Головна » 2020 » June » 21 » У збірці Торчинського музею – новий раритет
У збірці Торчинського музею – новий раритет

Колекція Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового поповнилася печаткою збирача податків Торчинської сільської общини.

Печатка збирача податків Торчинської сільської громади / общини (в оригіналі «Печать сборщика податей Торчинского сельского общества») – це пам’ятка, що відноситься до середини – другої половини ХІХ століття. Тоді існували  найменші господарсько-адміністративні одиниці – сільські общини. До органів управління відносилися сільський схід (віче), сільський староста, писар та інші. Одна із таких посад – збирач податків. Він обирався на один рік. Брав участь у сільських сходах. А печатка потрібна була, щоб видавати засвідчені квитанції та інші документи.

Ось така чудова знахідка стала експонатом музею завдяки Роману Чайці. Ще раз щиро дякуємо за поповнення збірки цікавими пам’ятками!

Джерело: Торчин: історичний музей

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 300 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0