Головна » Волинський краєзнавчий музей

2 жовтня о 14:00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві».

За участі Волинського краєзнавчого музею відбулася 68-а Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Минуле й сучасне Волині та Полісся: Любешів і Любешівщина в історії України та Волині».

Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко взяла участь у ток-шоу «Позиція», присвяченому карантину та проблемам з якими зіткнулась Волинь, в ефірі 12 каналу.

Український культурний фонд спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України проводить додатковий конкурсу на програму «Культура в часи кризи: інституційна підтримка», який завершиться 21 вересня о 18:00 за київським часом.

68-а Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Минуле й сучасне Волині та Полісся: Любешів і Любешівщина в історії України та Волині» відбудеться сьогодні, 18 вересня, з 11.00 год. Кого цікавить – приєднуйтесь онлайн.

Віднині у збірці Волинського краєзнавчого музею є поліська дудка-колянка, яку подарував Дмитро Березюк, майстер виготовлення музичних інструментів, член Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

У фондах Волинського краєзнавчого музею зберігаються листівки періоду 1920–1930-х рр. із видами Луцька. Ці невеличкі за розмірами зображення є не лише ілюстративними документами, це свідки архітектурної забудови Луцька. За їх допомогою можна перенестись у минуле й помандрувати вулицями міжвоєнного міста.

Продовжується реалізація науково-мистецького проєкту «Андроник Лазарчук: родом з Волині, серцем – з Україною» до 150-річчя від дня народження українського художника, волинянина Андроника Лазарчука (1870–1934).

Волинський краєзнавчий музей спільно з кафедрою музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки готують до видання у 2020 році науковий збірник «Волинський музейний вісник». Випуск 10.

У Волинському краєзнавчому музеї є гроші чотирьох поколінь дизайну української гривні.

2 вересня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти».

До 75-ої річниці від часу завершення Другої світової війни науково-експозиційний відділ новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею розгорнув виставку Українського інституту національної пам’яті «Українська Друга світова: 1939–1945».

Про це кореспондентці газети «День» розповів Богдан Зек, кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині музею.

 

1 вересня

Волинський краєзнавчий музей

запрошує

на День відкритих дверей!

29 серпня – День пам’яті захисників України. Історія цієї дати представлена на виставці «Пам’ятай, Україно, героїв своїх» у Волинському краєзнавчому музеї.

Стаття кандидатки історичних наук, старшої наукової співробітниці Інституту народознавства НАН України Оксани Косміної «Українські орнаменти в Парижі 1878. Альбом Олени Пчілки: міфи, вигадки, реальність».

У Волинському краєзнавчому музеї експонується виставка «Прапори незалежної України», приурочена до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму”.

Сьогодні, 15 серпня, перестало битися серце людини, яка виховала не одне покоління волинських музейників, учасника Другої світової війни, кандидата історичних наук, доцента, голови ради ветеранів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки ВАДИМА ОЛЕКСІЙОВИЧА КУДЯ.

Стартував прийом заявок на конкурсну програму Українського культурного фонду «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».

У зв’язку з тим, що державна комісія з питань ТЕБ та НС 7 серпня визначила Луцьк вже як «помаранчеву зону» з поширення коронавірусу, Волинський краєзнавчий музей та його відділи у місті Луцьку знову ВІДКРИВАЮТЬСЯ для відвідувачів!

З А П Р О Ш У Є М О!

У зв’язку з тим, що державна комісія з питань ТЕБ та НС визначила Луцьк, як «червону зону» з поширення коронавірусу, Волинський краєзнавчий музей та його відділи у місті Луцьку НЕ ПРАЦЮЮТЬ для відвідувачів з 3 по 7 серпня включно.

Саме так називається виставка, відкрита у Волинському краєзнавчому музеї на вшанування Дня пам’яті Лесі Українки. Цими словами, вклавши їх до уст своєї героїні, поетеса напророкувала власне безсмертя.

З 29 липня Волинський краєзнавчий музей, його відділи та філіал відновлюють проведення екскурсій!

У Волинському краєзнавчому музеї 25 липня провели спецпогашення поштових марок «Софія Караффа-Корбут». Серія цих марок ілюструє твір «Лісова пісня» Лесі Українки та присвячена 150-річчю від дня народження поетеси.

25 липня о 9.00 у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбудеться спецпогашення двох поштових марок «Софія Караффа-Корбут. Лукаш і Мавка («Лісова пісня» Лесі Українки)» та «Софія Караффа-Корбут. Русалка і Куць («Лісова пісня» Лесі Українки)», присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

У Волинському краєзнавчому музеї діє розділ експозиції, присвячений Другій світовій війні, який розповідає, зокрема, і про події у липні 1944 року на Волині.

Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації пропонує «Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

16 липня виповнюється 30-та річниця з часу прийняття Декларації про державний суверенітет України. Волинський краєзнавчий музей вітає усіх з цією важливою датою!

У Волинському краєзнавчому музеї зберігаються фотодокументальні матеріали та особисті речі Олега Штуля, передані його родиною з Франції.

Нещодавно мама капітана Служби безпеки України Віктора Мандзика передала у Волинський краєзнавчий музей нагороди свого сина, який загинув 21 березня 2015-го року у м. Волноваха Донецької області в районі проведення АТО.

1 2 3 ... 61 62 »