Головна » 2021 » September » 3 » Ковельський музей оновив експозиційний інтер’єр
Ковельський музей оновив експозиційний інтер’єр

Ковельський історичний музей придбав експонат, який ідеально доповнив інтер’єр однієї з експозиційних кімнат, – стильний підлоговий механічний годинник німецьких майстрів 30-их років ХХ ст.

Незвичайної форми корпус годинника виготовлений з деревини горіха і прикрашений різьбленням. Має спеціальну трапецієподібну підставу з витонченими ніжками.

Передня частина годинника засклена двома вікнами. За верхнім – циферблат з римськими та арабськими цифрами, який по центру і краях майстерно інкрустований орнаментом. Над циферблатом, що має напис «Stile Fomm», розташований механізм, який демонструє фази Місяця.

Годинник з 7-денним заводом, має восьмиструнний, четвертний механізм з гарним чітким і м’яким звучанням – відмінна особливість старовинної годинникової майстерні Franza Hermle. Німецький повноцінний механізм на повних платах – маятниковий та гирьовий. Годинник заводиться підтягуванням гирь за вільний кінець ланцюга. Щогодини одразу чотири молоточки відбивають годинниковий бій (від 1 до 12 годин), кожні 15 хвилин відіграє мелодія. Є можливість відключення бою і мелодії, використовуючи важіль, який знаходиться на правій стороні циферблата.

Технічні дані:

• Висота: 207 см;
  • Ширина: 47 см;
  • Глибина: 26 см;
  • Діаметр циферблата: 20 см.

Джерело: Ковельський історичний музей

Категорія: Ковельський історичний музей | Переглядів: 373 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1