Головна » 2021 » October » 19 » Обласний музей запрошує на презентацію книги про «Невидиму варту»
Обласний музей запрошує на презентацію книги про «Невидиму варту»

Волинський краєзнавчий музей 21 жовтня о 13:00 запрошує на презентацію книги Лесі Шиденко «Переддень життя».

Ця книга про «Невидиму варту» – мистецький проєкт про загиблих героїв української спецслужби та про війну. Вона про людей, яких за життя ніхто не знав, які стояли на варті безпеки держави і залишалися вірними присязі до останнього подиху. Окремий розділ книги присвячений Волині, загиблому співробітнику Служби безпеки України Віктору Мандзику.

Довідково:
Леся Шиденко:
Випадкова зустріч на реабілітації у 2018 році з переселенкою з Донецька, дружиною співробітника Служби безпеки України, стала знаковою для написання цієї книги. Жінка, почувши про мої наміри написати роман, тихо промовила: «Я прочитала вже багато книг про цю війну – мені болить. Вони захопливі, іноді безжальні й тяжкі психологічно. Їх пишуть переважно чоловіки, й не вистачає саме жіночого погляду. Пообіцяйте, що ви напишете її саме заради нас, тих, хто покидав Донецьк за дві години з валізою літнього одягу та з надією повернутись, яка так і не справдилась. Заради тих співробітників, хто розділяв поспіхом сім'ю надвоє, сподіваючись, що хоч хтось залишиться живим, не знаючи напевне, чи перетне сьогодні той клятий блокпост їхній «службовий» автомобіль... В ім’я тих співробітників, хто не зрадив нас, залишаючись під прикриттям у Донецьку й Луганську... Хто не повернувся із завдання, про яке ніхто ніколи не дізнається... Покажіть не війну, а саме життя людей, заради пам’яті про них...».

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 292 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0