Головна » 2020 » June » 2 » З колекції Торчинського музею: левковий талер
З колекції Торчинського музею: левковий талер

Погляньте з якими грошима ходили на ринок у Європі в ХVІІ столітті. Це експонат зі збірки Торчинського народного історичного музею імені Г.О.Гуртового.

Левковий талер / левендальдер 1646 року – монета, карбована у Голландській республіці. З одного боку монети зображення воїна, а з іншого – крокуючий лев.

Талери були спочатку «монетами для заможних», їх збирали у своїх скарбницях королі, князі, гетьмани, купецтво. Ними сплачували борги, скупляли землю, маєтки, наймали військо, здійснювали торгівельні операції на міждержавному рівні. Поступово талер пристосувався до повсякденного торгівельного життя і його починають використовувати в кінці ХVІ ст. вже на ярмарках і місцевих торгах середні верстви українського міста. Наприклад, за 10-12 талерів можна було купити коня або вола, за 2 талери - кожуха.

Вірогідно і в Торчин монета потрапила від якогось європейського купця, коли в нас проводилися щорічні ярмарки.

Джерело: Торчинський народний історичний музей імені Г.О.Гуртового

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 392 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1