Головна » 2017 » May » 11 » За сприяння Любомльського музею здійснено перепоховання радянських військових
За сприяння Любомльського музею здійснено перепоховання радянських військових

8 травня 2017 року в с. Римачі Любомльського району відбулося урочисте перепоховання у братську могилу чотирьох червоноармійців, які загинули на початку німецько-радянської війни в 1941 році, захищаючи кордон держави.

Ексгумація військових відбулась 7 листопада 2016 року на окраїні колишнього села Ягодин Любомльського району за ініціативи Любомльського краєзнавчого музею. Відповідні роботи були виконані учасниками пошукового загону «Відродження» з м. Ковель.

Зауважимо, що це вже третій випадок виявлення загинувши червоноармійців на одній площі. Всі вони були виявлені в окопах, з яких вівся обстріл колони, що рухалась по маршруту Вовчий Перевіз ( нині – с. Старовойтове) – Любомль. При солдатах виявлені патроні, саперні лопатки, казанки, каски, розмінні монети, значки тощо. Також виявлено два медальйони із записами про військових Червоної Армії. Однак криміналістам не вдалось прочитати вказані на них дані, втрачені під дією вологи. Відомо тільки, що один із червоноармійців був уродженцем Київської обл.

Вказаний вище рубіж оборони 22-23 червня 1941 року тримали військові 61-стрілецького полку, що розміщувався в м. Любомль, воїни 98-го Любомльського прикордонного загону, бійці 9-го Ковельського укріпрайону. Їх підтримували частини 15-го стрілецького корпусу і бійці 45-ої стрілецької дивізії.

Участь в перепохованні радянських солдатів взяли перший заступник Любомльської РДА Герасимчук Олександр, заступник голови районної ради Сачук Ганна, голова Римачівської сільської ради Богдан Зосимчук, директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк, місцеві жителі. Панахиду над загиблими відправив настоятель Римачівського храму святих Петра й Павла отець Микола.

Джерело: Любомльський краєзнавчий музей

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 688 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1