Головна » Музей історії Луцького братства

   29 березня в Музеї історії Луцького братства пройде зустріч з українським каліграфом, ілюстратором і шрифтовим дизайнером Кирилом Ткачовим.

   Йдучи до 400-річного ювілею Хрестовоздвиженського братства в Луцьку Музей історії Луцького братства другий рік поспіль проводить серію науково-просвітницьких інформаційних заходів. Цього разу, 22 березня о 14-00, в музеї пройде історична година «Учити даскал і любити маєт діти всі заровно»: освітньо-виховна система Луцької братської школи».

   Понад 70 років лучанка Марія Ковальчук, уродженка волинського села Боголюби, шукала дату народження свого батька, учасника Другої світової війни, убитого і похованого в 1944 році в латвійському місті Прієкуле. І таки знайшла… у Музеї історії Луцького братства!

   У Музеї історії Луцького братства з нагоди 146-ої річниці від дня народження Лесі Українки продовжуються народні читання з тематичної серії «Знайомтесь, Лариса Петрівна Косач» в рамках проекту «Музей – громаді».

   15 лютого о 15.00 год. у Музеї історії Луцького братства, в рамках розробки Стратегічного плану розвитку міста Луцька до 2030 року, відбудеться обговорення SWOT-аналізу розвитку міста за напрямком «Туризм».

   У Музеї історії Луцького братства відкрилась виставка з історії шкільництва – «Волинська віньєтка», на якій представлені профільні музейні матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею.

   У день покровителя знань – пророка Наума, на імпровізований театральний поміст Музею історії Луцького братства вийшли учасники педагогічного гуртка «Дидаскал» з Луцького педагогічного коледжу. Гурток вже кілька років працює під керівництвом викладача коледжу Сергія Марчука.

   З 6 по 10 листопада в Музеї історії Луцького братства відбулась серія заходів до Дня української писемності і мови, які втілились через нову для нас промоційну форму – історично-літературну майстерню «Моя мова – живе слово».

   8 листопада о 14-00 в Музеї історії Луцького братства, з нагоди Дня української писемності та мови, відкривається музейна історично-літературна майстерня «Моя мова – живе слово».

   19 жовтня о 14-00 в Музеї історії Луцького братства пройде чергова історична година з циклу науково-просвітницьких заходів, присвячених 400-літньому ювілею Луцького Хрестовоздвиженського братства (1617).

   Зовсім ще дитячий ювілей наймолодшого і найменшого за експозиційними площами відділу Волинського краєзнавчого музею відбувся!

   Нещодавно там відкрилась виставка «Автографи на берегах часу», або «Покрайні записи як історичне джерело». Провідний науковий співробітник, завідувач Музею історії Луцького братства Олена Бірюліна поділилася рефлексіями стосовно виставкового контенту і тих експонатів, які просто мусять зацікавити, полоскотати розум та посприяти інтелектуальним розмислам свідомих лучан та небайдужих до нашої минувшини туристів.

   Цікавим є факт своєрідних містифікацій – вигадування назв вулиць Луцька, яких першопочатково могло і не бути. Однією із них, на переконання луцької дослідниці-історика,  завідувача Музею історії Луцького братства Олени Бірюліної, була і поки лишається Плитниця, вулиця, яка від ресторану «Корона Вітовта» веде вправо, огинаючи стіну замку між В'їзною та Стировою вежами.

   «Музей-Громаді» саме під таким гаслом нещодавно у Бродах відбувся другий семінар-тренінг з циклу «Ревіталізація історико-культурної спадщини: практичний досвід, участь громади, пошук ресурсів», у якому взяли участь волинські музейники.

   14 квітня о 15-00 в Музеї історії Луцького братства відбудеться історична година «Лаврентій і Анастасія Древинські – опікуни братського шпиталю». Захід присвячено майбутньому 400-річчю Луцького братства милосердя.

   У розмаїття сучасних дитячих іграшок повертаються стародавні забавки. Фігурки з глини дітям на втіху ліпили ще в добу неоліту. Виготовити фігурку власноруч і пізнати традиції предків пропонують відвідувачам у Музеї історії Луцького братства.

   Запрошують мешканців Луцька долучитися до підготовки ідей для їх реалізації в межах проекту Ради Європи та Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадою». Натепер напрацьовано ідея ревіталізації Ринкової площі середньовічного Луцька, що, зокрема, передбачає: створення інтерактивного музею міста в будинку на вул. Данила Галицького,1а і реставрацію будинку на вул. Кондзелевича, 5 (Музей історії Луцького братства).

   Два тижні у Музеї історії Луцького братства вперше експонуються 20 унікальних руськомовних документів земського і ґродського судочинства в редакції II Литовського (Волинського) статуту.

   Про секрети гончарної кухні, про таємницю майстерності у будь-якій справі, про те, як шматок глини перетворюється на традиційні українські музичні інструменти та що треба знати, щоб вдалось зіграти чудові мелодії, інформаційному порталу «Волинь.info» розповів луцький гончар Анатолій Філозоф.

   23 лютого о 15-00 в Музеї історії Луцького братства пройдуть «народні читання» на тему «Фундатори Луцького братства: правнича еліта Волині». Цим заходом розпочинається цьогорічна серія музейних зустрічей з нагоди 400-літнього ювілею відомо братського союзу (1617).

   В Музеї історії Луцького братства відбулась зустріч з музейним фундатором. З відомим волинським журналістом, письменником, громадським і політичним діячем Андрієм Івановичем Бондарчуком знайомилися учні 8–Г класу комунального закладу «Луцька ЗОШ І–ІІІ ст. № 25». Зустріч проходила в рамках підготовки до шкільної краєзнавчої конференції «Моя Батьківщина – Україна».

   14 лютого у стінах Музею історії Луцького братства було людно. На майстер-клас Анатолія Філозофа завітали вихованці недільної школи Хрестовоздвиженського (братського) храму і підопічні громадської організації «Центр реабілітації інвалідів дитинства та сиріт «Зірка надії». Прийшли вчитись ліпленню також містяни та гості з Києва.

   Нині покровителем луцької громади є Святий Миколай. Проте існує і жіночий образ, який також колись був символом міста. Завдяки чому ці постаті вважаються покровителями міста? Короткі відповіді на ці запитання можна дізнатися з передачі «Історія без купюр»: Луцький герб» Волинської РДНТКУ. Більше про це розповідають в Музеї історії Луцького братства на виставці «Найясніша Панна vs Миколай-угодник, або дві гербові традиції Луцька».

   У Музеї історії Луцького братства влаштували виставку свищиків Анатолія Філозофа та розповіли про глинярство Луцька у давнину. Відкрили виставку «Свищики – філософія глини і музики» у вівторок, 12 січня.

   Свищик і окарина – оберіг, іграшка та музичний інструмент одночасно. Це яскравий феномен народної культури, виконаний з демократичного матеріалу, наповнений прадавнім змістом. 12 січня о 16:00 в Музеї історії Луцького братства відкривається виставка-продаж традиційних іграшок з глини від Анатолія Філозофа.

   Початок нового 2016 року ознаменувався походом до Музею історії Луцького братства зацікавлених краян, вихованців та викладачів Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, великої групи працівників газової галузі з різних областей України та інших небайдужих відвідувачів.

   Новорічно-різдвяна пора в Україні розпочинається з улюбленого дітьми і дорослими свята Миколая-чудотворця. Місту Луцьку поталанило мати цього святого на своєму гербі. Про найдавніший символ міста та історію його втілення на гербі розповідають в Музеї історії Луцького братства» на виставці «Найясніша Панна vs Миколай-угодник, або дві гербові традиції Луцька».

   В Музеї історії Луцького братства 17 грудня о 15-00 відкривається інформаційна виставка про два історичні символи луцької громади – Святого Миколая, який повернувся на сучасний герб міста і Найсвятішу Панну, яку деякі лучани нехитро звуть «жінкою з вінками».

   Нещодавно у Музеї історії Луцького братства – відділі Волинського краєзнавчого музею – відкрилася виставка „Історія Луцької Хрестовоздвиженської церкви в історичних джерелах та світлинах”, присвячена ювілейній даті в житті визначної пам’ятки.

   12 листопада о 12-00 год. у Музеї історії Луцького братства – відділі Волинського краєзнавчого музею – відбудеться відкриття виставки «Історія Луцької Хрестовоздвиженської церкви в історичних джерелах та світлинах», яка присвячена історії Хрестовоздвиженського (братського) храму міста Луцька.

   Класичним прикладом турботи про майбутнє української громади є вчинок волинянки Галшки Гулевичівни. Теплою хвилею в ці дні прокотився стінами Національного університету «Києво-Могилянська академія» його 400-літній ювілей. Напередодні студенти трьох луцьких вишів стали гостями Музею історії Луцького братства і учасниками музейних народних читань «Волинянка Галшка Гулевичівна – фундаторка Києво-Могилянської академії».

   На презентацію книги Феодосія Мандзюка «Легенди старого Луцька» Волинський краєзнавчий музей запрошує лучан і гостей міста до Музею історії Луцького братства 15 жовтня о 16-00 год.

   13 жовтня о 15-30 в Музеї історії Луцького братства пройдуть народні читання на тему «Волинянка Галшка Гулевичівна – фундаторка Києво-Могилянської академії» (до 440-ї річниці від народження фундаторки і 400-літнього ювілею Академії).

1 2 3 »