Головна » Любомльський краєзнавчий музей

  У с. Римачі Любомльського району відбулося урочисте перепоховання у братську могилу чотирьох червоноармійців, які загинули на початку німецько-радянської війни в 1941 році, захищаючи кордон держави.

   19 травня 2011 року на сторінках Любомльського районного часопису «Наше життя» з’явилось окреме видання – «Краєзнавчий вісник». Засновниками сторінки стали: колектив Любомльського краєзнавчого музею, Любомльське відділення Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, трудовий колектив редакції «Наше життя».

   У Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «НА СТАРИХ ФОТОГРАФІЯХ ВСІ МОЛОДІ…» – Волинь і краяни на світлинах фотокореспондента газети «Волинь-нова» МИКОЛИ ЗІНЧУКА» з нагоди його 70-ліття.

   У Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки авторських робіт багатовимірного фотохудожника Миколи Троха – таких, які подекуди викликають внутрішній дискомфорт, але сповнені життєвої правди. Вони шокують відвертими деталями, вражають глибиною філософської думки, не кожному досяжної для розуміння, демонструють масштабність мислення автора.

   На свято Стрітення працівники Любомльського краєзнавчого музею у районній бібліотеці для дорослих організували та провели презентацію літературно-мистецького альманаху «Променади Любомля», де зібрані поетичні та прозові твори 20 талановитих старших, молодших і зовсім юних авторів, які є жителями та уродженцями Любомльщини.

   У Любомльському краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки пластичних фігур під назвою «Фігуративна скульптура або мистецтво рукотворне».

   Обласна незалежна громадсько-політична газета «Волинь-нова» розмірковує чи доживе палац Браницьких до круглої дати? Чи буде у ньому музей?

   До Дня Збройних сил України в Любомльському краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Воїни. Історія українського війська».

   На місці, де раніше була розташована Велика єврейська синагога, в пам’ять про єврейську общину м. Любомль відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, у якому взяв участь директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк.

   У Шацькому районі знаходяться поховання дохристиянського періоду. Під час археологічних досліджень в урочищі Сад Шацького району виявлено велику бронзову посудину. Нині її можна побачити в експозиції Любомльського краєзнавчого музею.

   В селі Пульмо знайдено князівську печатку, яка належала князю Рюрику Ростиславичу, та велику кількість археологічних матеріалів. На сьогодні печатка та інші матеріали передані на зберігання в Любомльський краєзнавчий музей.

   У переддень святкування 25-ї річниці Незалежності України у Любомльському краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «УКРАЇНА ДЛЯ НАС ЄДИНА». Присвячена вона подіям різних років незалежної України, які нерозривно пов’язані з Любомльщиною.

   У Бережцях, що на Любомльщині, художниця-аматор самотужки розфарбувала сільський клуб, надавши приміщенню особливого українського колориту. Найближчим часом там з’явиться й музей старовинних автентичних речей.

   У Головненській спеціальній школі-інтернаті, що на Любомльщині, декілька років тому на основі робіт дітей-сиріт створили Музей вишитої ікони. З року в рік музей поповнюється роботами випускників школи.

   У Любомльському краєзнавчому музеї урочисто відкрили післяпленерну виставку творів іконопису й сакрального мистецтва. Упродовж місяця любомльчани та гості міста матимуть змогу відвідати музей та розглянути експонати.

   У селі Рівне Любомльського району завдяки сільському голові та місцевій громаді відкрили етнографічний музей

   Нещодавно Любомльський краєзнавчий музей відвідав відомий історик, археолог, доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту історії матеріальної культури Російської Академії Наук Алєксандр Мусін.

   Відбувся творчий звіт аматорських колективів Любомльського краю, присвячений 25-й річниці незалежності України під назвою „Краса і мужність України сплелись у вишивці пісень”. Любомльський краєзнавчий музей презентував тут виставку оригінальних речей побутового вжитку ХІХ – поч. ХХ ст.

  З нагоди Міжнародного дня музеїв, відбулися святкові урочистості в Любомльському краєзнавчому музеї.

   З нагоди Міжнародного дня музеїв, 18 травня в Любомльському краєзнавчому музею відбудуться святкові урочистості.

   Відкриття виставки «Він рятував пам'ять про українське село», присвяченої 75-річниці від дня народження відомого музейника, етнографа, дослідника народної архітектури Західної України Архипа Григоровича Данилюка, відбулося в Любомльському краєзнавчому музеї. У її відкритті взяли участь родичі відомого науковця, земляки-односельчани, представники влади району, керівники організацій та громадськість краю.

   У Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки під назвою «Любомль і любомльчани на фотографії початку ХХ століття». Її основою стали фото (всього 224) із приватної колекції місцевого краєзнавця Миколи Дзея.

   У Волинському краєзнавчому музеї голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко вручив директору Любомльського краєзнавчого музею Олександру Дмитровичу Остапюку Премію імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України 2015 року.

   Фонди Любомльського краєзнавчого музею поповнилися унікальним експонатом – прапором, що перебував на Майдані під час Революції Гідності та в зоні бойових дій під час російсько-української війни 2014-2015 рр. на Сході нашої держави.

   У Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Осінній вернісаж» знаної волинської художниці Валентини Михальської.

   На базі Любомльського краєзнавчого музею відбувся районний семінар-практикум «Організація роботи в музеях при навчальних закладах». Участь у його роботі взяло 15 завідуючих музеїв та музейних кімнат при школах району.

   Напередодні християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня утворення Української Повстанської Армії та Дня українського козацтва у Любомльському краєзнавчому музеї відбувся патріотично-мистецький захід «В єдності – сила народу! Боже, нам єдність подай!».

   20 травня у Любомльському краєзнавчому музеї відбулася зустріч з ветеранами УПА Анатолієм Дроздовичем та Миколою Гілітухою з міста Любомля, Володимиром Мельничуком з с.Руда.

   На Волині таки зруйнували пам’ятку історії – будинок, в якому народилася відома акторка театру і кіно Наталя Ужвій. Про його руйнування раніше з болем повідомляв директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк. Нині старий дерев’яний будиночок є лише на фотографіях, – про це вже повідомив телеканал ICTV.

   У ці дні жителі старовинного міста Любомль стали свідками ще однієї втрати – знищення пам’ятки історії – будинку, де народилась відома акторка театру і кіно Наталія Ужвій. Цей випадок є ганебним прикладом бездіяльності місцевої влади, що не шанує свою ж історію і своїх відомих земляків, – повідомляє директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк.

   6 березня у Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Незламний борець за волю України», присвяченої 100-річчю від дня народження великого українця, видатного політв’язня та дисидента Данила Лаврентійовича Шумука (1914-2004).

   11 лютого у Любомльському краєзнавчому музеї відбулась презентація видання «Любомль. Туристичний путівник».

   Нещодавно фонди Любомльського краєзнавчого музею поповнились унікальною колекцією – власним архівом, бібліотекою, особистими речами відомого українського політв’язня і дисидента, учасника українського руху опору Данила Лаврентійовича Шумука (1914-2004). Матеріали, що висвітлюють життєвий шлях борця за волю України, напередодні ювілею з дня народження, були передані його внучкою Калач Ніною Іванівною, яка проживає в м.Красноармійськ Донецької області.

« 1 2 3 4 5 »