Головна » 2020 » November » 9 » З колекції Ковельського музею: сокирки періоду Давньоруської держави
З колекції Ковельського музею: сокирки періоду Давньоруської держави

У відділі археології Ковельський історичного музею можна побачити нові експонати. Це дві залізні сокирки періоду Давньоруської держави, знайдені у селі Дуліби Турійського району.

Представлені сокири «малих» форм, використовувалися у військових цілях як універсальний інструмент під час походу та бою. Функціонально такі артефакти відносять до наступальної зброї ближнього бою і класифікують як ударно-рубальну. Виковані із залізної заготовки, основна увага приділена лезу, воно вузьке і чітко виділене, могли піддавати гартуванню. Складаються з металевої частини з отвором (провухом), в який вставляли руків’я-сокирище. Робоча частина називається лезом, протилежний від леза бік – обухом. Провух у сокирах зроблений наскрізною прошивкою, його пробивали. Сокири мають наступні параметри: 1 – 12х7,3 см, провух 3,5х2 см, прямокутний; 2 – 10,3х10,2 см, провух 3,6х3,2 см, округлий. У бойових сокирках основне навантаження припадало на лезо.

Велику популярність сокир можна пояснити їх багатофункціональністю, невеликою вартістю і легкістю виробництва.

Джерело: Ковельський історичний музей

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 219 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0