Головна » 2011 » Жовтень » 4 » Любомльський краєзнавчий музей запрошує на виставку ікон.
Любомльський краєзнавчий музей запрошує на виставку ікон.
    4 жовтня 2011 року в Любомльському краєзнавчому музеї відкрилась виставка ікон, написаних під час І Міжнародного пленеру іконопису на Волині «Покровителі Польщі та України. Ікона як джерело і натхнення», який відбувся 20-31 липня 2011 року у Центрі інтеграції в Замлинні (Карітас Луцької дієцезії). Пленер був організований Генеральним консульством Польщі в Луцьку, майстернею «Дорога Ікони» (Польща), Волинською організацією національної спілки художників України та Львiвською національною академією мистецтв, під патронатом Томаша Яніка – до недавнього часу Генерального консула РП в Луцьку, єпископів Маркіяна Трофим'яка  та Йосафата Говери – очільників римо- та греко-католицьких церков на Волині. Учасниками пленеру були викладачі та художники з Польщі та України. Любомльський музей був вибраний консульством за місце проведення виставки, оскільки розташований він в центрі прикордонного регіону, у якому відбувся пленер. У відкритті виставки взяли участь представники місцевих органів державної влади, директори шкіл та закладів культури, художники, журналісти та представники польських товариств. Консульство представляв консул Кшиштоф Савіцкі, співзасновник та співорганізатор виставок та пленеру. Варто відзначити, що це була вже друга виставка – перша відбулася останнього дня проведення пленеру у Замлинні. Організатори і художники вирішили представити новостворені роботи сільським мешканцям, які надзвичайно зворушливо і тепло сприйняли ікони, написані у безпосередньому сусідстві з ними.
   Проект є продовженням циклічних семінарів з іконопису, що проходять у польському селі Новіца (www.nowica.art.pl) за участю польських та українських митців, під художнім і науковим керівництвом проф. Романа Василика, завідуючого кафедрою сакрального мистецтва  Львівської національної академії мистецтв. Метою волинського пленеру є спроба перенесення в Україну моделі спільної творчої праці польських і українських іконописців, ведення духовного діалогу між художниками, що сповідують традиції західної і східної церков. В основі проекту лежить необхідність польсько-українського обміну досвідом та ідеями в області спільних семінарів творення сакрального мистецтва та іконопису, а також знайомство з релігійним контекстом візантійського сакрального мистецтва і культурним взаємопроникненням впливів Заходу і Сходу. Плодами замлинівського пленеру стане двомовний каталог (який зараз готується) з роботами усіх учасників, а також цикл виставок в Україні та Польщі.
Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 619 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0