Головна » Волинський краєзнавчий музей

У зв’язку із введенням в Україні карантину через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 Волинський краєзнавчий музей, його відділи та філіал ТИМЧАСОВО не працюватимуть.

Для вашого натхнення Волинський краєзнавчий музей пропонує з власної колекції добірку традиційних і творчих писанок волинських майстрів.

Пропонуємо для перегляду дві телепередачі Волинського телебачення з циклу «Історія без купюр», створені на основі виставки Волинського краєзнавчого музею «Волинь в Українській революції 1917–1921 років»

В експозиції відділу давньої, середньовічної та нової історії Волині обласного краєзнавчого музею експонується таріль ХV ст. із зображенням сцени Благовіщення.

Волинський краєзнавчий музей пропонує долучитися до комплектування фондів предметами музейного значення і тим самим зробити свій посильний внесок у збереження історичної, духовної та мистецької спадщини нашого краю.

У Волинському краєзнавчому музеї під час карантину ожила…

У 2016 році Волинським краєзнавчим музеєм було проведено археологічні дослідження в криптах костелу святої Трійці в Олиці. В одній із крипт було виявлено унікальний предмет…

1 квітня, починаючи з 1906 року, відзначається Міжнародний день птахів. На нашій планеті нараховується біля 9 тис. видів птахів, в Україні – біля 432, на Волині – біля 183. На жаль, багато видів птахів потрапило до Червоної книги та знаходиться на грані зникнення.

Про те, як боролися з епідеміями у Луцьку в роки Другої світової війни розповіла «Історична правда», опублікувавши статтю кандидата історичних наук, завідувача науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдана Зека.

Відкрите звернення Українського комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) до Президента України, голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо загроз для культурної спадщини в умовах пандемії COVID-19

Міністерство культури, молоді та спорту України разом з Центральним комітетом Професійної спілки працівників культури України звертаються з рекомендаційним листом про умови роботи закладів культури та закладів освіти в сфері культури в умовах карантину до керівників структурних підрозділів у сфері культури...

Історичний веб-портал „Україна Incognita” газети „День” надає можливість широкому колу користувачів відвідати деякі музеї Волині віртуально.

20 березня обірвалася земна дорога волинської краєзнавиці, знаної лесезнавиці, головної зберігачки фондів Волинського краєзнавчого музею, ветеранки музейної справи Волині, людини, яка всю себе віддавала справі збереження, дослідження та популяризації пам’яток історії та культури нашого краю, літературної та меморіальної спадщини родини Косачів.

 

 

Сумуємо та щиро співчуваємо…

До Дня українського добровольця у Волинському краєзнавчому музеї 12 березня відбулась презентація книг присвячених 51 і 14 механізованим бригадам, у лавах яких Україну захищала найбільша кількість волинян.

На факультеті історії політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки за участю авторів відбулася презентація наукового видання «Скарби та рідкісні монети з теренів Північно-Західної України».

Український культурний фонд з 10 березня до 15 квітня 2020 року приймає заявки на нову конкурсну програму «Стипендії».

Запрошуємо взяти участь у роботі міжнародних науково-практичних конференцій, організованих за участі Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ) України.

Напередодні Дня українського добровольця 12 березня о 14 год. у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться зустріч із українськими вояками, авторами книг присвячених 51-й та 14-й бригадам: Миколою Лазаровичем, Владиславом Якушевим, Миколою Ніколаєвим та Жанною Білоцькою – авторкою проекту «51/14: історія нескорених».

8 березня – це день боротьби за права жінок чи свято весни і тюльпанів, як символ чоловічої опіки над жінками? І як так сталося, що феміністський день, який покликаний нагадувати про боротьбу жінок за свої права, перетворився в СРСР у свято сексизму? Відповіді на ці запитання можна було отримати у Волинському краєзнавчому музеї.

3 березня у приміщенні Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки відбулося розширене виїзне засідання колегії управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації.

До Всесвітнього дня котів науковці науково-експозиційного відділу природи Волині Волинського краєзнавчого музею підготували і 2 березня провели у Музейній майстерні «Пташка» екологічну годину «Котику сіренький, котику біленький» для учнів 3-го класу гімназії № 4 м. Луцька.

Волинський краєзнавчий музей у межах мистецького проєкту «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною», приуроченого до 150-річчя від дня народження художника, видав плакат-календар на 2020 рік.

 

Шановні краяни,
запрошуємо вас взяти участь

в обласному конкурсі
на кращу писанку Волині

Роботи подаються до 3 квітня!

27 лютого року у Волинському краєзнавчому музеї ожила історія. Відвідувачі поринули у захопливий світ розваг сторічної давнини, отримали змогу дізнатися про те, чим на межі XIX–XX ст. займалася аристократія – азартні ігри, полювання, музичні вподобання, мода і навіть початки фотомистецтва того часу.

5 березня об 11.50 у Волинському краєзнавчому музеї розпочнеться авторська лекція старшої наукової співробітниці Яни Лис про витоки українського жіночого руху.

У відділі природи Волинського краєзнавчого музею завершили проведення для дітей еколого-етнографічних свят «Проводи Зими» із циклу «Чарівні пори року».

Волинський краєзнавчий музей презентував оригінальну експозицію «Панство на дозвіллі». Присутні мали змогу дізнатися, як проводили на початку ХХ сторіччя вільний час аристократи.

Волинський краєзнавчий музей 27 лютого о 17.00 запрошує на відкриття виставки «Панство на дозвіллі» (Аристократичні розваги XIX – поч. XX ст. на Волині).

Напередодні річниці з дня народження Лесі Українки у Волинському краєзнавчому музеї показали авторський примірник зошита із записами народних пісень, які зробили Леся Українка та її сестра Ольга Косач-Кривинюк. Про це написала Наталія Малімон у газеті «День»

Сьогодні у Волинському краєзнавчому музеї святкували день народження Лесі Українки. Гостями свята були учні – другокласники Луцької гімназії №14 імені Василя Сухомлинського.

У Волинському краєзнавчому музеї Лесині дні продовжила виставка одного експоната. Впродовж двох годин відвідувачі музею мали змогу побачити у вільному доступі безцінний раритет – зошит, до якого Леся Українка та її сестра Ольга на початку 1890-х років записували волинські традиційні пісні з Колодяжного.

У день пам’яті Героїв Небесної Сотні і шосту річницю від початку збройної агресії Російської Федерації у Волинському краєзнавчому музеї пройшла презентація фільму «14 окрема механізована бригада – князівський щит на захисті країни».

1 2 3 ... 58 59 »