Головна » 2021 » November » 2 » Старовижівщина – від минулого до сьогодення
Старовижівщина – від минулого до сьогодення

29 жовтня 2021 року в онлайн форматі відбулася LXX Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Старовижівщина та її населені пункти в історії України та Волині», присвячена 30-річчю проголошення Незалежності України, 500-річчю від першої писемної згадки с.Чевель та 150-й річниці церкви Різдва Пресвятої Богородиці с.Чевель. Видано науковий збірник матеріалів конференції.

Захід відбувся за сприяння управління культури, з питань релігії та національностей Волинської обласної державної адміністрації, Ковельської районної ради, Ковельської районної державної адміністрації, Старовижівської селищної ради, Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Центру дослідів Волині при Волинському національному університеті імені Лесі Українки, Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, Волинського краєзнавчого музею, Державного архіву Волинської області.

Пленарне засідання розпочав Геннадій Бондаренко – голова організаційного комітету конференції, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського національного університету імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України.

Учасників конференції привітали голова Ковельської районної ради Ольга Черен та Старовижівський селищний голова Василь Камінський. За вагомий особистий внесок у підготовку та проведення конференції Почесною грамотою Старовижівської селищної ради нагороджено Геннадія Бондаренка.

На пленарному засіданні з доповідями та повідомленнями виступили: Олександр Дем’янюк – заступник голови ВООНСКУ, проректор ВІППО, доктор історичних наук, професор; Світлана Чибирак – відповідальний секретар ВООНСКУ, кандидат історичних наук, доцент; Оксана Важатко –директор Волинського краєзнавчого музею; Василь Денисюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та археології Волинського національного університету імені Лесі Українки; Вячеслав Недзельський - член НСКУ; Ковальчук Наталія директор комунального закладу «Старовижівський краєзнавчий музей Старовижівської селищної ради Волинської області»; Валентина Яриніч – начальник гуманітарного відділу Старовижівської селищної ради; Тетяна Гаврилюк - директор Старовижівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості, Олександр Добиш – директор Чевельської гімназії Старовижівської селищної ради.

Науковий збірник матеріалів конференції вміщує 55 статтей 51 автора та вийшов тиражем 200 екземплярів. До видання збірника долучились: Старовижівська селищна рада – 15 тис. грн, Ковельська районна рада та Ковельська районна державна адміністрація – 10 тис. грн.

Джерело: веб-сайт Старовижівської селищної ради

Категорія: Старовижівський народний краєзнавчий музей | Переглядів: 291 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2