Головна » Ковельський історичний музей

З нагоди 150-річчя від дня народження нашої славетної землячки Лесі Українки у Ковелі представлено персональну колекцію вишитих творів місцевої майстрині Тетяни Ведмедюк «Український орнамент від родини Косачів».

Ковельський історичний музей отримав новий експонат – килим ручної роботи, створений у техніці вишивки «косим хрестом».

Про історію українського війська від часів Київської Русі та до сьогодення розповідає виставка інформаційних плакатів «Воїни. Історія українського війська», що приурочена до Дня Соборності України. Вона діє у виставковій залі Ковельського історичного музею.

У колекції Ковельського історичного музею є різдвяні листівки датовані 1915 роком.

Представники Національного Корпусу, ветерани полку «А3OB», передали у Ковельський історичний музей штандарт підрозділу, фотографії ковельчан із зони бойових дій та інші військові експонати.

До новорічно-різдвяних свят у Ковельському історичному музеї розгорнули тематичну експозицію «Солом’яне диво». На ній представлені вироби ковельських майстринь Людмили Каменчук і Інни Чонки, а також вихованців гуртка «Берегиня» Палацу учнівської молоді.

У збірці Ковельського історичного музею є сигнальний ліхтарик, виготовлений у Німеччині, модель NARVA.

У Ковельський історичний музей передали австрійську траншейну сокиру-кирку часів Першої світової війни.

У Ковельському історичному музеї з’явилося поповнення у колекції. Серед нових надходжень – італійські предмети інтер’єру: антикварні диван та два крісла у стилі бароко кінця XIX – початку ХХ ст.

У Ковельський історичний музей передали срібний акче XVI століття.

Ковельський історичний музей має у своїй збірці ґудзики, що могли бути елементами одягу рядового реєстрового козака середини XVII ст. з Волині.

Унікальний артефакт, вік якого майже три тисячі років, поповнив колекцію відділу давньої історії Ковельського історичного музею.

Ковельський історичний музей має поповнення фондової колекції зброї.

У відділі археології Ковельський історичного музею можна побачити нові експонати. Це дві залізні сокирки періоду Давньоруської держави, знайдені у селі Дуліби Турійського району.

Колекція Ковельського історичного музею нещодавно поповнилися новими експонатами. Свої родинні реліквії, зібрані з любов’ю до української минувшини, передала у музей ковельчанка Ірина Оніщук.

У Ковельському історичному музеї експонується виставка творчих робіт «Солом’яне мереживо» Людмили Каменчук, народного майстра України, члена Національної спілки майстрів України.

Ковельський історичний музей поповнив свою колекцію експонатів новими надходженнями. Друковані видання часів Російської імперії до музею передав Олександр Закревський.

Фондова колекція Ковельського історичного музею, присвячена пам’яті героїв АТО, знову поповнилася новими надходженнями. Особисті речі, документи, грамоти, нагороди командира мінометної батареї Андрія Задорожнього, який загинув на Донбасі, передала на зберігання до музею його дружина.

Ковельський історичний музей придбав цікаві речі: секретер та два свічники. Італійські предмети інтер’єру датуються серединою XX ст.

Вже стало гарною традицією, що до Дня художника, який святкуємо другої неділі жовтня, ковельські майстри готують колективну виставку своїх творчих робіт. Не дивлячись на корективи, які внесла в наше життя пандемія, цей рік не став винятком. Цікава, багата та колоритна експозиція діє у виставковій залі Ковельського історичного музею.

7 жовтня до Ковельського історичного музею завітав з подарунком місцевий житель Володимир Гінайло. Він приніс глиняну люльку розмірами 1,5х5 см «східного типу» козацького періоду, знайдену у Ковелі.

Днями Ковельському історичному музею були передані особисті речі ковельчанина Олександра Петровича Ярмолюка, командира мінометного розрахунку 51-ої механізованої бригади, який загинув 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі під час обстрілу українських військових, що виходили з оточення так званим «зеленим коридором».

Святкова атмосфера нині панує у виставковій залі Ковельського історичного музею. Як світлицю, гарна господиня вбирає напередодні Великодня рушниками, так прикрасила галерею своїми вишивками талановита ковельська майстриня Ніна Габрилевич до 29-ї річниці Незалежності України.

До 29-ої річниці проголошення Незалежності України у Ковельському історичному музеї підготовлена тематична виставка «В Україні наша доля й воля».

Ковельський історичний музей має нові цікаві надходження – брилу граніту (мінерал) і фрагмент суглинку.

Ковельський історичний музей має нові надходження, передані координатором волонтерського центру «Волонтери Волині» Ігорем Пінісом.

У фондах Ковельського історичного музею є пам’ятна медаль «В пам’ять звільнення селян», яку передав координатор волотерського центру «Волонтери Волині» Ігор Пініс.

Серед експонатів Третього Рейху в колекції Ковельського історичного музею є кілька фарфорових тарілок.

Окремою групою експонатів Ковельського історичного музею, що спрямовані на презентацію локальної історії, є будівельна цегла, яка розглядається і як продукт місцевого виробництва, і як археологічна знахідка.

Після кількох місяців вимушеної перерви в роботі, виставкові зали Ковельського історичного музею знову відкрили свої двері для відвідувачів. Першою, після карантину, почала діяти яскрава, барвиста експозиція творчих робіт ковельської художниці Ольги Комісарик.

Після 4-х місяців карантину Ковельський історичний музей та його виставковий зал – галерея мистецтв, знову відкриті для відвідувачів.

Зроби свій внесок у збереження нашої минувшини! Ковельський історичний музей приймає експонати...

В експозиції Ковельського історичного музею є окремий розділ, присвячений подіям Другої світової війни. Серед представлених експонатів – фотокопії радянських інформаційних листівок до нацистських солдатів. Ця «інформаційна зброя» була надрукована у першій половині липня 1944 року після визволення Ковеля.

Сьогодні ми знайомимо зі ще одним цікавим експонатом Ковельського історичного музею. Цього разу ми оглянемо предмет з розділу палеонтології, а саме – ростр белемніта.

В експозиції Ковельського історичного музею представлені два «космічні» експонати. Це уламки метеоритів.

1 2 3 4 5 »