Головна » Ковельський історичний музей

В експозиції Ковельського історичного музею представлені два «космічні» експонати. Це уламки метеоритів.

Ми продовжуємо знайомити з цікавими артефактами з фондів Ковельського історичного музею. Представляємо металеву підставку до керосинової лампи часів Австро-Угорщини.

В експозиції Ковельського історичного музею є розділ, що ілюструє трагічну сторінку в історії міста – розстріли політичних в’язнів у Ковельській в’язниці 23 червня 1941 року.

Серед експонатів, переданих у Ковельський історичний музей краєзнавцем Володимиром Потрапелюком, є кістяна проколка, знайдена на Волині.

Предмет сфрагістики – пломба Варшавського поштово-телеграфного відділення кінця XIX – початку XX століття з фондів Ковельського історичного музею.

Не так давно колекція Ковельського історичного музею поповнилась новими експонатами філобутоністичного типу. Серед отриманих предметів – мундирні ґудзики кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Тканеві маски – не лише засоби індивідуального захисту органів дихання, але і модні аксесуари 2020. Подаровані Ковельський історичному музею експонати є авторською роботою ковельчанки Тетяни Ведмедюк.

Щороку 18 травня Ковельський історичний музей безкоштовно відкриває свої двері для відвідувачів, аби відсвяткувати Міжнародний день музеїв. Цьогоріч через карантинні обмеження музей, на жаль, мусив тимчасово зачинитись. Це, однак, зовсім не означає, що музей припинив свою роботу.

Ковельський історичний музей поповнив свою колекцію новими надходженнями. Ґудзики, монети, інші експонати різних віків передав у музей краєзнавець, аспірант Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Володимир Потрапелюк.

У фондах Ковельського історичного музею зберігаються листи воєнних років, серед яких фронтові трикутники Богданчука Миколи Максимовича, родом із села Старі Кошари, рядового-сапера 89-го окремого саперного батальйону 175-ої стрілецької дивізії, яка брала участь у визвольних боях за Ковель.

Ковельський історичний музей представляє унікальний предмет своєї колекції – вишукане піаніно XIX ст. фабрики Августа Стробля. Цей музичний інструмент подарували музею мешканці міста Ковеля – Валентина і Михайло Дідковські.

Будівлю, де колись був РАЦС, відремонтують і переселять туди Ковельський історичний музей.

У Ковельському історичному музеї відкрилась персональна виставка олійного живопису місцевої художниці Оксани Онищенко.

Ковельчани можуть ознайомитись з новою виставкою патріотичних плакатів, що діє з у виставкових залах Ковельського історичного музею та має назву «Фактор свободи».

У Ковельському історичному музеї представлено виставку творчих робіт Сергія Юзепчука. Хлопець мешкає у с. Битень Ковельського району, навчається у 10-му класі і дуже любить малювати олівцем. Створив цілу серію графічних портретів своїх знайомих і односельців.

До Дня Соборності України у Ковельському історичному музеї представлено тематичні матеріали про діяльність Синьожупанної дивізії Армії УНР.

Напередодні новорічно-різдвяних свят працівники Ковельського історичного музею створили містянам святкову новорічну атмосферу. Тут відкрито тематичну експозицію. Її експонати – новорічно-різдвяні ретролистівки з фондів музею.

Ковельський історичний музей формує колекцію декоративно-ужиткового мистецтва. Серед останніх надбань – кухонна шафа кінця XIX – початку XX ст., виготовлена у перехідний період від класицизму до модерну.

Колекція Ковельського історичного музею поповнилась новими археологічними знахідками періоду Давньоруської держави.

Нещодавно у виставковій залі Ковельського історичного музею відкрилась персональна виставка молодого ковельського митця Василя Королюка „Абстрактний живопис”.

До Дня Гідності та Свободи у Ковельському історичному музеї діє тематична експозиція „Герої не вмирають!”, присвячена Героям Небесної Сотні.

У виставкових залах Ковельського історичного музею діє виставка коренепластики. Свої роботи представив талановитий майстер з Любомля, журналіст, письменник Володимир Філіпчук.

Справжнім центром патріотичного, духовного та естетичного виховання у Ковелі став міський історичний музей – культурно-освітній та науково-дослідний заклад, призначений для вивчення, збереження та використання пам'яток матеріальної та духовної культури Ковельщини.

У проекті так званої реконструкції центрального парку у Ковелі не знайшлося місця історичному музею.

23 серпня історичний музей запросив ковельчан та гостей на свій 30-річний ювілей.

23 серпня приходьте до Ковельського історичного музею! З нагоди Дня Незалежності України і 30-річчя музею для Вас підготували низку цікавих і пізнавальних заходів й несподіваних сюрпризів!

Фонди Ковельського історичного музею поповнилися новими цікавими експонатами періоду Київської Русі. Зокрема, музей отримав фібули, персні, бубенці, пряжки, кистені, скроневі кільця.

Напередодні Дня міста в одному з виставкових залів Ковельського історичного музею відкрили виставку творчих робіт ковельських художників „Розмаїття літніх фарб”.

«Кіборг» з Ковеля Віталій П’ясецький поблизу села Білашів знайшов стародавнього хрестика, який пізніше передав Ковельському історичному музею.

З нагоди 74-ої річниці Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Ковельському історичному музеї розгорнута тематична експозиція, у якій представлені документальні і фотоматеріали, що розкривають історичну правду про трагічні дні війни...

У Ковельському історичному музеї розгорнуто тематичну експозицію „Чорнобиль не має минулого часу”, приурочену 33-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

У виставкових залах Ковельського історичного музею було представлено патріотичну виставку банерів з назвою «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України».

Атмосфера протиріч: спокою і тривоги, барвистості і монотонності панує у виставковій залі Ковельського історичного музею. Цей ефект створюють роботи молодого митця з Володимира-Волинського – Павла Юрчука, який презентував персональну виставку.

Ковельський історичний музей запрошує 22 березня о 15.00 на відкриття виставки «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», організованої з ініціативи Українського інституту національної пам’яті, відділу культури виконавчого комітету Ковельської міської ради та Волинського краєзнавчого музею.

1 2 3 4 »