Головна » 2020 » November » 6 » До Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови

З нагоди свята у Музеї історії Луцького братства 9 листопада о 15:00 вчергове запрацює історико-літературна майстерня «Мова моя – живе слово». Цей формат передбачає безпосереднє знайомство з давніми волинськими літературними пам’ятками. Цього разу об’єктом читання стане пам’ятка Луцького братства – «Лямент по отцю Іоану Василевичу…» – збірка ранньобарокових віршів, написаних і видрукуваних в Луцьку у 1628 р. Цим заходом музей вшановує 392-річницю з часу виходу унікального луцького першодруку.

Отже, для запрошених студентів-істориків звучатимуть староукраїнською вибрані поетичні рядки з віршів «Лямент», «Епітафіон» і «Трен нищих спудеїв школи братскої луцкої»

Григóрый Соми́нович, пенитáрха шкóлы брáтскоє Лýцкоє:
О не дай того, Вѣчный, будéмо плáкати,
Твоє́му подрýжію тугѝ помагáти,
Которáя з дѣткáми гóрко слéзы тóчить,
C крвáвых зрени́ць, поли́чки своѝ гóйне мóчить,
Рáда б c тобóю óраз въ гроб ся въмѣсти́ла,
Тяжкóи тугѝ, смýтку гóркого позбьíла,
Леч вóли твóрца, иж ся не так подобáєт,
Смýтна остáвши, тебè з дѣткáми жекгнáєт.

На превеликий жаль, через карантинні реальності музейна майстерня відбудеться в присутності обмеженої кількості відвідувачів.

На фото – робота майстерні у попередні роки:

Олена Бірюліна,
завідувачка Музею історії Луцького братства

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 236 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 2.3/3