Головна » Любомльський краєзнавчий музей
   Днями працівники Любомльської районної державної адміністрації відвідали Любомльський краєзнавчий музей. Зустрічав гостей його директор Олександр Остапюк, син засновника музею Дмитра Остапюка.
   У залі Любомльського краєзнавчого музею 11 лютого 2013 року відкрито персональну виставку картин місцевого талановитого художника Панаса Антоновича Сушика – «Мелодія барв оживає, мов пісня…».
   9 січня на базі районної гімназії відбувся районний семінар керівників шкільних музеїв. З інформацією про виконання Програми національно-патріотичного виховання шляхом активізації музейної справи виступила методист РМК Трач Валентина. Були надані методичні рекомендації щодо планування роботи шкільних музеїв на друге півріччя та ведення документації.
   25 грудня у Любомльському краєзнавчому музеї відкрито виставку „Трагедія Голокосту на Любомльщині (70-річчя масового розстрілу євреїв)”. Основна мета експозиції – розповісти про українців, мешканців Любомльщини, які в період війни ціною своїх життів рятували єврейські родини від фашистської катівні.
   25 листопада у приміщені Любомльського краєзнавчого музею відбулось урочисте нагородження медалями до 70-річчя утворення УПА.
   У Любомльському краєзнавчому музеї підготовлено виставку „Незламність духу на шляху до волі (До 70-річчя створення УПА)”. Відкриття відбудеться 29 жовтня 2012 року Офіційною датою створення Української Повстанської Армії вважається 14 жовтня 1942 року. На виставці представлено цікавий інформативно-ілюстративний матеріал із фондів музею, що включає світлини, особисті речі вояків УПА, які народились на Любомльщині.
   У Любомльському краєзнавчому музеї діє виставка «ВЕЛИЧ АРХІТЕКТУРНОЇ ДРЕВНОСТІ (Костелу Св. Трійці у м. Любомль – 600)». Матеріали її експозиції представляють широкий діапазон історії існування костелу: від глибокої давнини до сучасності.
   У Любомльському краєзнавчому музеї, в постійнодіючій експозиції залу археології, створено вітрину, присвячену новим дослідженням на території Шацького району. Усі матеріали були отримані під час робіт Шацької рятівної археологічної експедиції ДП «Волинські старожитності» протягом 2009-2012 р.р. і походять з пам’яток в Шацьку та сіл Світязь, Пулемець, Кошари, Пульмо.
   Любомльський краєзнавчий музей відвідали архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій та митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, які подарували богослужбові книги та оглянули експозицію.
   Перша писемна згадка про місто датується 1287 роком, часом його заснування князем Володимиром Васильковичем. За свідченням літопису, це була улюблена резиденція князя, яку він укріпив, розбудував і оживив. Тут він перебував разом з князівською канцелярією, приймав послів, давав розпорядження, їздив на полювання в Любомльські пущі. В Любомлі князь любив відпочивати, та так, що, за словами літописців, «душа його раділа і в благості перебувала». Князь одного разу вигукнув: «любо мне здесь»,  звідки і пішла назва - Любомль («любо мне»).

Музейні працівники Волині
щиро вітають
директора Любомльського краєзнавчого музею
Олександра Дмитровича Остапюка
3 травня 2012 року у Любомльському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Любомльщина – у трудових відзнаках і нагородах», присвячена уродженцям та мешканцям Любомльського району, котрі були нагороджені високими нагородами СРСР та України. За період Радянського Союзу державними нагородами пошановано більше 900 жителів Любомльщини.
У багатьох школах Любомльського району створені музеї, етнографічні кімнати, де зібрано чимало матеріалів про  минуле і сучасне поліського краю під час туристсько-краєзнавчих походів.  Саме на досвіді педагогів і школярів району був побудований  обласний семінар освітян, відповідальних за цю ділянку роботу. Вони ознайомилися з організацією туристсько-краєзнавчого виховання  в загальноосвітніх закладах цього поліського краю.
« 1 2 3 4 5 6