Головна » 2020 » September » 12 » З історії герба міста Луцька (ФОТО, ВІДЕО)
З історії герба міста Луцька (ФОТО, ВІДЕО)

Найстарішим символом луцьких містян був герб із зображенням фігури святого Миколая Мирлікійського, традиція якого виводиться від першого міського храму того ж посвячення. Печатки міського уряду з зображенням Миколая відомі лише з останньої третини XVI – першої чверті XVII ст.

У XVIII ст. старий символ замістили образом Найяснішої Панни – алюзії до місцевої шанованої ікони з домініканського костелу – т.зв. Богородиці Римської. Найдавніший відбиток герба з Панною згаданий на луцькому акті за 1782 р., зображення якого нам не відоме.

Відтиск печатки початку ХХ ст. та
один з проектів цього герба 1930-х рр.

У 1996 р. на герб міста повернувся його найдавніший символ.

Олена Бірюліна,
завідувачка Музею історії Луцького братства,
відділу Волинського краєзнавчого музею

Пропонуємо також до перегляду телепередачу Волинського телебачення з циклу «Історія без купюр» про Луцький герб, підготовлену за участі завідувачки Музею історії Луцького братства Олени Бірюліної:

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 481 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2