Головна » Волинський краєзнавчий музей

До Всесвітнього дня котів у науково-експозиційному відділі природи Волинського краєзнавчого музею 1 березня відбулась екологічна година «Котику сіренький, котику біленький» для учнів 1-го класу приватної школи «Портал» м.Луцька.

Події драми-феєрії Лесі Українки відбуваються в старезному лісі на Волині. Ми ж запрошуємо вас до Волинського краєзнавчого музею на «Лісову пісню: перепрочитання» у виконанні театральної студії Наталі Журавльової.

Запрошуємо до участі у Всеукраїнському фестивалі мов та культур (UFLC), що є складовою Міжнародного фестивалю мов та культур (IFLC).

Виставку з такою назвою 23 лютого презентував Волинський краєзнавчий музей до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

У Волинському краєзнавчому музеї в експозиції «Герої не вмирають» відбулася історична година, присвячена вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Наприкінці минулого року Волинський краєзнавчий музей отримав цінний дарунок від родини Чабаненків з міста Запоріжжя – книгу «Народні мелодії. З голосу Лесі Українки». Ч. 1. Записав і упорядив Климент Квітка (Київ, 1917).

23 лютого о 12.00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Я тут, я завжди тут, я все з тобою…», присвяченої 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

У Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація книги «Волинь 1939–1946 років. Окупована, але не скорена». У ній взяли участь автори видання – Леся Бондарук, Богдан Зек і Тетяна Яцечко-Блаженко.

До 103-ої річниці бою під Крутами у Волинському краєзнавчому музеї 29 січня відбулася презентація електронної виставки «1918: Крути і Луцьк», створеної старшою науковою співробітницею науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Яною Лис.

29 січня, у День пам’яті Героїв Крут, у Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Українська революція 1917–1921: регіональний вимір».

У Волинській обласній раді продовжуються засідання другого етапу бюджетних слухань, в ході якого депутати, представники ОДА та керівники комунальних закладів аналізують проєкт обласного бюджету на 2021 рік. 25 січня аналізували видатки на галузь культури.

З 25 січня Волинський краєзнавчий музей, його відділи та філіал  вже ПРАЦЮЮТЬ для відвідувачів згідно з розпорядками своєї роботи. І чекають на вас…

У зв’язку з постановою КМУ від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на територію України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»,  з 8 до 24 січня включно Волинський краєзнавчий музей, його відділи та філіал ЗАКРИТІ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ!

Це була величезна трагедія українського визвольного руху, адже як бандерівці, так і мельниківці однаково гинули в боротьбі за незалежність, але при цьому ще й поборювали один одного. Про це пише кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.

Міністерство культури та інформаційної політики України дедалі більше стикається з проявами неналежного дотримання законів через надмірну зацікавленість у майнових комплексах, які в разі ліквідації закладу культури становлять додатковий комерційний інтерес. Особливо це стосується районних закладів культури.

З нагоди дня народження українського сходознавця, історика, фольклориста, літературознавця, письменника, перекладача Агатангела Кримського (1871–1942), пропонуємо до перегляду телефільм Волинського телебачення про нього, створений за участі вченої-сходознавиці та музейниці Олени Огнєвої.

Волинським краєзнавчим музеєм спільно з Волинською державною обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки підготовлено і видано «Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2021 рік».

У Волинському краєзнавчому музеї 4 січня о 12 год. відбудеться презентація відеолекції «Світобачення українців Волинського Полісся у творчості Лесі Українки та народній міфології: образ русалки».

В Україні з 1 січня запрацював механізм податкових пільг та стимулів для підтримки діяльності в галузі креативних індустрій, культури, туризму, спорту та інших гуманітарних сферах.

У Волинському краєзнавчому музеї – майже 200 експонатів колекції «Новорічна ялинкова іграшка». Ще 127 ялинкових експонатів зберігають у читальній залі бібліотеки-філії № 3. Про них розповіло Волинське телебачення.

Верховна Рада України затвердила перелік пам’ятних дат та ювілеїв, які відзначатимуться на державному рівні у 2021 році.

Волинський краєзнавчий музей спільно з кафедрою музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки підготував і вже оприлюднив електронний варіант наукового збірника «Волинський музейний вісник» (Випуск 10).

Завітайте до музею. На вас чекає дивовижне знайомство з різдвяно-новорічними атрибутами, виготовленими волинськими майстрами, а також традиційне зимове вбрання зі збірки Волинського краєзнавчого музею.

У жовтні, в дворі Луцького замку, було проведено церемонію нагородження волинян недержавним орденом «Народний герой України». Нині, за сприяння громадської діячки Віолетти Кіртоки, фонди музею поповнився афішею з автографами кавалерів ордену.

Зараз в Україні немає централізованого банку даних музейної галузі, а критерії та індикатори діяльності закладів залишились ще з радянських часів.

Управління туризму та промоції міста Луцька у співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм створило календарі, присвячені 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Як виживали волиняни в періоди трьох окупацій – польської, німецької і радянської? Про це розповідається у книзі «Волинь 1939–1946 років. Окупована, але нескорена», яка нещодавно побачила світ у харківському видавництві «Фоліо». Один з її авторів – кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.

У Волинському краєзнавчому музеї презентували каталог творів живопису і графіки «Митець землі волинської» та підбили підсумки Року Андроника Лазарчука на Волині.

28 січня 2021 року відбудеться круглий стіл «Агатангел Кримський і Волинь», приурочений 150-річчю від дня народження Агатангела Кримського та 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

22 грудня о 12:00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація каталогу творів живопису і графіки українського художника Андроника Лазарчука «Митець землі волинської» та підбиття підсумків року Андроника Лазарчука на Волині.

До дня Святого Миколая у Музеї історії Луцького братства, відділі Волинського краєзнавчого музею, діяв лекторій «Святий Миколай на гербі Луцька».

Напередодні дня Святого Миколая у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся пізнавально-розважальний захід «Казку зима візерунком малює, а Миколай подарунки готує».

1 2 3 ... 63 64 »