Головна » Любомльський краєзнавчий музей

   Цього тижня у Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття неординарної виставки «Одержимі любов’ю до рідного краю», яка присвячена пам’яті засновника культурного закладу – Дмитру Олександровичу Остапюку. 20 листопада йому виповнилося б 100 років.

   У виставковому залі Любомльського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки під назвою «Святе материнство» ІV міжнародного пленеру майстрів іконопису, який проходив з 14 по 25 липня 2014 року у Центрі інтеграції в селі Замлиння Любомльського району.

   До 23-ої річниці Незалежності України, Волинське телебачення подає розповіді про відомих земляків, які багато зробили задля національно-визвольного становлення рідної держави, зокрема, у новинах Волинської ОДТРК від 22 серпня 2014 року розповіли про директора Любомльського краєзнавчого музею Олександра Остапюка.

 

   У Любомльському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка дерев’яної скульптури Володимира Філіпчука „Знайомі незнайомці волинських лісів”.

   У директора Любомльського краєзнавчого музею Олександра Остап’юка є мрія: колись заклад, котрий плекав іще його батько, перебереться в замок Браницьких. А це недалечко – за метрів 500 від нинішнього приміщення. Там вони розмістять експонати, що десятками років пролежують у тісних фондах, і прийматимуть щодня сотні відвідувачів, розповідаючи надзвичайно багату історію містечка та показуючи золоті запаси старовини…

   Рідкісний історичний експонат знаходиться нині в Любомльському краєзнавчому музеї. Це «Малий Кобзар» Тараса Шевченка, виданий львівським видавництвом «Світ дитини» в 1923 році. Подарував реліквію музею колишній член молодіжної організації ОУН–УПА Ігор Савош.

   20 років тому відкрився історичний музей при Радехівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Любомльського району. Про його роботу розповіла у телевізійних новин Волинська ОДТРК:

   У Любомльському краєзнавчому музеї діє виставка „У світлі Тарасових дум”.
   26 грудня 2013 року Любомльський краєзнавчий музей відзначив свій 40-річний ювілей. Волинська ОДТРК у новинах 10 січня 2014 року показало сюжет про цю подію.
   26 грудня Любомльський краєзнавчий музей нарешті зміг відзначити свій 40-річний ювілей. Вже 20 років завдяки роботі його колективу та безпосередньо директора – Олександра Дмитровича Остап'юка, серед районних музеїв області Любомльський є найбільшим за обсягом своїх фондів.
   До Дня пам’яті жертв голодоморів 23 листопада у Любомльському краєзнавчому музеї відбулися вечір-реквієм «Криваве сонце понад стінами плачу», відкриття однойменної документальної виставки музею та книжкової виставки районної бібліотеки «Свічка плакала – в скорботі».
   Мешканці Любомля можуть захоплюватися іконами, написаними під час III Міжнародного пленеру іконопису «Святі Волині». Урочисте відкриття виставки відбулося 9 серпня.
   До 22-ої річниці Незалежності України Волинська ОДТРК започаткувала кілька телециклів. Зокрема, у „Новинах” під спеціальною рубрикою подаються розповіді про відомих земляків, які багато зробили задля національно-визвольного становлення рідної держави. 7 серпня прозвучала розповідь про директора Любомльського краєзнавчого музею Олександра Остапюка.
   2 липня у Любомльському краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки «1938. Акція руйнування православних церков на Холмщині та Південному Підляшші». На жаль, виставка у районі пробула лише один день, уже завтра її презентуватимуть у сусідньому Ковельському районі, та все ж чимало охочих відвідали музей.
   У Любомльському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Олександра Остапюка „З історії римо-католицьких парафій та польських общин Любомльщини на Волині”.
   29 квітня на нараді у начальника відділу культури та туризму Любомльської районної державної адміністрації Володимира Дячука керівники підвідомчих установ розглянули питання про стан підготовки Любомльського краєзнавчого музею до відзначення 40-річчя його утворення.
   28 травня 2013 року виповнюється 40 років від часу відкриття Любомльського краєзнавчого музею.
   Днями працівники Любомльської районної державної адміністрації відвідали Любомльський краєзнавчий музей. Зустрічав гостей його директор Олександр Остапюк, син засновника музею Дмитра Остапюка.
   У залі Любомльського краєзнавчого музею 11 лютого 2013 року відкрито персональну виставку картин місцевого талановитого художника Панаса Антоновича Сушика – «Мелодія барв оживає, мов пісня…».
   9 січня на базі районної гімназії відбувся районний семінар керівників шкільних музеїв. З інформацією про виконання Програми національно-патріотичного виховання шляхом активізації музейної справи виступила методист РМК Трач Валентина. Були надані методичні рекомендації щодо планування роботи шкільних музеїв на друге півріччя та ведення документації.
   25 грудня у Любомльському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Трагедія Голокосту на Любомльщині (70-річчя масового розстрілу євреїв)”. Основна мета експозиції – розповісти про українців, мешканців Любомльщини, які в період війни ціною своїх життів рятували єврейські родини від фашистської катівні.
   25 листопада у приміщені Любомльського краєзнавчого музею відбулось урочисте нагородження медалями до 70-річчя утворення УПА.
   У Любомльському краєзнавчому музеї підготовлено виставку „Незламність духу на шляху до волі (До 70-річчя створення УПА)”. Відкриття відбудеться 29 жовтня 2012 року Офіційною датою створення Української Повстанської Армії вважається 14 жовтня 1942 року. На виставці представлено цікавий інформативно-ілюстративний матеріал із фондів музею, що включає світлини, особисті речі вояків УПА, які народились на Любомльщині.
   У Любомльському краєзнавчому музеї діє виставка «ВЕЛИЧ АРХІТЕКТУРНОЇ ДРЕВНОСТІ (Костелу Св. Трійці у м. Любомль – 600)». Матеріали її експозиції представляють широкий діапазон історії існування костелу: від глибокої давнини до сучасності.
   У Любомльському краєзнавчому музеї, в постійнодіючій експозиції залу археології, створено вітрину, присвячену новим дослідженням на території Шацького району. Усі матеріали були отримані під час робіт Шацької рятівної археологічної експедиції ДП «Волинські старожитності» протягом 2009-2012 р.р. і походять з пам’яток в Шацьку та сіл Світязь, Пулемець, Кошари, Пульмо.
   Любомльський краєзнавчий музей відвідали архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій та митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, які подарували богослужбові книги та оглянули експозицію.
   Перша писемна згадка про місто датується 1287 роком, часом його заснування князем Володимиром Васильковичем. За свідченням літопису, це була улюблена резиденція князя, яку він укріпив, розбудував і оживив. Тут він перебував разом з князівською канцелярією, приймав послів, давав розпорядження, їздив на полювання в Любомльські пущі. В Любомлі князь любив відпочивати, та так, що, за словами літописців, «душа його раділа і в благості перебувала». Князь одного разу вигукнув: «любо мне здесь»,  звідки і пішла назва - Любомль («любо мне»).Музейні працівники Волині
щиро вітають
директора Любомльського краєзнавчого музею
Олександра Дмитровича Остапюка
3 травня 2012 року у Любомльському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Любомльщина – у трудових відзнаках і нагородах», присвячена уродженцям та мешканцям Любомльського району, котрі були нагороджені високими нагородами СРСР та України. За період Радянського Союзу державними нагородами пошановано більше 900 жителів Любомльщини. 
У багатьох школах Любомльського району створені музеї, етнографічні кімнати, де зібрано чимало матеріалів про  минуле і сучасне поліського краю під час туристсько-краєзнавчих походів.  Саме на досвіді педагогів і школярів району був побудований  обласний семінар освітян, відповідальних за цю ділянку роботу. Вони ознайомилися з організацією туристсько-краєзнавчого виховання  в загальноосвітніх закладах цього поліського краю.
« 1 2 3 4 5