Головна » 2017 » August » 13 » Любомльський музей поповнився рідкісним експонатом
Любомльський музей поповнився рідкісним експонатом

Наразі предмет ідентифікували як гирьку ювеліра. Про це „Волині-новій” повідомив директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк.

– У колекцію нашого музей потрапила вагова гирька ювеліра, – розповів Олександр Дмитрович. – Її можна датувати періодом XVI – XVIII століття. На гирьці є особисте клеймо ювеліра. Вага її – 3,3 грама. Приблизно стільки важили деякі тогочасні золоті монети.

На гирьці зображений бородатий чоловік з короною на голові. У руках він тримає скіпетр та державу. Одягнений у короткий плащ, застібнутий фібулою. За поясом можна розгледіти заткнутий кинджал. По боках людської фігури – латинські літери „Н” та „D”.

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 552 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/5