Головна » 2021 » September » 10 » Незабаром «Лесині» будиночки у Колодяжному знову відкриють двері для відвідувачів

На Волині триває активна реконструкція «Білого та сірого будинків Косачів», що у селі Колодяжне Ковельського району. Зокрема, ремонтні роботи меморіальних будиночків стартували у червні поточного року в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Садиби Лесі Українки у селі Колодяжне – пам’ятка історії національного значення, що, відповідно, взята під охорону держави. Довгий час будиночки перебували у незадовільному стані і потребували ремонту.

Відтак, цього року на реконструкцію історичних будівель спрямовані кошти із державного та обласного бюджетів. Загальна кошторисна вартість ремонтних робіт – понад 11 млн гривень.

Слід зазначити, що наразі будівельна готовність об’єкту складає 40%. Передбачається, що до кінця 2021 року завершиться відновлення цієї культурної та історичної спадщини не лише Волині, а всієї України.

Джерело: Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 355 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0