Головна » Волинський краєзнавчий музей

У зв’язку із введенням в Україні карантину через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 Волинський краєзнавчий музей, його відділи та філіал ТИМЧАСОВО не працюють.

Сьогодні відбулася музейна акція, присвячена одній маловідомій, але напрочуд красивій сторінці творчості Олени Пчілки, а саме її поезії «На спогад Шубертової серенади» зі збірки «Думки мережанки», що побачила світ у Києві 1886 року.

Текст документу був зачитаний і в Луцьку. Про ці події розповідається у статті кандидата історичних наук, завідувача науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдана Зека «Акт відновлення Української держави в Луцьку 1941 та життєпис Юрія Коха («Сайгора»)».

У Волинському краєзнавчому музеї є низка цікавих експонатів з конституційної тематики, і нині тут розгорнуто фотодокументальну виставку «Конституція України: в боротьбі за демократію», присвячену Основному Закону. Запрошуємо до її віртуального перегляду.

24 червня Ольга Мандзик передала у Волинський краєзнавчий музей нагороди свого сина Віктора, капітана Служби безпеки України, учасника бойових дій, який загинув 21 березня 2015 р. у м. Волноваха Донецької області в районі проведення АТО.

У фондах Волинського краєзнавчого музею зберігаються фотодокументальні матеріали про розстріл органами НКВС в’язнів Луцької тюрми у червні 1941 року, збір яких продовжується.

Один з музейних документів, у якому йде мова про 22 червня 1941 року.

У Волинському краєзнавчому музеї буде зберігатись ще один з листів, який пройшов шлях з Волині до Луганщини і повернувся до нас уже як новітня історія Української державності.

Волинські музеї збирають експонати сучасної історії, пов’язаної з пандемією COVID-19. Волинян просять допомогти музейникам з наповненням колекцій.

Волинський краєзнавчий музей 16 червня відзначив свій день народження. Через карантин деякі заходи музейники проводять онлайн.

Волинський краєзнавчий музей – головний музей Волинської області, найбільший і найдавніший з нині діючих музеїв Волині.

Волинський краєзнавчий музей пропонує статтю зі свого віртуального музею, присвячену таємничому скарбу, що був знайдений у селі Рованці.

Постанова Головного санітарного лікаря України від 6.06.2020 р. №35 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Блок матеріалів виставки «Пам’ятай, Україно, героїв своїх» у Волинському краєзнавчому музеї розповідає про роту поліції особливого призначення «Світязь», її участь в антитерористичній операції на Донбасі.

Щорічно, 5 червня, впродовж кількох десятиліть відділ природи Волинського краєзнавчого музею запрошує найменших своїх відвідувачів – вихованців дитячих садочків, на екологічні заходи. Проте, цього року...

Пропонуємо до перегляду телефільм Волинського телебачення про життя і творчість польської письменниці й актриси, драматургині та публіцистки Габріелі Запольської, підготовлений за участі завідувачки Музею історії Луцького братства Олени Бірюліної.

 

Запрошуємо до віртуального Волинського краєзнавчого музею!

Нещодавно Волинським краєзнавчим музеєм спільно зі Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки та Луцьким національним технічним університетом підготовлено та видано монографію «Скарби та рідкісні монети з теренів Північно-Західної України».

Збірка надбань Волинського краєзнавчого музею не залишить байдужим жодного поціновувача минулого. Одну з груп нашої колекції представляє холодна зброя, окремі зразки якої привертають особливу увагу. Серед них кинджал єгерів і членів Мисливського союзу ІІІ Рейху (Німеччина) зразка 1936 р.

Наближається величне свято Вознесіння Господнє, яке щорічно відзначається на сороковий день після свята Воскресіння. Весь цей період у храмах лунали пасхальні піснеспіви і віруючі віталися по-особливому. Сьогодні вашій увазі пропонуємо ікону «Вознесіння» початку XVIIІ ст.

Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) вважає неприпустимими дії представників Державного бюро розслідувань, що мали місце 26 травня у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара».

У 1941 році на ІІ великому зборі ОУН в Кракові було прийнято рішення щорічно відзначати 23 травня День українських Героїв.

22 травня 2014 р. сталася одна з перших трагедій неоголошеної війни; неподалік Волновахи Донецької області загинуло 18 військовослужбовців 51-ї окремої механізованої бригади, які стали на захист державного суверенітету та територіальної цілісності країни. За один день Волинь втратила десять своїх синів.

Майстриня, наукова співробітниця відділу музейного розвитку та екскурсійного забезпечення Волинського краєзнавчого музею Людмила Завада каже: такі вишиванки є ексклюзивними та модними. На її виробах візерунки взяті зі збірки Ольги Косач, сестри Лесі Українки, та старовинного одягу з колекції музею.

Запрошуємо до віртуального огляду виставки Волинського краєзнавчого музею «Панство на дозвіллі».

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою забезпечення збереження музейних предметів Музейного фонду України Національним науково-дослідним реставраційним центром України розроблено рекомендації, що визначають порядок та основні вимоги до організації процесу збереження предметів, колекцій, зібрань Музейного фонду України.

Минуле Волині тісно поєднане з історією Криму. Частинку цієї історії зберігає Волинський краєзнавчий музей. Дещо з колекції було представлене у 2016 році на виставці «Кримські татари і Волинь: історія, культура та сьогодення».

Це щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня. У цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали. На жаль, через карантин, цього року музеї не проводять дні відкритих дверей, фестивалі та інші масові заходи.

 

Шановні колеги!
Прийміть сердечні вітання з професійним святом – Міжнародним днем музеїв!

Т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко від імені колективу Міністерства висловила вітання з нагоди Міжнародного дня музеїв.

 

Шановні музейні працівники Волині!
Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного дня музеїв!

У Волинському краєзнавчому музеї експонуються дві рідкісні фотографії з еміграційного періоду Валентина Мороза.

Популярну виставку «Ангели» 2019 року, у якій брав участь Волинський краєзнавчий музей, тепер можна відвідати віртуально.

1 2 3 ... 60 61 »