Головна » Волинський краєзнавчий музей

У Волинському краєзнавчому музеї з літа 2014 року діє виставка «Герої не вмирають! Майдан 2013–2014», присвячена буремній зимі 2013–2014 років.

Сьогодні запустили аудіогід експозицією відділу давньої, середньовічної та нової історії Волині обласного краєзнавчого музею.

Науково-експозиційний відділ давньої, середньовічної та нової історії Волині Волинського краєзнавчого музею, що у Луцьку, пропонує цікаві тематичні інтерактивні екскурсії для дітей різного віку.

З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв наукові співробітники Волинського краєзнавчого музею започаткували віртуальний проєкт «Як все починалося…».

 

Роз’яснення Міністерства культури та інформаційної політики України

12 листопада у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулась екологічна година «День Синички», приурочена до початку всеукраїнської екологічної операції «Зустріч зимуючих птахів» − облаштування місць підгодівлі осілої орнітофауни у холодний період року.

У Волинському краєзнавчому музеї 13 листопада 2020 року о 14 годині відбудеться презентація художньо-меморіальної виставки «Мистецьке кредо і музейне подвижництво Миколи Черенюка. До 75-річчя від дня народження» (Роль і місце особистості в культурному процесі свого часу).

Богдан зараз працює в музеї при Інституті післядипломної освіти. У вівторок, 10 листопада спільно зі своїм колегою з Волинського краєзнавчого музею Тарасом Вербою він провів екскурсію для учнів луцької школи №21 в обласному музеї.

11 листопада Волинський краєзнавчий музей спільно з кафедрою музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки проводить з нагоди Міжнародного дня музеїв Десятий круглий стіл «Музейна справа на Волині: історія, теорія і практика».

У Волинському краєзнавчому музеї зберігаються матеріали про Івана Кобилка (1882–1951) – діяча періоду Української Народної республіки, чиє ім’я пов’язане з Волинню. Нещодавно цей фонд поповнився книгою його спогадів на французькій мові «Залізничні шляхи України в роки революції. Спогади 1917–1919», яка була видана у цьому році в Парижі.

Верховна Рада підтримала виділення 3,5 мільярда гривень на «Велику реставрацію», що передбачено у першому читанні держбюджету на 2021 рік. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Законом впроваджуються податкові механізми для надання державної підтримки сферам культури, туризму та сектору креативних індустрій з метою недопущення їх стагнації задля збереження і створення нових робочих місць.

У зв’язку із підтвердженими випадками захворювання на COVID-19 серед працівників, відділи Волинського краєзнавчого музею – Музей волинської ікони, Художній музей та Затурцівський меморіальний музей В’ячеслава Липинського, з 04 по 10 листопада ЗАКРИТІ для відвідувачів.

Волинський краєзнавчий музей отримав з Парижа книгу спогадів Івана Кобилка, українського громадського і державного діяча Української Народної республіки, першого помічника комісара шляхів УНР, який у роки Другої світової війни працював у Луцьку.

Не знаєте як цікаво та весело
провести вихідні?

Запрошуємо до Волинського
краєзнавчого музею
у гості!

Встигніть відвідати виставку «Українці», яку підготувало подружжя київських скульпторів Олега Цьося та Альбіни Сафонової! У вас на це лише місяць часу.

До Луцька привезли шість «живих скульптур». Це історичні персонажі, виготовлені із силікону. Такі скульптури на Волині експонуватимуться вперше.

Збірка Волинського краєзнавчого музею поповнилася новим надбанням – ручними жорнами першої половини ХХ ст., що походять з села Мельниця Ковельського району Волинської області.

На виставці представили листівки, заклики, звернення Організації українських націоналістів та Української повстанської армії. Українське друковане слово було колись ще більш небезпечним, ніж зброя.

Ви навчаєтесь в 10 чи 11 класі? Досі думаєте як підготуватись до ЗНО з історії?

Волинський краєзнавчий музей
має для Вас
супер-пропозицію!

Додаткові роз’яснення від Міністерства культури та інформаційної політики України з приводу продовження карантину та нових обмежень на проведення масових заході.

Вітаємо усіх захисників та захисниць, що в різний час стали на оборону Української держави від різного штибу загарбників.

13 жовтня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулось відкриття виставки «Клич нескорених» – друковане слово УПА, як опір тоталітарному режиму!». Український визвольний рух вів боротьбу із змінними окупаційними режимами не лише збройно, але й силою правди, друкованого слова.

CIDOC – надзвичайно важливий міжнародний комітет ICOM, який опікується розвитком та впровадженням стандартів музейної документації, методів документування інформації, зокрема про музейні предмети та колекції.

13 жовтня о 12 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки «Клич нескорених» – друковане слово УПА, як опір тоталітарному режиму!».

На стендах, представлених Українським інститутом національної пам’яті, – історії про сильних духом українців. Про це повідомляється на інтернет-сторінці «Волинь-нова».

7 жовтня у Художньому музеї, відділі Волинського краєзнавчого музею. відбулась презентація культурно-мистецького проєкту під назвою «Королівство Русь», у організації якого візьмуть участь департамент культури Луцької міської ради, Художній музей, видавництво «Ініціал» та мистецьке об’єднання «Куля».

9 жовтня о 12:00 Волинський краєзнавчий музей запрошує на відкриття виставки «Тріумф людини. Українці, які перемогли ГУЛАГ».

Український культурний фонд оголошує про початок приймання заявок на конкурсні програми 2021 року.

Волинський краєзнавчий музей запрошує 11 жовтня о 12:00 на майстер-клас з гончарства від Володимира Кусика (виготовлення горщика на гончарному крузі).

2 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття етнографічної виставки «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві». На ній представлені матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею та Музею етнографії Волині та Полісся при Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

У Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві». Про це розповів Сергій Наумук на інтернет сторінці «Волинь нова».

На Волині буде проведено церемонію нагородження недержавним орденом «Народний герой України». Як повідомляють організатори, вона відбудеться 3 жовтня, у суботу, в дворі Луцького замку.

1 2 3 ... 62 63 »