Головна » Любомльський краєзнавчий музей

24 травня у Любомльському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Врятовані старожитності». Захід був приурочений до 45-річчя музею та відзначення Дня міста Любомль.

7 травня в Любомльському краєзнавчому музеї, у рамках проекту «Музейні діалоги», відбулася зустріч з українським журналістом, поетом, дослідником історії УПА, національно-визвольного руху в Україні у Другій світовій війні, українсько-польських відносин на Волині в 1939-1945 рр., уродженцем с.Вижгів Любомльського району Іваном Ольховським.

У рамках проекту «Музейні діалоги», 7 травня о 12.00 год. в Любомльському краєзнавчому музеї відбудеться зустріч з українським журналістом, дослідником історії УПА, національно-визвольних змагань в період Другої світової війни, уродженцем с. Вижгів Любомльського району Іваном Ольховським.

У Любомльському краєзнавчому музеї в рамках проекту “Музейні діалоги” відбувся творчий вечір талановитої землячки – поетеси родом із села Забужжя Любомльського району, члена Національної спілки письменників України, заслуженого вчителя України Ніни Горик.

Нещодавно на базі Городненської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся семінар керівників шкільних музеїв Любомльщини.

У Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Разом до перемоги. З історії спорту на Любомльщині». Відвідувачі виставки мають змогу ознайомитись з історією спорту та фізичної культури в краї від початку ХХ – до початку ХХІ ст.

20 квітня на сесії Любомльської районної ради було прийняте рішення про виділення коштів на умовах співфінансування в сумі 135 тис.грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації на реставрацію та пристосування під краєзнавчий музей палацу Браницьких XVIII ст. в м. Любомль.

18 квітня в Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотодокументальної виставки «Українська повстанська армія. Відповідь нескореного народу». Захід був приурочений до 75-ї річниці з часу дії на теренах Любомльщини загонів УПА.

Фотодокументальна виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917–1921 рр.» продовжує діяти на Любомльщині. За ініціативи директора Любомльського краєзнавчого музею Юрія Фініковського та вчителя історії, керівника історичного музею школи №3 м. Любомль Ігоря Красицького з її матеріалами мали змогу ознайомитись вчителі та учні цього навчального закладу.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України у Любомльському краєзнавчому музеї провели захід з нагоди Дня українського добровольця.

Уперше шкільний історичний музей Любомльської загальноосвітньої школи №3 відкрив свої двері для відвідувачів у 1994 році.

Фотодокументальна виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917–1921» діє в Любомльському краєзнавчому музеї. Нагадаємо, що даний проект створений Українським інститутом національної пам’яті в рамках відзначення річниці національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. Для тимчасового експонування виставка була надана Волинським краєзнавчим музеєм.

Нещодавно в Любомльському краєзнавчому музеї відкрилась виставка, присвячена подіям Революції Гідності. В її основі – фотодокументальний проект Волинського краєзнавчого музею «Герої не вмирають», доповнений матеріалами, переданими у фонди музею учасниками Євромайдану.

У Любомльському краєзнавчому музеї стартував проект «Музейні діалоги» – цикл зустрічей з відомими уродженцями та жителями нашого краю.

У Любомльському краєзнавчому музеї із гуртківцями туристично-краєзнавчого гуртка Любомльської ЗОШ № 2 відзначили свято Стрітення у форматі фольклорної гри під назвою «Коли зима стрічається з Весною…».

29 січня у Любомльському краєзнавчому музеї відбувся патріотичний захід під назвою «Подвиг Крутянців – місія задля української нації».

Напередодні Водохреща до Любомльського краєзнавчого музею завітали учні 5-7 класів місцевої ЗОШ №2, які відвідують туристично-краєзнавчий гурток під керівництвом Лариси Солом’янюк.

Презентація наукового збірника «Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії» відбулася у понеділок, 15 січня, у залі засідань відділу освіти.

15 січня відбудеться презентація наукового збірника «Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії». У виданні вміщено статті та повідомлення учасників Міжнародної наукової історико-краєзнавчої конференції, присвяченої 730-ій річниці з часу першої відомої писемної згадки про м. Любомль та 810-ій річниці з часу писемної згадки про літописне м. Угровськ.

У Любомльському краєзнавчому музеї місцева художниця Ліна Оніщук проводить дебютний показ своїх картин для земляків.

Нещодавно відбувся конкурс на посаду директора. Переміг у конкурсі на посаду директора Любомльського краєзнавчого музею старший науковий співробітник цього ж музею Юрій Фініковський.

В І Т А Є М О !

24-25 жовтня в м. Любомль відбулася Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії», присвячена 730-ій річниці з часу першої писемної згадки про м. Любомль та 810-ій річниці з часу писемної згадки про літописне м. Угровськ.

24–25 жовтня відбудеться Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії», присвячена 730-ій річниці з часу першої писемної згадки про м.Любомль та 810-ої річниці з часу писемної згадки про літописне м.Угровськ.

За ініціативи Любомльського краєзнавчого музею нещодавно видано комплект поштових листівок «100 років від часу створення народних шкіл Українськими Січовими Стрільцями на Любомльщині».

    У жовтні 2017 року відбудеться Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії», присвячена 730-ій річниці з часу першої відомої писемної згадки про м.Любомль та 810-ої річниці з часу писемної згадки про літописне м.Угровськ.

   Термін подачі статей на конференцію продовжено до 15 вересня!

Наразі предмет ідентифікували як гирьку ювеліра XVI – XVIII століття. Про це повідомив директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк.

Любомльська районна рада виділила 40 тисяч гривень на розкопки літописного міста Угровськ (ось рішення, варте поваги!). Але…

Нещодавно фонди Любомльського краєзнавчого музею поповнились унікальною колекцією монет Російської імперії, випущених в період 1736-1916 рр.

За ініціативи Любомльського краєзнавчого музею побачив світ комплект кольорових поштових листівок «Любомль».

   У цьому палаці іноземці бачили б у Любомлі Європу… А поки що, на жаль, спостерігають за його остаточною руйнацією і вважають нас варварами

   З нагоди професійного свята – Міжнародного дня музеїв – святкові урочистості відбулися у стінах Любомльського краєзнавчого музею.

   У Любомльському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття виставки «Духовний світ у старовинних фарбах». В її основі – ікони XVIІ – поч. ХХ ст. із фондів музею.

   Любомльський краєзнавчий музей запрошує жителів та гостей Волинського краю на святкові урочистості з нагоди Міжнародного дня музеїв. Захід відбудеться 17 травня о 16.00 год.

   Таку містичну історію кореспонденту газети «Волинь-нова» розповів у своєму інтерв’ю керівник Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк.

   Про цих людей кажуть, що вони живуть роботою. А як інакше, якщо головне захоплення життя – це і є робота? Таких закохано-захоплених пошуком і вивченням старовини, як директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк, ще пошукати. Далеко не кожен музейник купує експонати за власні гроші, передає свої колекції у державну установу та ціле літо золотить у храмі вівтар за два стародруки. Днями відомий краєзнавець відзначив 70-ліття.

« 1 2 3 4 5 »