Головна » 2021 » May » 1 » У Камінь-Каширському музеї відбулися уроки з писанкарства
У Камінь-Каширському музеї відбулися уроки з писанкарства

Упродовж передпасхального тижня у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї проходили традиційні уроки писанкарства. Цьогоріч техніку воскового розпису яєць освоїли учні середніх класів міських шкіл.

Юні писанкарі не лише навчились виготовляти писанки, а й оглянули виставку «Писанковий розмай», де виставлено близько 100 писанок, дряпанок, мальованок, крапанок тощо.

Загалом здавен на Камінь-Каширському Поліссі до Великодня здебільшого готували крашанки. Фарбували їх природніми барвниками; найуживанішим був цибульник – лушпиння з цибулі. Використовували також ряст, кору молодої яблуні, буряковий сік, березові бруньки, кропиву тощо.

Традицію воскового розпису великодніх яєць жителі Каменя-Каширського запозичили в майстринь села (тепер – вулиця) Олексіївка: там проживали переселенці з Люблінщини (Польща). Вони привезли на Полісся звичай «писати писанки»  воском.

У багатьох олексіївських родинах виготовлення великодніх писанок є таким самим обов’язковим дійством, як і випікання пасок. З покоління в покоління вони передають навички розпису яєць, застосування традиційних візерунків, прочитання символіки.

Писанки, майстерно виконані жительками Олексіівки Людмилою Босак, Валентиною Семеновою, Нелею Кузьмич, зберігаються в фондах районного музею.

Джерело: Камінь-Каширський краєзнавчий музей

Категорія: Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей | Переглядів: 262 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/1