Головна » 2020 » January » 30 » У Любомльському музеї постійно поповнюють персональні фонди
У Любомльському музеї постійно поповнюють персональні фонди

У Любомльському краєзнавчому музеї продовжується робота по створенню особових фондів. Так, нещодавно збірку музею поповнили фото, рукописи, машинописи, статті, наукові праці уродженця с. Згорани Любомльського району, кандидата історичних наук, професора, заслуженого працівника народної освіти України Кічия Івана Васильовича!

Матеріали про відомого уродженця Любомльщини зголосилася передати його дружина та син.

Колектив музею щиро дякує родині науковця за поповнення фондів та надіється на подальшу співпрацю в цьому напрямку!

Довідково:

Кічий Іван Васильович народився 28 липня 1943 року в с. Згорани Любомльського району. Після закінчення школи працював у колгоспі. У 1963-1966 рр. перебував на службі у радянській армії. В 1967–1968 рр. працював вихователем Згоранського дитячого санаторію, згодом – вчителем історії Самійличівської восьмирічної школи. У 1968–1972 рр. навчався на історичному факультеті Луцького державного педагогічного інституту ім.Лесі Українки. В 1976–1979 рр. Іван Кічий – аспірант Інституту історії АН УРСР. У 1981 році захистив кандидатську дисертацію під керівництвом доктора історичних наук Гамрецького Ю.М. З 1983 року працював на посаді асистента, старшого викладача, з 1986 року – доцента кафедри історії СРСР, а з 1990 року – завідувача кафедри історії України Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки. У 1992 році отримав звання професора.

Кичій І. В. – член правління Всеукраїнської спілки краєзнавців, член Волинського обласного товариства краєзнавців, лауреат премії імені Дмитра Яворницького Всеукраїнської спілки краєзнавців (1993), Заслужений працівник народної освіти України (1993). Він учасник багатьох обласних історико-краєзнавчих конференцій «Минуле і сучасне Волині», VI-VIII Подільських, V Вінницької, IV-VI Всеукраїнських наукових конференцій з історії краєзнавства, учасник багатьох інших регіональних, державних та міжнародних семінарів, симпозіумів, конференцій.

Автор більше 70-ти публікацій, переважна більшість яких з історії України та Волинського краю.

Помер 4 лютого 2005 року. Похований, згідно заповіту, в с. Згорани Любомльського району.

Джерело: Любомльський краєзнавчий музей

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 338 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0