Головна » 2016 » February » 05

Сенсаційне відкриття зробила старший викладач кафедри документознавства та музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Тетяна Яцечко-Блаженко, коли вивчала історію рідного села своєї бабусі. У процесі вивчення дослідниця віднайшла чимало інформації про ікону із зображенням Ісуса Христа і тридцяти трьох хрестів. Один зі списків цієї ікони зараз зберігається у Музеї волинської ікони і має назву «Христос Боремельський». Це ще один привід навідатися до Музею волинської ікони.

Чи часто вам доводилось знайомитись із духовними святинями України? «Немає часу», – скажете ви. Але ж вони зовсім поруч, – пише читачка маневицької газети «Нова Доба», маючи на увазі експонати Маневицького краєзнавчого музею, серед яких відоме Пересопницьке Євангеліє – визначна пам’ятка староукраїнської мови та мистецтва України XVI століття, що є еталоном волинської рукописної школи.

Нещодавно виповнилось 85 років П.С.Теслюку – керівнику і вченому, якого по праву називають Академікам української картоплі. Напередодні ювілейної дати в залі історії дослідної станції науковці Музею історії сільського господарства Волині-скансену облаштували і відкрили виставку, присвячену Петру Сергійовичу Теслюку.