Головна » 2021 » December » 7 » Боротьба за Україну до останнього подиху
Боротьба за Україну до останнього подиху

У НВК села Кортеліси, з нагоди Дня Збройних сил України та напередодні 70-ї річниці загибелі визначного діяча ОУН нашого краю Андрія Михалевича, Кортеліським історичним музеєм проведено уроки мужності «Боротьба за Україну до останнього подиху».

Про героїчну боротьбу українських повстанців за Вільну Україну учням 11-х класів розповів директор музею Микола Михалевич. Він звернув увагу присутніх на основні події з біографії Андрія Михалевича «Коса» та його прагнення захищати простих селян від гніту сталінської влади. Після майже десятирічної нерівної боротьби «Кос» загинув, як і більшість його побратимів. Але він ніколи не сумнівався в остаточній перемозі і наказав одному із жителів села Вужиськ закопати бідон із документами ОУН та відкопати, коли настане Вільна Україна. Нині документи із архіву «Коса» є важливим джерелом вивчення правдивої історії визвольного руху.

Джерело: Кортеліський історичний музей

Категорія: Кортеліський історичний музей | Переглядів: 1534 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0