Головна » 2016 » May » 19 » У Любомльському музеї відзначили Міжнародний день музеїв
У Любомльському музеї відзначили Міжнародний день музеїв

18 травня, з нагоди Міжнародного дня музеїв, відбулися святкові урочистості в Любомльському краєзнавчому музеї.

Відкрив захід старший науковий співробітник музею Юрій Фініковський, який ознайомив присутніх з історією закладу, його колекціями, науковою та просвітницькою діяльністю.

Директор музею Олександр Остапюк розповів про особливості роботи в музеї, його перспективи та необхідність пошуку нового, більшого за площею приміщення. Саме таким директор назвав палац Браницьких в м. Любомль, який потребує негайної реставрації.

Під час урочистої Академії свої вітання колективу музею виголосили – голова Любомльської районної ради Сушик Микола, заступник голови Любомльської РДА Олександр Герасимчук, голова Любомльської міської ради Роман Ющук, заступник начальника відділу культури та туризму Любомльської РДА Надія Синиця, начальник відділу освіти Василь Стрільчук, депутати районної ради Троць Микола, Торба Ігор, Леонід Самолюк, начальник управління юстиції Віктор Фельмецгер, начальник райвідділу поліції Юрій Ліпич, редактор газети «Наше життя» Сергій Боярчук, директор районної бібліотеки Світлана Овдієвич, громадський активіст Юрій Кальчик, краєзнавці Микола Дзей, Зоя Шевчук, численні друзі, меценати, дарувальники, поціновувачі історії Любомльщини.

Приємно відмітити, що в цей день поповнились фондові колекції музею. Так, в рамках акції «Збережи пам'ять – подаруй музею експонат» було передано:

- авторську картину «Будівництво Св. Георгіївської церкви в м. Любомль волинським князем Володимиром Васильковичем» художника з м. Любомль Володимира Сущика;

- бронзову сокиру ІІ тис. до н.е., (підприємець Микола Кузьмич, с. Згорани);

- монотипії, каталоги, літературу (художниця Валентина Михальська, с. Хворостів);

- авторську монографію «Західна Волинь 1921−1939 рр.: національно-культурне та релігійне життя» (історик Юрій Крамар, м. Луцьк);

- монографію М. Коваля «Невідома Україна:історія фортифікації ХХ ст. Факти та реалії» (Дмитро Матвійчук, м. Київ);

- монети, медальйони, торгові пломби, предмети металопластики XVIII – ХХ ст. (Олександр Харкевич, Тарас Шило, Володимир Галазюк, м. Любомль, Леонід Ющук, с. Куснище);

- серп-ніж бронзового віку, фрагмент кістки мамонта (краєзнавець Микола Дзей, м. Любомль);

- фотографії м. Любомль і любомльчан поч. ХХ ст. (Климович Йосип, м. Нововолинськ).

- компакт-диск із аудіозаписами у своєму виконанні пісень, арій, романсів (народний артист України Святослав Пікульський, м. Київ)

- сімейну художню книгу поч. ХХ ст. (Юрій Кальчик, м. Любомль);

- монографію П. Павленка «Луков: взгляд сквозь века» (вчителька Зоя Шевчук, смт. Луків);

- монографії В. Перерви «Графи Браницькі: підприємці та меценати», Є. Чернецького «Браницькі» (Василь Широчук, м. Львів);

- фрагмент скам’янілого дерева, кітель учасника АТО (Віталій Пікульський, м. Любомль);

- бронзову медаль та грамоту свого сина, учасника Чемпіонату Європи з сумо серед юніорів (Леонід Самолюк, м. Любомль);

- керамічний горщик, першої половини ХХ ст. (Устимук Ірина, с. Біличі).

За тісну співпрацю Почесними грамотами музею було відзначено – редактора районної газети «Наше життя» Сергія Боярчука, телеоператора Волинського телебачення Володимира Мучака, дарувальників Володимира Сущика, Леоніда Ющука, Олександра Харкевича.

Підтримку у проведенні заходів надали меценати і давні друзі музею Микола Кузьмич та Леонід Самолюк.

Загалом, ми твердо переконані, що музей – єдиний зберігач минулого у наш час. Одним із основних своїх завдань колектив музею вбачає у примноженні спадку нашої багатої історії, забезпеченні широкого доступу громадськості до музейних колекцій, збагаченні духовних основ суспільства. Адже, загальновідомим є для всіх, що народ, який не забуває про свої витоки, свою культуру та історичне минуле – незнищенний, духовно зрілий і розвинений, здатний забезпечити собі гідне майбутнє.

Джерело: Любомльський краєзнавчий музей

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 1189 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/13