Головна » 2021 » February » 2 » Всеукраїнський круглий стіл «Агатангел Кримський і Волинь»
Всеукраїнський круглий стіл «Агатангел Кримський і Волинь»

28 січня 2021 року Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти та Лабораторія волинезнавства ВІППО провели в онлайн-режимі за допомогою сервісів Google Meet круглий стіл «Агатангел Кримський і Волинь», приурочений 150-річчю від дня народження Агатангела Кримського, 130-річчю його науково-літературної творчості і 120-річчю професійної діяльності та 150-річчю від дня народження Лесі Українки, за організаційної участі Володимир-Волинського фахового педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського та Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Модератором був Олександр Дем’янюк, доктор історичних наук, професор, заступник директора з науково-педагогічної діяльності ВІППО. Підготували круглий стіл і забезпечили його онлайн-роботу відділ виховної роботи (Анатолій Силюк) та науково-дослідна лабораторія соцiологiчних досліджень та розвитку освіти ВІППО (Наталія Кот і Галина Романчук).

Учасники круглого столу — науковці, науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів освіти, краєзнавці, працівники бібліотек та шкільних і комунальних музеїв — у виступах охопили тематичні напрями: науково-педагогічна та громадська діяльність Агатангела Кримського (Анатолій Луцюк, кандидат педагогічних наук, м. Луцьк; Євгенія Назарук, с. Лище Луцького району; Богдан Бернадський, кандидат юридичних наук, м. Київ; Олена Огнєва, кандидат історичних наук, м. Луцьк; Лариса Шваб, кандидат історичних наук, Анатолій Шваб, доктор історичних наук, м. Луцьк; Надія Сташенко, кандидат філологічних наук, м. Луцьк; Алла Дмитренко, кандидат історичних наук, м. Луцьк; Ігор Гулюк, м. Київ; Наталія Земзюліна, доктор історичних наук, м. Черкаси); Агатангел Кримський і Леся Українка (Валентина Прокіп, кандидат філологічних наук, м. Львів; Сергій Романов, доктор філологічних наук, м. Луцьк; Ірина Щукіна, м. Київ); творче використання педагогами, бібліотечними та музейними працівниками життєвого та творчого шляху Агатангела Кримського у навчанні та вихованні підростаючого покоління, вшануванні пам’яті та популяризації спадщини всесвітньовідомого вченого на Волині (Мар’яна Миць, кандидат історичних наук, м. Луцьк; Антон Міщинський, м. Володимир-Волинський; Олена Маланій, кандидат філологічних наук, м. Луцьк; Світлана Василюк, с. Бужанка Ковельського району; Геннадій Бондаренко, кандидат історичних наук, м. Луцьк; Олександр Дем’янюк, доктор історичних наук, м. Луцьк; Анатолій Силюк, м. Луцьк; Андрій Брижук, м. Острог; Вікторія Білик, кандидат історичних наук, м. Луцьк; Ганна Доскоч, Олена Черенюк, Богдан Янович, м. Володимир-Волинський; Людмила Стасюк, м. Луцьк).

Учасники репрезентували широке коло наукових та навчальних закладів України: Інститут сходознавства імені А. Ю. Кримського Національної академії наук України; Національну академію державного управління при Президентові України; Волинський національний університет імені Лесі Українки: Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького; Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України; Науково-дослідний інститут українознавства (м. Київ); Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна»; Музей Лесі Українки Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького у м. Києві; Державний історико-культурний заповідник міста Острога; Володимир-Волинський педагогічний фаховий коледж ім. А. Ю. Кримського Волинської обласної ради; Володимир-Волинський історичний музей імені Омеляна Дверницького; Волинську державну обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олени Пчілки, Волинський краєзнавчий музей та ін.

Доповідачі у виступах підкреслили актуальність дослідження, вивчення та впровадження у навчально-виховну практику сучасної української школи напрацювань Агатангела Кримського в галузі української мови, всесвітньої історії та культури як потужного потенціалу для особистісного розвитку підростаючого покоління і підтримали позицію директора ВІППО, кандидата історичних наук, доцента Петра Олешка, виголошену у вступному слові: «Для нас, педагогів, надзвичайно важливими є вивчення й аналіз життєвого шляху Агатангела Кримського, долучення до його спадщини учнівської та студентської молоді, жителів Волині, виховання на його прикладі високого патріотизму та незламності у своїй відданості Україні».

Підготовлений невдовзі електронний збірник статей і матеріалів всеукраїнського круглого столу буде розміщено для педагогів і освітян області та широкого загалу на сайті ВІППО.

Анатолій Силюк,
методист відділу виховної роботи Волинського ІППО

Джерело: ВІППО

Категорія: Музей освіти Волині при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти | Переглядів: 194 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2