Головна » 2021 » March » 29 » З колекції Ковельського музею: повна збірка творів Тараса Шевченка 1914 року
З колекції Ковельського музею: повна збірка творів Тараса Шевченка 1914 року

У фондах Ковельського історичного музею зберігається значна частина видань творів Тараса Шевченка, що побачили світ в Україні та поза її межами. Наприклад, книжкова колекція музейних фондів об’єднує понад 200 одиниць, серед яких є рідкісні видання творів великого Кобзаря XIX–XX ст.

Окрасою музейної колекції ,,Шевченкіана” є унікальна книга: Повна збірка творів Тараса Шевченка, підготовлена за редакцією Дмитра Дорошенка, яка є одним із найповніших видань на той час.

Катеринослав: Вид. Л. М. Ротенберга, 1-ше видання (Друкарня. ,,Палітурно-Футлярне Виробництво Ісак Коган”), 1914 рік, 711 сторінок.

Укладачі намагалися представити творчість Тараса Григоровича у повному обсязі. До книги увійшли не лише вірші та поеми, а й повісті, драматичні уривки українською та російською мовами, автобіографічні та інші матеріали. Видання доповнено критичною статтею та 50-ма ілюстраціями художника Бориса Смирнова.

У музей книгу передав місцевий житель Анатолій Трофимук.

Мирослава Мороз,
головний зберігач фондів Ковельського історичного музею

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 143 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0