Головна » 2021 » September » 9 » Музей братства кличе на екскурсію «Луцьк: місто в мурах»
Музей братства кличе на екскурсію «Луцьк: місто в мурах»

Музей історії Луцького братства 12 вересня запрошує на вуличну екскурсію маґдебурзьким Луцьком, – тією територією сучасного міста, громада якої з кінця XV століття отримала право на власне самоуправління та судочинство.

Маршрут екскурсії охопить історичну вулицю Велику, яка з’єднувала північну міську Надглушецьку браму з південною Троїцькою брамою. Ідучи від брами до брами, фактично перетинаючи острівний Луцьк, реконструюємо основні елементи інфраструктури самоврядного міста. В першу чергу віртуально позначимо на сучасній території Старого міста колишні міські мости з в’їзними брамами – через Глушець і Стир.

Познайомимось з важливим елементом маґдебургії – історичним Ринком, центром міського життя. Штрихово згадаємо про людей цього найпрестижнішого міського району, тобто залюднимо його кам’яниці. Звісно йтиметься й про Ратушу, а біля неї про «стовб ганьби» або «колодку».

Знайдемо місця розташування нерухомості війтівського уряду; по сьогоднішньому кажучи, визначимо місце, де колись стояли доми для мера :) Тут поряд були й міські лазні.

Старе маґдебурзьке місто вже втратило багато своїх об'єктів, але зберегло свій історичний ландшафт! Варте пам’яті!

Збір екскурсантів: 15:50, Музей історії Луцького братства, вул. Йова Кондзелевича 5.
Вартість квитка: 50 грн.
Початок екскурсії: 16:00, локація – Глушецький (Братський) міст.
Уточнення за телефоном: +380 95 785 2481

Джерело: Музей історії Луцького братства, відділ Волинського краєзнавчого музею

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 367 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1