шацького району, на березі озера Пулемецьке, було знайдено бронзову в позолоті накладку на ремінь із зображенням сюжету зі скандинавської міфології «Шлях воїна в Вальхаллу (дім-рай)». Прикраса передана на тимчасове зберігання у Волинський краєзнавчий музей.

   25 травня, о 18:00, у актовій залі Волинського краєзнавчого музею відбудеться лекція-дискусія про борця за налагодження українсько-польських відносин Генрика Юзевського.

    У рамках святкування Міжнародного дня музеїв Національний музей у Львові ім. А.Шептицького запрошує 25 травня на презентацію книги Ярослава Ґємзи „Церкви та ікони Лемківщини”

   У Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Довге повернення в Україну», присвяченої 100-річчю від дня народження Голови Проводу ОУН Олега Штуля.

   З нагоди Всесвітнього дня вишиванки та Міжнародного дня музеїв у Волинському краєзнавчому музеї обласна дирекція ПАТ «Укрпошта» провела урочисте спецпогашення немаркованого художнього конверта «Всесвітній день вишиванки»

   У Волинському краєзнавчому музеї відбулось справжнє свято краси. Мистецька акція під назвою «Вишивана краса від Косачів: присвячено Волинському краєві», котра об’єднала довкола себе наукових співробітників та художників-модельєрів луцького підприємства «Едельвіка», стала подарунком місту з нагоди Міжнародного дня музеїв і Всесвітнього дня вишиванки.

   У рамках заходів до Міжнародного дня музеїв, у Волинському краєзнавчому музеї відбулася історично-природнича година «Радзивіллівське полювання». Це другий захід започаткованого циклу «Історія одного експоната».

   З нагоди Міжнародного дня музеїв та Днів науки в Україні, у відділі природи Волинського краєзнавчого музею була проведена еколого-етнографічна година «Рослини Волині у легендах і переказах».

 

Вітання начальника управління культури Волинської облдержадміністрації

 

Вітання Міністра культури України

 

Заходи музеїв Волинської області
з нагоди

Міжнародного дня музеїв – 2017

   У відділі природи Волинського краєзнавчого музею був проведений ботанічний урок «Гербарій. Історія, створення та значення для вивчення флористичного різноманіття», приурочений до Міжнародного дня музеїв та до Дня науки в Україні.

   З нагоди Всесвітнього дня вишиванки Волинський краєзнавчий музей та Волинська дирекція ПАТ «Укрпошта» запрошують 18 травня о 12:00 до обласного музею, щоб взяти участь в урочистому спецпогашенні конверту «Всесвітній день вишиванки» та ознайомитися з тематичною виставкою «Традиційні чоловічі сорочки Волині та Західного Полісся».

   У четвер, 18 травня об 11 год., у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Довге повернення в Україну», присвяченої 100-річчю від дня народження Голови Поводу ОУН Олега Штуля (1.7.1917 – 4.11.1977)

   18 травня о 12 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться етнографічний захід «Вишиванка: музейний експонат, традиція, модний тренд», приурочений до Міжнародного дня музеїв та Дня вишиванки.

   У Волинському краєзнавчому музеї відбулась урочиста подія: передача Управлінням Служби безпеки у Волинській області у фонди музею на постійне зберігання двох колекцій – книжкової з 28-ми предметів та археологічної з 452-х одиниць з одночасною презентацією обох колекцій на виставках. Акцію проведено в рамках відзначення професійного свята – Міжнародного дня музеїв.

   У середу, 17 травня о 12 год., у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться історична година «Радзивіллівське полювання». Це другий захід започаткованого циклу «Історія одного експоната».

   Проголосити 2017 роком іконописця Йова Кондзелевича, якого вчені порівнюють зі славетним Рафаелем, пропонують науковці. Про це йшлося під час засідання постійної комісії Волинської облради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму

1 2 3 ... 37 38 »