Головна » Любомльський краєзнавчий музей

Про це детально – у «Темі дня» на телеканалі UA:Волинь з Любомльським міським головою Романом Ющуком та директором Любомльського краєзнавчого музею Юрієм Фініковським.

У Любомльському краєзнавчому музеї відбулася презентація факсиміле з проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

Пам’ятка архітектури національного значення – Палац Браницьких в Любомлі – перебуває в аварійному стані, про це директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський розповів кореспонденту телебачення UA:Волинь.

Любомльський краєзнавчий музей 13 лютого запрошує на презентацію факсиміле з проекту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».

У Любомльському краєзнавчому музеї продовжується робота по створенню особових фондів. Нещодавно збірку музею поповнили фото, рукописи, машинописи, статті, наукові праці уродженця с. Згорани Любомльського району, кандидата історичних наук, професора, заслуженого працівника народної освіти України Івана Кічия.

22 січня у Любомльському краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений Дню Соборності України та 101-ій річниці проголошення Акту Злуки.

То могла бути достойна пам’ятка у містечку на кордоні з Євросоюзом. У містечку Любомль, яке має багатющу колекцію музею, багатющу історію, найстаріший мурований костел на Волині, знищену унікальну синагогу, замчище у самісінькому серці райцентру, сотні, а той тисячі старих світлин і (головне) достатньо одержимих історією людей.

Початок 2020 року приніс Любомльському краєзнавчому музею нове поповнення фондової колекції. В рамках акції «Стань другом музею» один із меценатів придбав для музею стародавню печатку, знайдену на Любомльщині.

У Любомльському краєзнавчому музеї відбулася публічна лекція-презентація місцевого краєзнавця, колекціонера Миколи Дзея на тему «Репресована інтелігенція м. Любомль (до 80-річчя від часу репресій, здійснених радянською владою по відношенню до місцевих жителів)».

Дирекція Любомльського краєзнавчого музею висловлює щиру подяку Експертно-фондовій раді з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей Міністерства культури України, Київській митниці Держмитслужби за поповнення фондів музею предметами фалеристики.

У Любомльському краєзнавчому музеї продовжується робота щодо створення персональних фондів. Так, нещодавно збірку музею поповнили особисті документи, фотографії, наукові праці доктора геолого-мінералогічних наук, професора, уродженця с. Запілля Любомльського району Василя Узіюка.

У рамках проекту «Музейні діалоги» в Любомльському краєзнавчому музеї відбулася зустріч із відомим українським письменником, драматургом журналістом, уродженцем с. Згорани Любомльского району Володимиром Лисом та відомою українською поетесою, прозаїком, публіцистом Надією Гуменюк.

Цими днями його фонди поповнилися унікальною знахідкою – приватною печаткою, знайденою на дні одного із Шацьких озер.

Впродовж 11–13 листопада у Любомльському краєзнавчому музеї працюють науковці з Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України та Національної академії образотворчого мистецтва України.

Директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський розробив туристичний путівник, що знайомить з місцями, якими проводять пішохідні екскурсії.

Нещодавно співробітники Любомльського краєзнавчого музею та журналісти «Газети Волинь» здійснили спільну експедицію для обстеження столиці короля Данила.

Любомльський краєзнавчий музей продовжує популяризувати історію рідного міста своїми пішохідними екскурсіями до пам’яток архітектури

24 жовтня у приміщенні Любомльського краєзнавчого музею відбулася презентація книги Богдана Зека «Спецпідрозділ «Світязь» в Антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.): історичний нарис».

Виставку стародруків у Любомльському краєзнавчому музеї продовжено на два тижні...

Любомльським краєзнавчим музеєм була організована експедиція на територію літописного м. Угровськ ХІІ–ХІІІ ст.

Йдеться про факсимільну копію «Переспоницького Євангелія». Поява цього унікального видання у Любомльському краєзнавчому музеї – результат плідної співпраці закладу з Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

У Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Стародруки ХVII – початку ХІХ ст. у фондах музею». В її основі - богослужбові книги, передані у збірку установи з православних храмів Любомльського і Шацького районів, а також з колекції митрополита Рівненського та Острозького Варфоломія.

4 вересня відбудеться презентація факсимільного видання «Пересопницьке Євангеліє» та передача його у фонди Любомльського краєзнавчого музею митрополитом Переяславським і Вишневським, керівником Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира Олександром (Драбинко).

У Любомльському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття унікальної виставки книг, на якій представлені стародруки та богослужбові книги ХVII – початку ХІХ ст.

Впродовж багатьох років до древнього Любомля приїжджають туристи та іноземні гості. Вони знайомляться з історією, культурою, звичаями та традиціями краю. Провідну роль в цьому займає Любомльський краєзнавчий музей як презентаційно-туристична установа.

Завдяки співпраці з Міністерством культури України до фондів Любомльського краєзнавчого музею передані предмети нумізматики (срібні та латунні монети країн Північної та Південної Америки) ХІХ–ХХ ст.

Любомльський краєзнавчий музей активно працює над поповненням музейних колекцій.

9 липня у Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Волинські мотиви в роботах черкаських художників». На ній представлені роботи членів Національної спілки художників України, подружжя Недосєко.

9 липня о 12.00 год. у виставковому залі Любомльського краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки живопису Н.Недосєко та А.Недосєко «Волинські мотиви в роботах черкаських художників».

До дня міста у Любомльському краєзнавчому музеї відкрили виставку «Любомльська громада. Погляд у минуле». Представлені експонати із фондів музею презентують минуле краю від найдавніших часів до сьогодення.

З вітальними словами та подарунками музейний колектив прийшла привітати районна та місцева влада, керівники установ, підприємств та організацій, меценати, друзі та прихильники закладу.

З нагоди наближення професійного свята - Міжнародного дня музеїв, у Любомльському краєзнавчому музеї стартувала акція «Збережи пам’ять - подаруй музею експонат»!

3 травня в Любомльському краєзнавчому музеї, в рамках проекту «Музейні діалоги», відбулася зустріч із українським військовиком, генерал-лейтенантом, двічі заступником голови СБУ, почесним президентом Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство», уродженцем с.Вижгів Любомльського району Олександром Скіпальським.

1 2 3 4 5 »