Головна » 2020 » May » 20 » Кольорова історія: Любомльський музей презентує унікальні світлини минувшини нашого краю

На кожній із цих фотографій – люди, яких давно уже немає на світі. Хтось із них залишив по собі видимий слід, а більшість залишилася жити лише на цих трохи вицвілих карточках.

Молоді мами з Любомля у 20-30-тих роках минулого століття й самі вдягалися стильно й про вигляд дітей дбали

Добірку артефактів із минулого Любомля презентував для читачів volyn.com.ua директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський. Він підмітив, що колись фотографія для волинян була дуже серйозною справою, тому на давніх знимках ніхто й не думає усміхатися. Для тодішніх людей такі світлини – дуже цінні сімейні реліквії.

Жителі м. Любомль. Фото 1900-1914 рр.

Велика єврейська синагога у м.Любомль (збудована у 1510 р.).
Вигляд із північно-східного боку сторони. Поруч місцеві жителі. Фото 30-тих років. Будівля зруйнована радянською владою у 1947 році

Жителі м.Любомль, евакуйовані у роки Першої світової війни до м.Гадяча Полтавської губернії (1917-1918 рр.)

Керівники та працівники організації із благоустрою у м. Любомль на вулиці Володимирській. (Видання І.Крейна. 1930 рік)

Подружжя Оксана Ужвій та Андрій Братунь (Любомль, 20-ті рр. ХХ ст.).
Оксана Ужвій – рідна сестра видатної української акторки Наталії Ужвій. Андрій Братунь – посол польського сейму, педагог, колишній старшина військ УНР

Зібрання військових та жителів м. Любомль у центрі міста
на площі Ринок.
На задньому плані житлові будинки 30-х рр., церква Св. Георгія ХІІІ-XVIII ст., аптека Т.Родзевича 30-х рр. ХХ ст., городище «Замчище» ХІІІ-XIV ст. (Фото 1946 року)